Wyświetl temat - krwiak w macicy w 17 tc

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 04 wrz 2012 09:29 

Witam serdecznie.
Mam do Pana pytanie dotyczące mojego ostatniego usg. Jestem teraz dokładnie w 17 tygodniu ciąży. W dniu wczorajszym podczas badania usg lekarz zauważył krwiaka w górnym biegunie macicy o wymiarach 23 mm x 15,55 mm. Osobiście jestem tym bardzo zmartwiona, ponieważ jest to moja druga ciąża, niestety pierwszą poroniłam w 8 tc. W 12 tygodniu wystąpiło u mnie krwawienie i prawie dwa tygodnie spędziłam w szpitalu, jednak żadne z usg ze szpitala nie wykazało krwiaka a krwawienie wg lekarzy było związane z niedoborem hormonów.
Wczoraj lekarz stwierdził że krwiak mógł być powodem krwawienia w 12 tc jednak czy jest to możliwe żeby w szpitalu podczas trzech badań usg , trzech różnych lekarzy nie zauważyło krwiaka?
Wczoraj usłyszałam od lekarza robiącego usg że nie mam się czym martwić i żebym brała duphaston i leżała. Czy jest to wystarczające żeby krwiak się wchłonął, czy powinnam iść z tym do szpitala? Bardzo proszę o ocenę mojej sytuacji. Z góry serdecznie dziękuję

PostZamieszczono: 05 wrz 2012 21:51 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

USG jest badaniem dynamicznym i komentarz mój w jakakolwiek strone byłby nadużyciem. Krwiak w dnie macicy ma małe szanse na objawowe krwawienie z dróg rodnych. Przestrzeń hypoechogenna w obrazie USG może mieć również inne podłoże, niekoniecznie związane z nieprawidłowym przebiegiem ciąży.
Zawszd może Pani zweryfikować to badanie drugim, wobec jednak braku innych objawów hospitalizacja nie jest rozwiązaniem.

PostZamieszczono: 06 wrz 2012 13:29 

Serdecznie dziękuję za odpowiedź, zrobię dodatkowe badanie usg za dwa tygodnie. Pozdrawiam serdecznie.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]