Wyświetl temat - Luteina i Duphaston w ciąży

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 05 wrz 2012 17:57 
Awatar użytkownika

Panie Doktorze.
Jestem po udanym programie in vitro ( obecnie 7 tydzień ciąży) i w związku z tym na razie jestem pod opieką kliniki w której podchodziłam do programu oraz lekarza ginekologa z miasta w którym mieszkam.
Po odebraniu wyniku b-hcg i kontakcie z kliniką dostałam zalecenie aby brać tylko Duphaston 3x1 .
Natomiast lekarz ginekolog do którego chodzę w moim rodzinnym mieście zapisał mi jeszcze luteinę podjęzykowo 2 x 2 ze względu na stan jajników po stymulacji .
W tym tygodniu byłam również na wizycie w klinice, w której podchodziłam do in vitro i lekarz kazał mi odstawić luteinę . Po wykonanym usg , lekarz był zaniepokojony rozmiarem pęchęrzyka zółtkowego 5,1mm oraz, że zarodek jest za mały jak na ten wiek ciąży. Natomiast wyraźnie było widoczne tętno.
Proszę o opinie na temat odstawienia luteiny - jeden lekarz zaleca mi ją brać drugi natomiast każe odstawić a ja nie chcę zaszkodzić dziecku i nie wiem czy ją brać czy nie .
Z góry dziękuje za odpowiedź

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 06 wrz 2012 20:44 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Skłaniam się ku opinii o odtawieniu Luteiny, Duphaston jest zupełnie w Pani sytuacji wystarczający.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]