Wyświetl temat - zapytanie małą liczba plemnikó a badanie kariotypu

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 09 lut 2010 18:15 
Awatar użytkownika

Witam Serdecznie !
Niestety mąż na bardzo małą liczbę plemników 0,6 mln/ml. Podchodzimy aktualnie do procedury IMSI. Mąż ma wysokie FSH - 27,05.
Robił badanie AZF i wyszło ok. Mamy nie zrobione badanie kariotypu, poniewaz dopiero teraz dowiedziałam się ze trzeba je robić przed IMSI. Z moje strony jest wsyzskto w porządku. Mąż przyjmuje cały cały czas tamoxifen po 2 tabletce dziennie, je witaminki salfazin.

Czy zalecalby Pan wykonanie kariotypu?

Zakladajac ze zarodki beda dobrej jakosci, jakie sa statystyczne szanse na ciaze po IMSI?

3 AID na nie :(
15.11.11 - pierwsze spotkanie w OAO
20.12.12 - kwalifikacja :)
23.08.13 - ten telefon :):):)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 09 lut 2010 23:33 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Witam,

Szanse na ciążę zależą od Pani wieku, jakości komórek jajowych, jakości nasienia, przebiegu procedury ICSI/IMSI, jakości zarodków, stanu endometrium (błony sluzowej wyściełającej macicę), stopnia skomplikowania transferu zarodków i innych parametrów, trudno mi więc podać ocenę Państwa szansy.

Generalnie, u kobiety młodszej niż 35 lat przy podaniu dwóch zarodków w stadium blastocysty, które są wysokiej jakości szansa na ciążę przekracza 50% (a ryzyko ciaży bliźniaczej osiąga 40%). Przy podaniu jednej blastocysty szansa na ciążę to około 45%. Proszę jednak pamiętać że są to bardzo ogólne statystyki nie uwzględniające Państwa indywidualnej sytuacji.

Generalnie, u mężczyzn mających mniej niż 1 mln plemników w ml nasienia zaleca się wykonanie kariotypu, badania AZF (mikrodelecji chromosomu Y) i CFTR (mukowiscydozy). Co do tamoxifenu trudno mi się wypowiadać, wskazania do stymulacji spermatogenezy zależą od indywidualnej oceny Państwa sytuacji.

Piotr Pierzyński

Odpowiedz z cytatem  
Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]