Wyświetl temat - Niewydolność ciałka żółtego

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 25 lip 2010 08:15 

Witam Pani Doktorze!

Przy próbach zajscia w pierwszą ciążę pojawił sie problem niewydolności ciałka żółtego. 24 h po owulacji już brałam duphaston i tak do 16tc łącznie z luteiną, kaprogestem (10 zastrzyków) i exacylem - ponieważ wciąż plamiłam i krwawiłam..Ciąża na szczęście sie utrzymała i urodziłam zdrowe dziecko.

Miałam i mam problem z za wysoką prolaktyną (mikrogruczolak przysadki) i biore Norprolac wiec poziom jest dobry oraz niedoczynność tarczycy - biorę Euthyrox.

Mam takie pytanie.
1. Czy utrzymujac dobry poziom hormonów sytuacja z ciałkiem żółtym sie powtórzy?
2.Czy dla bezpieczeństwa od razu musze być na duphastonie po owulacji czy mogę poczekać do potwierdzenia ciąży?

Już mam 2 oronienia za sobą i ten ciężki początek ostatniej ciąży więc chcę uniknąć kolejnych problemów.

Chciałam jeszcze dodać, że cykle ma regularne co 26 dni, ale czasem 2 dni przed okresem już plamię.
Pozdrawiam!

PostZamieszczono: 26 lip 2010 21:26 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

każdy cykjl może być inny niewydolnośc ciałka zóltego jest jedną z enogmatycznych problemów które wszyscy leczą ale nie wiedzą czy naprawdę istnieje Wydaje się że podstawowym problemem jest nieprawidłowy pęcherzyk owulacyjny z którego powstaje nieprawidłowe ciałko zółte Właczenie duphastonu nie wydaje się wg dowodów medycznych zwiększać szansy na powodznie ciąży Z poważaniem JD

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]