Wyświetl temat - Od jakich badan zaczac?

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 14 paź 2013 20:24 
Awatar użytkownika

Witam ! Od 2 lat próbuję zajść w ciążę ,niestety nie udaje nam się :( Odwiedziłam już 4 lekarzy i żaden nie zlecił mi badań hormonalnych,pomimo że mam krwawienia w drugiej połowie cyklu po stosunku. Dodam ze miałam już jedną inseminację zakończoną niepowodzeniem. Dlaczego żaden z tych lekarzy nie próbuje wyjaśnić przyczyny krwawień tylko jako priorytet stawiają zajście w ciążę? Chcę na własną rękę zrobić badania hormonalne tylko nie wiem jakie i w jakich dniach cyklu ?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 19 paź 2013 16:10 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Czy w ogóle nie było żadnych badań ? ani badania nasienia ? ani drożności ?
Proponuje zacząć od zbadania II fazy i czy jest owulacja :tzn. progesteron 6-8 dni przed miesiączką , do tego chociaż samo TSH, ale może żeby nie tracić czasu to warto zrobić fT4 i anty-TPO i anty-TG oraz prolaktynę - tylko jedno oznaczenie na czczo- to wszystko można zrobić razem- 6-8 dni przed miesiączką , na czczo. Jak będą wyniki zobaczymy co dalej.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 19 paź 2013 20:19 
Awatar użytkownika

Miałam wykonane HSG - wynik prawidłowy , TSH ( tylko nie pamiętam w którym dniu cyklu był wykonywany)- wynik w normie i badanie nasienia również dobre.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 25 paź 2013 22:48 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

TSH-jaki wynik ? to w takim razie proszę zrobić jeszcze tylko progesteron i prolaktynę. Rozumiem, że cytologia prawidłowa i w badaniu usg nie ma podejrzenia polipa, mięśniaka, ani torbieli ?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 26 paź 2013 16:22 
Awatar użytkownika

TSH (ICD-9:L69) - 1,621 μIU/ml
Cytologia - prawidłowa
A co do USG :
1lekarz stwierdził torbiel czekoladową ,ale na kolejnej wizycie już jej nie było
2 lekarz - wszystko ok, a krwawieniami mam się nie przejmować
3 lekarz - endometrioza na szyjce macicy
4 lekarz - mała torbiel endometralna na jajniku , jakiej wielkości nie wiem ,bo padło tylko określenie - malutka
Mam wrażenie ,że to taka zgaduj zgadula a nuż się trafi na to co powoduje krwawienia. Już nie wiem co myśleć o tym wszystkim :(

Właśnie odebrałam wyniki badań z 21 dc :
Progesteron 18.65 ng/ml
Prolaktyna 312 mIU/l
Co Pani Doktor mysli o tym w kontekscie wczesniejszych informacji?

Pozdrawiam

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 01 lis 2013 16:46 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Badania prawidłowe, ale proponuję laparoskopię w celu wykluczenia endometriozy. Jeśli są bolesne miesiączki i bolesne współżycie to tym bardziej, można jeszcze zrobić Ca 125.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 01 lis 2013 18:00 
Awatar użytkownika

Współżycie i miesiączki nie są bardzo bolesne (1 tabletka przeciwbólowa pierwszego dnia), ale są krótkie - 1dzień krwawienie normalne, 2dzień skąpe ,a 3 -4 plamienie. Po kolejnych 2 dniach pojawia się już śluz (czy to już dni płodne?) , po kilku dniach staje się on bardzo wodnisty. Następnie ok 12 dnia zaczynają się dni suche i pojawia się właśnie to krwawienie po stosunku.
Przez 3 miesiące brałam : clostilbegyt , estrofem i dufaston - gdy brałam te leki krwawienia nie było, zaraz po odstawieniu leków krwawienie wróciło.
Czy mam zrobić jeszcze badania LH, FSH i Estradiol ?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 03 lis 2013 15:19 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

1, trzech lekarzy sugeruje endometriozę, skoro wygląda, że cykle są owulacyjne , a nasienie dobre to laparoskopie można potraktować jako kolejny poziom diagnostyki.
2, zamiast badań hormonalnych chyba lepsza by było monitorowanie owulacji w usg - trudno powiedzieć o co chodzi z tym plamieniem - a po innych stosunkach nie ma plamienia ?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 03 lis 2013 23:58 
Awatar użytkownika

W pierwszej połowie cyklu jest wszystko ok.Krwawienia po stosunku występują tylko w drugiej połowie cyklu - kończy się śluz i zaczyna się plamienie ,a im bliżej miesiączki to jest to już krwawienie, a nie plamienie.
Bardzo mnie to niepokoi i boję się konsekwencji nie leczenia tego - trwa to już od 2 lat.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 09 lis 2013 09:47 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

To krwawienie wygląda tak jak przy zaburzeniach hormonalnych, ale badania są prawidłowe- a obraz endometrium w usg ? nie ma przerostów ,polipów? Może warto pomyśleć o histeroskopii i laparoskopii jako dalszej diagnostyce.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 13 lis 2013 20:14 
Awatar użytkownika

Proszę o interpretację wyników z 3dc:
FSH - 8,89 mIU/ml
LH - 4,62 mIU/ml
Estradiol 122,90 pg/ml

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 18 lis 2013 00:24 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Teoretycznie w normie, ale jak na 3 dc to trochę wysoki estradiol- myślę w kontekście tych plamień- może warto zrobić monitorowanie owulacji w usg ? Pisała Pani, że były cechy owulacji w usg, ale czy był pełen monitoring cyklu ?

Odpowiedz z cytatem  
Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]