Wyświetl temat - Brak mozliwosci podejscia do drugiej proby

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 29 wrz 2015 17:12 

Witam
Panie doktorze mam pytanie w VIII 2013 zostalismy zakwalifikowani do programu. Mielismy w sumie 5 transferów ostatni w marcu tego roku. Teraz zebym mogla podejsc do drugiej proby w mojej klinice powiedziano mi, ze znowu musze stanac w kolejce na chwile obecna jest przede mna jeszcze ok 500 par, czy to, ze moge sie nie zalapac na drugie podejscie bo mam znowu czekac w kolejce jest zgodne z programem?
Pozdrawiam

10.14 II crio...cb[*]
03.15 III crio:(
04.15 IV crio:cb[*]
TO JUZ JEST KONIEC...
Czekam na mój CUD. Na mój CUD wyśniony, wymarzony, wytęskniony i wybłagany... Wycierpiany i wymodlony. Całkiem mój. Oto czego pragnę. Każdego dnia...JUZ NIE CZEKAM:(

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 06 paź 2015 20:42 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Witam,
Lista oczekujących na rozpoczęcie procedury jest ustalona w każdym ośrodku w którym zakończyły się środki w danym okresie rozliczeniowym. Jest wiele czynników które może spowodować, że nie będzie możliwości wykonania kolejnych procedur w ramach Programu Ministra Zdrowia.

Najbardziej istotne czynniki to:
- harmonogram leczenia w I cyklu (zakończenia leczenia z wykorzystaniem wszystkich zarodków),
- potencjalnej konieczności dodatkowych badań jeżeli pojawi się takie uzasadnienie kliniczne w przypadku nieudanej I lub II próby (Wówczas rozpoczęcie kolejnej próby może być niemożliwe z powodu zakończenia Programu. Według pierwotnego założenia Program kończy się 30 czerwca 2016 roku),
- ilości środków przeznaczonych na realizację Programu w ośrodku w którym jesteście Państwo leczeni,
- liczby par które będą przystępowały do leczenia według różnych, indywidualnych i najczęściej trudnych do przewidzenia harmonogramów,
- ewentualnych dodatkowych środków na realizację Programu,
- ewentualnych środków które zostaną niewykorzystane w ośrodku (w wyniku nie zrealizowania pełnych procedur u innych par – tzw. "cykle anulowane").

pozdrawiam serdecznie

Michał Radwan

Odpowiedz z cytatem  
Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]