Wyświetl temat - Odroczona kwalifikacja mimo prawie 5 lat starań

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 26 maja 2015 11:55 

Dzień dobry.
Mam pytanie odnośnie kwalifikacji do programu rządowego. Otóż byłam w sobotę na wizycie konsultacyjnej w jednej z klinik biorącej udział w programie, aby uzyskać kwalifikacje z powodu niepłodności idiopatycznej. Niestety nie zostaliśmy na chwilę obecną zakwalifikowani, Pani Doktor powiedziała, iż dopiero za 4 miesiące możemy ubiegać się o kwalifikację. Moja historia wygląda następująco. Mam 28 lat, do obecnej chwili nie mieliśmy przeprowadzonej żadnej inseminacji ani cyklu stymulowanego mimo stałej opieki w poradni ginekologicznej. Pierwsza moja wizyta u lekarza ginekologa w sprawie problemów z zajściem w ciąże była 20 września 2011 roku, gdzie lekarz w karcie wpisał adnotację: " od około roku niepłodność" i od tego momenty zaczęły się różne badania ( morfologia, Hsg, badanie nasienia itd. i wszystko jest ok ). Pani doktor w klinice powołała się na rekomendacje dotyczące diagnostyki i leczenia niepłodności i przytoczyła fragment o tym, że parom młodym, które starają się o ciążę 2-3 lata zaleca się inseminacje do 6 cykli, a parom które starają się co najmniej 5 lat mogą być od razu zakwalifikowane.A więc w naszym przypadku mamy udokumentowane na chwilę obecną dokładnie 4 lata i 8 miesięcy (mimo wpisu w karcie "około", stąd informacja o tym, że do programu możemy przystąpić dopiero za 4 miesiące), w związku z czym mam pytanie odnośnie luki w tych rekomendacjach, co z parami które starają się ponad 3 lata a nie dłużej niż 5? Czy w naszym przypadku moglibyśmy już zostać zakwalifikowani biorąc pod uwagę fakt, że w dokumentacji nie ma dokładnej daty od kiedy się staramy, a tylko został użyty zwrot "około", oraz to iż środków na dofinansowanie na chwilę obecną nie ma, a nowe będą dopiero od lipca? Czy biorąc pod uwagę to, że nie ma konkretnego zapisu o kwalifikacji do in vitro par, które starają się tak jak my prawie 5 lat, lekarz może nas zakwalifikować już teraz?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 12 cze 2015 08:02 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Witam,
Jeżeli niepłodność nieokreślona (idiopatyczna) trwa od ponad 2 lat to jest to podstawa do kwalifikacji do Programu. Inseminacje w takiej sytuacji nie są konieczne.
Pozdrawiam serdecznie

Michał Radwan

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 12 cze 2015 15:06 

Dziękuję za odpowiedź,
Niestety byłam na kolejnej wizycie u innego lekarza i również zostałam odesłana z kwitkiem. Nie chcą mnie zakwalifikować bez 3 prób inseminacji. Co zrobić w takiej sytuacji?

Odpowiedz z cytatem  
Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]