Wyświetl temat - kiedy sie starać:)

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC

[ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: wt maja 21, 2013 8:31 am 
Mateczka
Mateczka

Witam Pani Doktor :)
Chcialam zapytac jak to jest ze wspolzyciem po podaniu pregnylu - tzn w jakim czasie powinno sie ono odbyc? czytam tak rozne opinie ze juz glowa pęka! moj lekarz twierdzi ze najlepiej 24h po, a czytałąm tez, że 36h po, jak rowniez zaraz po zastrzyku a pozniej powtórka...ja 2 cykl z rzedu jestem na clo+pregnyl, z czego za pierwszym razem nie ma pewnosci ze pecherzyk pekł (na USG ciezko bylo stwierdzic) i wowczas starania byly jakies 30h po podaniu a teraz staralismy sie 12h po podaniu a lekarz 3 dni po zastrzyku stwierdzil ze owulacja byla bo jest plyn w zatoce douglasa i cialko żółte a takze 21mm pecherzyk na drugim jajniku - czy mysli Pani ze on mogl peknąc mimo ze bylo juz cialko zółte?
A moje drugie pytanie to: jesli ten cykl bedzie nieudany to jak w nastepnym cyklu zaplanowac wspołzycie? jak Pani radzi swoim pacjentką?

no i start z ivf w programie MZ
Szczęśliwy transfer: 18.03.2014 :)
Cudzie trwaj!
27.11.2014 Synuś wylądował!!! :)

i tak będę szczęśliwa, choćbym miała sobie to szczęście narysować!

PostZamieszczono: czw maja 23, 2013 4:57 am 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Po pierwsze należy współżyć co 2-4 dni, nie zastanawiając się nad tym. Jeśli cykl jest monitorowany to można zrobić kilka dni abstynencji, ale trzeba zacząć współżyć przed podaniem pregnylu- tak żeby plemniki czekały na komórkę jajową , a nie odwrotnie. Poza tym przy gorszym nasieniu warto połączyć stymulację czy indukcję owulacji od razu z inseminacją.

[ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC