Wyświetl temat - Bakterie w posiewie nasienia

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 10 lut 2010 22:00 
Awatar użytkownika

Witam
Robiliśmy już trzy razy posiew nasienia : za pierwszym razem w grudniu 2008 roku wyszły: pałeczki Escherichia coli oraz Enterococcus faecalis (mąż nie brał żadnego antybiotyku ) następny posiew grudzień 2009 i wyszły Staphylococcus haemolyticus ( mąż dostał antybiotyk niestety nie pamiętam nazwy brał go 8 dni ) i następny posiew luty 2010 i znów są escherichiaColi i Enterococcus faecalis. CZy te bakterie można jakoś pokonać i od czego to zależy ze raz sa a następnym jakieś inne się pojawiają

Jesteśmy po jednym IMSI niestety nie udanym , ( mieliśmy 3 komóreczki dwie się zapłodniły i zostały mi podane jednak nie przyjęły się ) czy możliwe jest że przyczyną nieudanej próby mogły być bakterie w nasieniu?

I jeszcze jedno ostatnie badanie nasienia mąż miał wykonywane w marcu 2009 r o to wyniki :
CZas upłynnienia : 25 Norma <60 min
Objętość 5,2
Lepkość : +
pH: 8,0
Liczba plemników : 0,2 Norma 20-250 mln/ml
Liczba plemników w ejakulacje :1,0 Norma >80 mln
żywotność plemników : plemniki żywe : 32 , plemniki martwe 68 Norma >=75%
Mar test - Negatywny Norma <10% negatywny
Ruchliwość : ogólny % ruchliwych - 20%
Ruch A 0%
Ruch B 0%
Ruch A+B 0%
Ruch C 20%
Ruch D 80%
Morfologia pleminków:
Formy prawidłowe 2%
Formy Nieprawidłowe 98%

Hormony męża :
FSH : 2,26
LH : 2,38
Testosteron : 4,82

Robilismy badania genetyczne ( kariotyp, mukowiscydoza ) wyszły prawidłowe.

Czy pomimo tak słabego nasienia jest szansa na IMSI ?
Dodam iż u mnie wszystko w normie i hormony , robiłam Hsg i histeroskopię - prawidłowy wynik .

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 10 lut 2010 23:05 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Zakażenia układu moczowo-płciowego diagnozuje sie na m in. podstawie dodatniego posiewu nasienia i obecności lekocytów w nasieniu. Z podanego przez Panią wyniku nasienia nie wynika, że w nasieniu były obecne cechy stanu zapalnego, a bakterie które wykryto mogły byc zanieczyszczeniem pochodzącym ze skóry. Trudno mi się wypowiadać na temat obrazu klinicznego i uzasadnienia antybiotykoterapii. Wykazano że zakażenie E coli, Ureaplasma i Staphylococcus (o ile rzeczywiście obecne) może zmniejszać skutecznośc leczenia IVF / ICSI. W związku z nieprawidłowymi parametrami (brak ruchliwości plemników) leczenie ICSI / IMSI może być u Państwa uzasadnione.

Zakładam, że mąż nie ma żadnych objawów infekcji (ból, pieczenie, ból przy oddawaniu moczu etc). Warto byłoby sprawdzić ponownie badanie nasienia (badanie ogólne z określeniem parametrów ruchu, kryteriów Krugera i obecności leukocytów).

Podczas oddawania nasienia na posiew prosze sprawdzić czy naczynko do oddawania nasienia jest sterylne i mąż powinien umyć sie wodą z mydłem przed oddaneim nasienia (no i starać sie nie dotykać naczynka wewnątrz).

Trzy komórki jajowe po stymulacji do ICSI/IMSI to niezbyt duża odpowiedź. Być może n następnym cyklu można to uwzględnić i spróbować uzyskać więcej komórek. Mogłoby to zwiększyć szansę na ciążę.

Z poważaniem

Piotr Pierzyński

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 23 lut 2010 12:41 
Awatar użytkownika

Witam serdecznie :)

Jeszcze raz wysłałam męża na posiew, tyle że do innego laboratorium , dziś odebrałam wynik i jest ''posiew jałowy''.
Mąż nie ma i nie miał żadnych objawów infekcji ( ból, pieczenie itp.)
Mój posiew z szyjki zawsze wychodził prawidłowy.(nie wyhodowano bakterii)
I teraz mam pytanie ? Czy jest sens jeszcze raz robić badanie nasienia ( parametry ruchu , ilość itd.) do IMSI ?
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 23 lut 2010 13:40 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani,

Myślę że kolejne badanie nasienia nie jest potrzebne.

Z poważaniem,

Piotr Pierzyński

Odpowiedz z cytatem  
Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]