Wyświetl temat - Pierwsza IUI- kiedy

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC

[ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: czw lip 28, 2016 5:03 pm 
Mateczka
Mateczka

Witam, mam takie pytanie. Tzn. bardziej chciałam się poradzić. Byłam dziś na USG dr. stwierdził, że jest tylko jeden dominujący pęcherzyk który ma 15mm. Zlecił zrobienie zastrzyku w sobotę po południu a w poniedziałek o 9 rano mam mieć IUI.
Czy według Pana zastrzyk nie będzie podany za wcześnie. Ile powinien być podany godzin przed zabiegiem? Nawet nie zlecił kolejnego usg żeby zobaczyć czy w ogóle cokolwiek urośnie jeszcze. Jutro idę na kolejne usg do innego dr. żeby skontrolować jak ma się sytuacja. Dodam że dziś mam 13dc i pęcherzyk 15mm. Stymulowana byłam clostilbegyt 1/2 od 4-8 i zastrzyki fostimon 3,5,7,9 .
Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
Dodam jeszcze, że nie zabezpieczamy się już 3lata. U męża były obniżone parametry nasienia ale po zabiegu usunięcia żylaków powrózka nasiennego wyniki są dobre. U mnie hsg - oba drożne. Mam nieregularne miesiączki ale przy stymulacji i duphastonie mają średnio 30dni. Również mam stwierdzone PCOS. Miałam podwyższoną prolaktynę ale biorę bromergon i jest już w normie. Reszta hormonów również ok. Czy myśli Pani że IUI nam pomoże?

PostZamieszczono: wt sie 16, 2016 12:30 pm 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

To nie są decyzje do podejmowania na forum, tu się nie leczy -natomiast faktycznie można było zrobić jeszcze jedno usg, ale przed zastrzykiem. Laparoskopia dobrze żeby była.

PostZamieszczono: wt sie 16, 2016 6:51 pm 
Mateczka
Mateczka

Dziękuję za odpowiedź. Wiem, że to nie decyzja do podjęcia forumowo ale chciałam tylko znać Pani zdanie :)
Niestety IUI się nie udało, wczoraj dostałam miesiączki. Myślę, że IUI było wykonane na zbyt małym pęcherzyku, za wcześnie i do tego może dojść że lewy jajowód jest niedrożny. 29-go mam wizytę w sprawie kwalifikacji do laparoskopii

PostZamieszczono: wt sie 30, 2016 12:48 pm 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Dlaczego niedrożny jak w HSG są oba drożne? Laparoskopia nie zaszkodzi , ale pytanie czy nie zrobić in vitro.

PostZamieszczono: śr sie 31, 2016 11:14 am 
Mateczka
Mateczka

Powiem szczerze, że nie wiem skąd taka diagnoza ale ginekolog po zdjęciu z HSG stwierdził, że lewy jest niedrożny że kontrast nie przeszedł. :/ A moja ginekolog wykonująca mówiła HSG że wydawało jej się że kontrast przeszedł. Myślimy o in vitro jednak chcieliśmy spróbować laparoskopii. Myśli Pani, że może ona pomóc. Może po laparoskopii IUI by pomogła? In vitro to dla nas ostateczność

PostZamieszczono: pt wrz 09, 2016 12:21 pm 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Jak się robi inseminacje to trzeba mieć pewność, że jajowody są drożne- a laparoskopia na to pytanie odpowie o ile będzie wykonana wraz z drożnością jajowodów.

PostZamieszczono: czw paź 06, 2016 11:37 am 
Mateczka
Mateczka

Witam, jestem już po laparoskopii z histeroskopia.
Macica prawidlowej wielkosci I ksztaltu, w ulozeniu obijetnym, bez zmian mikroskopowo podejrzanych. Sluzowki gladkie lsniace, jajniki, jajowody uwidoczniono na calej dlugosci, strzepki wolne, jajnik po stronie prawej I lewej prawidlowej wielkosci ksztaltu I polozenia , makroskopowo niepodejrzany. Podano kontrast . Stwierdzono swobodny wyplyw-jajowody drozne.
Histeroskopia: 'przesondowano kanal.szyjki I jame macicy stwierdzajac dlugosc jamy macicy wraz z dlugoscia kanalu szyjki 7cm. Poszerzono kanal szyjki macicy do nr 6,5. Nie natrafiajac na trudnosci. Stwiwrdzono prawidlowy ksztalt I obrysy jamy macicy. Uwidoczniono oba ujscia jajowodow. Jama.macicy symetryczna a obrysy wewnetrzne gladkie.

Co Pani o tym sadzi? Moglabym.prosic o.interpretacje?
Wnioskuje ze jest wszystko ok wiec skad brak ciazy?
Dr. Zaproponowal in vitro w kolejnym cyklu stwierdzajac ze IUI nie ma sensu przy pcos.
Pani tez uwaza ze po 6cyklach stymulowanych I braku ciazy nie ms co zwlekac I in.vitro?
Ciagle mam nadzieje ze moze teraz po operacji.by sie udalo . W sumie mielismy tylko.jedna IUI I to.robiona poomacku. Nie wiem już co robic...

PostZamieszczono: wt lis 15, 2016 7:39 am 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Przy in vitro lepiej można ocenić komórki jajowe poprzez ocenę zarodków - jest ich więcej od razu w jednym cyklu, więc zaoszczędza się czas - myślę, że jeśli są problemy z owulacja to in vitro jest bardziej racjonalnym podejściem, natomiast jeśli Pani chce to można jeszcze spróbować II, ale nie więcej niż przez 6 cykli.

[ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC