Wyświetl temat - poronienia z byłym partnerem a in vitro z nowym

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 22 lut 2014 11:55 

Witam. Mam pytanie odnośnie procedury kwalifikacyjnej do zabiegu in vitro. Mam 34 lata.Z byłym partnerem przeszłam trzy poronienia w roku 2010, pierwsze i trzecie na etapie 6 tyg.,drugie - ciąża bliźniacza jednojajowa, jednoowodniowa, jednokosmówkowa zakończona poronieniem chybionym/obumarciem ok. 10 tyg. W trakcie ciąż przyjmowałam duphaston, przed bromokryptynę z uwagi na podwyższony poziom prolaktyny.Następnie zostały wykonane badania u prof. Malinowskiego w Łodzi,stwierdzono głównie zespół antyfosfolipidowy, przeciwciała przeciwko beta 2 glikoproteinie i niedobór białka s,pozostałe przeciwciała w normie,badania genetyczne ok, były partner miał przeciwciała przeciwko własnemu nasieniu we krwi, byliśmy leczeni szczepionkami z osocza krwi partnera, były partner- medrol, w trakcie ciąży miał być clexane, acard 70 mg i encorton. Leczenia nie dokończyliśmy, w roku 2012 rozstaliśmy się. Obecnie jestem z nowym partnerem,myślimy o dziecku.Zastanawiam się nad leczeniem i możliwością przystąpienia do programu in vitro. Czy poronienia z innym partnerem dyskwalifikują?Rozumiem,że należy przeprowadzić szereg nowych badań,czy mogłabym prosić o wskazówki, nie chcę znów przeżywać strat,a rozumiem,że przyczyną niepowodzeń było głównie APS,przy drugiej ciąży,bliźniaczej przy stwierdzeniu obumarcia płodów lekarz stwierdził rozwarstwienie łożyska,duże zmiany w naczyniach. Bardzo proszę o odpowiedź i pomoc. Dziękuję.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 23 lut 2014 21:36 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Witam,
Cytując Program: Kryterium wykluczającym jest "nawracające utraty ciąż w tym samym związku"

poniżej link. Proszę zwrócić uwagę na stronę 9, ostatni wers.

http://invitro.gov.pl/files/program_lec ... 3_2016.pdf

pozdrawiam serdecznie

Michał Radwan

Odpowiedz z cytatem  
Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]