Wyświetl temat - przyrost bhcg

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: przyrost bhcg
PostZamieszczono: 23 maja 2017 18:04 

Panie Doktorze,

jestem po dwóch pustych jajach płodowych w ubiegłym roku. Po serii badań wykryto (homozygota MTHFR i niedomoga lutealna, wymazy ok, nasienie ok, kariotypy ok). Teraz ponownie jestem w ciąży. Ciąża uzyskana w wyniku stymulacji letrozolem, podaniu pregnylu, w drugiej fazie lutiunus 3x1 cały czas). Poniżej przyrosty bhcg oraz wyniki progesteronu. Owulacja miała miejsce w nocy 3/4 maja, z jednego pęcherzyka.

15.05. - 50 mIU/ml progesteron - 33,01 ng/ml
17.05. - 183 mIU/ml
22.05. - 2461 mIU/ml progesteron - 22,93 ng/ml

Czy bhcg przyrasta prawidłowo? W przypadku pustego jaja płodowego kiedy przyrost bhcg zwalnia?
Kiedy powinnam wykonać pierwsze usg żeby zobaczyć, czy ciąża rozwija się prawidłowo?
Czy powinno się włączyć dodatkową suplementację progesteronu (np. agolutinem)?? Czy wyniki progesteronu nie są niskie mimo suplementacji? Czy brak objawów w połowie 5 tygodnia ciąży źle rokuje? Odczuwam jedynie wzmożoną senność.

Proszę o udzielenie odpowiedzi na powyższe pytania. Z góry bardzo Panu za to dziękuję.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 31 maja 2017 11:07 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Na wszystkie Pani wątpliwości czas jedynie odpowie. Nie wydaje mi się aby wymagałą Pani jeszcze czegokolwiek. zahamowanie rozwoju zarodka/płodu nie zależy bezpośrednio od poziomu progesteronu! Za tydzień 10 dni powinien obraz kliniczny USG uspokoić Panią mam nadzieję i tego życzę.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]