Wyświetl temat - poprawa nasienia

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 10 lut 2010 22:01 
Awatar użytkownika
Witam,
Od 4 lat staramy się o dziecko. Jesteśmy po 2 nieudanych ICSI.
Przez 3 lata wyniki mojego męża utrzymywały się na poziomie 1-6mln, ruch A 0-10%, morfologia 2-8% prawidłowych plemników.
Byliśmy pewni że nieudane ICSI było związane z tak słabymi wynikami męża.
Przed kolejnym ICSI zrobiliśmy kolejne badanie nasienia ( 4 miesiące po poprzednim) i jakież było nasze zdziwienie...
21 mln plemników, 25% w ruchu A, morfologia - 25% prawidłowych.

Czy jest jakieś wyjaśnienie na tak drastyczną zmianę tych wyników ?? Czy szanse na powodzenie w związku z tym będą wyższe ?? Wiem że lekarze twierdzą, ze witaminy niesttey nie pomagają, ale czy to możliwe że własnie one tak poprawiły jakość nasienia ?

Będe wdzięczna za wyjaśnienie.
Pozdrawiam.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 10 lut 2010 22:48 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Trudno powiedzieć skąd taka różnica w wynikach. Czasem korekta trybu życia (zaprzestanie palenia, normalizacja masy ciała) mogą przynieść poprawę jakości nasienia. Zakładam że badania były wykonywane w tym samym ośrodku. Rozwiązaniem może być powtórzenie badania ponownie. Dalsze postępowanie uzależniałbym od uzyskanego wyniku.

Z poważaniem

Piotr Pierzyński

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 11 lut 2010 10:32 
Awatar użytkownika
Badania były wykonywane w innych ośrodkach . Ale czy to możliwe żeby była az taka różnica ? Przeciez to oznaczałoby, że gdybyśmy trafili do tego 2 ośrodka na poczatku to w ogóle nie rozważalibyśmy in vitro!.
Mąż nie palił i ni pali. Ma nadwagę ale schudł max. 3 kg.
Dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 11 lut 2010 14:34 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Badanie nasienia jest dość subiektywne i wyniki często różnią się znacznie między sobą. Generealnie najlepiej je robić w ośrodku specjalizującym się w leczeniu niepłodności. Powinno być ono wykonywane przez embriologa lub diagnostę wykonującego dużo tego typu badań i mającego w tym doświadczenie. Robienie badania nasienia w ogólnych laboratoriach które wykonują je bardzo rzadko często daje rozbieżne i trudne do interpretacji wyniki.

Pozdrawiam

Piotr Pierzyński

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 25 lis 2010 19:16 

Witam serdecznie
Mam 35 lat, mąż 55 lat, bardzo chcemy mieć dziecko (no może ja bardziej), niestety "nie udaje się". Byłam u ginekologa i nie ma żadnych przeciwwskazań, najprawdopodobniej problem jest z mężem (dodam że mąż miał już dziecko). Rozmawiałam kilkukrotnie z mężem na ten temat lecz zawsze zmienia temat, nie wiem co robić a na dodatek coraz rzadziej dochodzi do zbliżeń między nami. Łudzę się że stanie się cud ale wiem ze tak nie będzie. Proszę mi doradzić konkretnie gdzie mam się udać do jakiego specjalisty z mężem i od jakich badań zacząć. Z góry za odpowiedź DZIĘKUJĘ BARDZO
Pozdrawiam pełna wiary lucusia

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 30 lis 2010 21:40 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani,

Myślę, że warto zacząć od rozmowy z mężem, bez wzajemnego wsparcia i wspólnej decyzji o podjęciu leczenia będzie z tym trudno, bo wizyty, diagnostyka i samo leczenie są stresujące i wymagają determinacji od obojga Państwa. To czy oboje jesteście Państwo na to gotowi czasem łatwiej jest ustalić przy pomocy psychologa. Od strony medycznej warto zdecydować się na wizytę wstępną w klinice leczenia niepłodności i zrobić badanie nasienia.

Z poważaniem

Piotr Pierzyński

Odpowiedz z cytatem  
Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]