Wyświetl temat - Szybko powstałe PCOS

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 28 sty 2016 18:56 

Staramy się z partnerem o dziecko od początku roku 2015. Pani doktor stwierdziła na obrazie usg PCOS w sierpniu i brak owulacji. Przyszłam kontrolnie na wizyte bo wydłużyły mi się miesiączki 52 dni trwały. Rok wcześniej było ok. Dodatkowym objawem była ospałość i ciągłe zmęczenie oraz bole głowy. Zaczelismy robic spr hormonow i krwi.
Crp 0,28
Krew: znaczny spadek leukocytow 2,3, MCH -32, MONO% - 18 Neut -1.
Usg tarczycy wykryte 2 guzy powyzej 2,5 cm jeden drugi 1cm,
Hormony: tarczyca idealna TSH-1,4 t4- 17, t3 -4,6 A-tpo-5 , anty-tg 17,9
progesteron w 22dc -28,07
Fsh 10dc- 7
LH 10dc-11
prolaktyna 10dc- 22
prolaktyna po obciazeniu 15dc - 158
Dhea-s (3 dc) - 201
17-oh progesteron 1,31
p/c anty fosfolipidowe IgM -1,9
Ig-G 1,5
Cukier -72
po1h-73
po 2h -72
Raz na wizicie wyszedł pecherzyk 18mm ale nic nie bylo z tego.
Ginekolog przepisała mi na obniżenie prolaktyny bromergon i kazała brac na regulacje miesiaczki metformax 850 biore to juz 3 miesiace podala mi teraz clostibegyt od 3-7dc.
Poszłam na monitorning i znowu pusto kazała zwiekszyc dawke 2razy dzieniie i czekam. Moje zapytanie czy w takim przypadku clo cos pomoze wywolac owulacje, czy zbyt mocna dawka zaszkodzi. Jakie jeszcze badania zrobic by sprawdzic co jest nie tak, bo trace nadzieje. :?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 08 lut 2016 01:20 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Badanie nasienia. Pytanie o wagę i wzrost. Prolaktyna jest prawidłowa.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 10 lut 2016 12:13 

Badanie nasienia wyszlo bardzo dobrze- b.duzo plemnikow, szybkosc super, brak bakterii jedyne co ja zmartwilo to podwyzszone ph-8
Dostał lek na obnizenie ph.
I dalej nic bylam na wizycie w styczniu dostalam metformax 2x dziennie 850, i bromergon 2x po 0,5 i wieczorem 1 tabl. dodatykowo dostalam clo w 3-7dc. wzielam i poszlam na wizyte kontrolnie 12 dc a tu znow nic brak pecherzyka :(((
Ginekolog kazala teraz zwiekszyc clo do 345 po jednej 67po dwie dziennie i nie wim co wyjdzie.
Moja waga to 83kg przy wzroscie 170. wiem ze mam nadwage, pije te 2 litry a ze schudnieciem ciezko.
Czy sa jakies szanse ginekolog powiedziala ze jak nie wyjdzie to bede musiala isc na laparoskopie nie wiem czy sie zgodzic co robic prosze o rade. Czy dac sobie spokoj i isc na inwitro .

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 23 lut 2016 18:37 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Jaki jest % prawidłowych plemników? Warto wykonać drożność jajowodów. Jeśli chodzi o laparoskopię to pytanie co by miało być w trakcie niej wykonane? Jeśli trudno Pani schudnąć i są obrzęki to proszę spróbować odstawić gluten i zobaczymy- pacjentki bardzo sobie chwalą tą metodę.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 14 wrz 2016 21:17 

Prawidłowych plemników jest 98 % ponoc bardzo dobrze. Lekarz kazal mi zrobic badanie na chlamydie trachomatis wynik z krwi wyszedł ze przechodziłam i mam obecne, kazał mi i partnerowi przez 10 dni brac 2x dziennie antybiotyk ud, po 2 tyg znow poszłam na wynik ale z pochwy wymaz pcr wynik wyszedl ujemny czyli dobrze, . Musze isc na droznosc ale nie wiem jaka ponoc laparosopowa z co2 jest lepsza bo moga byc zrosty a przez rtg nic to nie da. Proszę o rade jaka drożność wykonać, ktorą z metod wybrac by była skuteczna.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 18 paź 2016 14:48 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

A co z diagnostyką tych guzów tarczycy - bo rozumiem, że biopsja była. Jeśli chodzi o drożność to Panią musi skierować lekarz i pytanie jakie są możliwości tam gdzie Pani mieszka, ale jako badanie pierwszego rzutu robi się diagnostykę nieinwazyjną.

Odpowiedz z cytatem  
Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]