Wyświetl temat - Pozytywny test MAR a poronienia

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC

[ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: czw lip 28, 2016 2:10 pm 

Witam,
mój maż ma pozytywny test MAR ( niestety przeciwciała przeciwlemnikowe są na poziomie 66% ostatnie badanie ) ale dwukrotnie udało mi się zajść w ciąże niestety wszystkie poroniłam pierwsza w 12 tygodniu zaśniad groniasty i po 2latach puste jajo płodowe ( początek lipca tego roku) wykonywaliśmy badania kariotypu wszystko ok, czy te poronienia mogą być konsekwencjątych przeciwciał ? Czy ten zaśniad i to puste jajko są spowodowane tymi przeciwciałami ? Zastanawiamy sie nad in vitro ale trudno nam podjąc ostateczną decyzję ze względu na to iż jednak udaje nam się zajść w ciąże, dodam ze mamy 6 letniego zdrowego syna ale wtedy raczej przeciwciał maź nie miał bo nie było problemu z zajściem w ciąże.

PostZamieszczono: wt sie 16, 2016 12:20 pm 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Nie wiemy czy nie miał , bo nie były badane. Zaśniad groniasty i puste jajo są wynikiem nieprawidłowości w materiale genetycznym od mężczyzny i nie słyszałam żeby to było w jakikolwiek sposób powiązane z układem immunologicznym.

PostZamieszczono: śr sie 17, 2016 6:38 pm 

Ewa Gojan pisze:
Nie wiemy czy nie miał , bo nie były badane. Zaśniad groniasty i puste jajo są wynikiem nieprawidłowości w materiale genetycznym od mężczyzny i nie słyszałam żeby to było w jakikolwiek sposób powiązane z układem immunologicznym.

pani Doktor,

ja 3 lata temu, też miałam zaśniad groniasty częściowy (beta 6) :(

jeśli to są nieprawidłowości w materiale genetycznym od mężczyzny, to jakie badanie zrobić aby to potwierdzić i coś poradzić na przyszłość ? czy in vitro w jakimś stopniu to niweluje ?

PostZamieszczono: pt wrz 09, 2016 12:08 pm 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Materiał genetyczny jest w jakiś sposób kwestią przypadku, chyba że są trwałe uszkodzenia w genach. Kariotyp, jak Pani pisze był badany. Jeśli Państwo macie już zdrowe dziecko to znaczy, że trzeba dalej próbować. Co do in vitro w takim przypadku to proszę dopytać dr Pierzyńskiego.

[ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC