Wyświetl temat - Plan działania przy niskiej ilości plemników

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 08 sie 2016 11:32 

Witam serdecznie.

Piszę tutaj do Pani doktor ponieważ potrzebuję poznać teoretyczny plan działania :)

U mnie nie ma stwierdzonych trudności bym zaszła w ciąże, ale nie robiłam szczegółowych badań ze względu na to że utknęliśmy na braku plemników u męża.
(Planujemy jeszcze w tym roku wykonać biopsję metodą M-TESE)

W lutym miałam podwyższoną prolaktyne (43,2 ng/ml;
zakres referencyjny 5,18-26,53), a progesteron - 17,8 ng/ml
(<0,3 faza folikularna, 1,2-15,9 faza lutealna, ja badanie robiłam jakoś miedzy 4-8 dc)
Kariotyp mam prawidłowy.
Co Pani doktor zaproponowałby w tej naszej sytuacji?
Nie spodziewamy się uzyskania zbyt wielu plemników w M-TESE, wiec zastanawiam się, jaka procedura przygotowawcza do IVF byłaby dla mnie najodpowiedniejsza.
Czy jest szansa pod względem medycznym bym poszła na cyklu naturalnym?
lub "lekko" wspomaganym farmakologicznie?
Zależy nam bardzo by spróbować z tymi plemnikami/spermatydami, które uzyskamy z biopsji, choć pewnie będziemy mieć bardzo ograniczone możliwości dotyczące ilości podejść.

Bardzo proszę o nakreślenie teoretycznego planu.
Jestem bardzo wdzięczna za poświęcony przez Panią czas.

pozdrawiam
Optymistyczna83

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 27 sie 2016 10:58 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Wszystko będzie zależało od wyniku badań męża- jaką ilość plemników uda się uzyskać. Następnie taki plemnik podaję się bezpośrednio do komórki jajowej - zabieg nazywa się ICSI.
Takie cykle są zawsze wspomagane farmakologicznie, żeby zapłodnić więcej niż jedną komórkę jajową, więc cykl naturalny odpada ze względu na męża.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 06 wrz 2016 10:32 

Bardzo dziękuję za odpowiedź :-D
Zdecydowaliśmy że po kuracji witaminowej maż w przyszłym tygodniu zrobi badanie nasienia i jeśli będą plemniczki to zostaną od razu zamrożone.
Dopiero jeśli sie nie uda to wybierzemy się do Warszawy.
Czy w przypadku uzyskania tylko np 2 plemników również jest potrzebna stymulacja dla mnie? Bardzo mi zależy na max ograniczeniu leków podawanych w zastrzykach.

Jeszcze jedno pytanko, zrobiłam AMH w 26dc, zamiast w 2-3dc, czy wynik jest niemiarodajny? Wyszło mi 2,35 ng/ml.
Bardzo proszę o odpowiedź :)

Pozdrawiam serdecznie i optymistycznie :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 09 wrz 2016 14:48 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Kiedyś nie miało znaczenia kiedy się robiło AMH, teraz się robi w 3 dc, ale już się pojawiają głosy, że nie do końca to badanie jest miarodajne. Jeśli w usg są pęcherzyki i będzie komórka jajowa to Pani się nad tym badaniem nie zastanawia. Co do symulacji to proszę to uzgodnić z lekarzem , który będzie znał całą sytuację.

Odpowiedz z cytatem  
Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]