Wyświetl temat - Brak owulacji po łyżeczkowaniu

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC

[ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: pn sty 25, 2016 6:12 pm 

Nasienie nie było nigdy badane,ponieważ na pytanie czy zbadać wszyscy lekarze (ginekolodzy,endokrynolog,genetycy) mówili,że nie ma potrzeby bo były ciąże...
No właśnie... były...a teraz nie ma...Wszystko jest "zwalane" na moje Hashimoto.
Znaczy się kolejny krok należy do męża?

PostZamieszczono: ndz lut 07, 2016 4:18 pm 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Były ciąże, ale jakie? poronienia i w ostatnim potwierdzony zespół genetyczny (Turnera) , poronienia nie były przez Hashimoto. Badanie nasienia należy zrobić, skoro teraz nie ma kolejnej ciąży. Zawsze trzeba pamiętać, że przyczyn niepowodzeń może być kilka różnych. Może nasienie ma słabsze parametry, na pewno jakość komórek jajowych pozostawia trochę do życzenia- tak swoją drogą teraz się zaleca kwas foliowy z myo-inozytolem- Inofolic i inne podobne, bo udowodniono, że poprawiają jakość komórek jajowych.Warto spróbować.

PostZamieszczono: wt lut 09, 2016 7:35 pm 

Tak,tak wiem ,że poronienia nie przez Hashimoto, ale tak długi czas starań już może tak? Męża na badanie nasienia już zapisałam,niestety u nas trochę to trwa.
Jednak trochę zaniepokoiło mnie Pani stwierdzenie: "na pewno jakość komórek jajowych pozostawia trochę do życzenia" , ma tu Pani na myśli zespół Turnera? Czy zupełnie coś innego?
Inofolic zażywałam przez 3 miesiące na własną rękę,później stwierdziłam,że skoro żaden lekarz go nie zalecił to lepiej nie brać,a od tego cyklu znowu zaczęłam:) Czy oprócz inofolicu ,czy też inofemu brać też folik ?
Dziękuję za poświęcany czas i serdecznie pozdrawiam.

PostZamieszczono: czw lut 18, 2016 1:01 pm 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Były 3 poronienia w takim okresie , który się uznaje za okres poronień z powodu złego materiału genetycznego, z czego w jednej ciąży potwierdzono nieprawidłowość ( zesp. Turnera). Wystarczy Inofem - tam już jest kwas foliowy, chociaż czasem daje się nawet 1 mcg dziennie.

PostZamieszczono: wt sie 16, 2016 4:02 pm 

Pani Doktor!
Niedługo minie 1,5 roku starań bez skutku,wcześniejsze ciąże pojawiały się do 6 miesięcy.
Zgodnie z zaleceniami mąż wykonał badanie nasienie ,które wyszło prawidłowo jedynie obniżony parametr to ruch postępowy 31 (normy 32 - ) ,ale liczba plemników w ejakulacie to 214,6 mln ,więc ponoć to nic złego.
Ja wykonałam dodatkowo HSG ,w którym stwierdzono macicę łukowatą i oba jajowody drożne. Mam hashimoto ,ale jestem pod stałą kontrolą endokrynologa.
Co dalej robić? Czekać ? Trochę odpuścić? Czy wziąć się za jakieś kolejne badania?
Przeciwnikami in vitro nie jesteśmy jednak w naszym wypadku w grę wchodzi In vitro z diagnostyką preimplantacyjną, a to są potworne koszta dlatego chcielibyśmy aby to była ostateczność. Jak Pani to widzi?
Dodam,że mam 29 lat a mąż 32.

PostZamieszczono: sob sie 27, 2016 9:12 am 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Można wykonać normalne in vitro- lepsze to niż nic. Wtedy można popatrzyć jak wygląda rozwój zarodków- wtedy transfer robi się po 5 dniach nie po trzech. Proponuję, żeby Pani skonsultowała swój przypadek z doktorem Pierzyńskim- może coś jeszcze podpowie.

PostZamieszczono: wt wrz 20, 2016 6:37 am 

Pani doktor,zaszłam w ciążę ! :)
Nie wiem co będzie dalej,ale po półtora roku udało się :)
Wystarczyło wykupić karnet na siłownię :D
pozdrawiam

[ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC