Wyświetl temat - Rekomendacje odnośnie sposobu zakonczenia ciazy po in vitro

www.nasz-bocian.pl
http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/

Rekomendacje odnośnie sposobu zakonczenia ciazy po in vitro
http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/viewtopic.php?f=89&t=81194
Strona 1 z 1

Autor:  glamourek [ 31 sie 2012 08:33 ]
Tytuł:  Rekomendacje odnośnie sposobu zakonczenia ciazy po in vitro

Witam serdecznie!!
Mam zapytanie do Pana doktora odnośnie rodzaju porodu po in vitro. Staralismy sie z mezem 6 lat o dziecko, maż ma bardzo powaznie obciażone nasienie (az 95% patologicznych), ja niedrożne jajowody. W ciaze udalo mi sie zajsc dopiero po drugim pelnym programie in vitro IMSI.W sumie mialam trzy transfery. Bardzo zalezy mi na uniknieciu wszelkich mozliwych komplikacji przy porodzie i zapewnieniu dziecku maksimum bezpieczenstwa. Prosze o informacje czy ciaza po in vitro predysponuje do cesarkiego ciecia? Czy jest jakis dokument bądź rekomendacja do takiego rozwiazania ciąży? Czy zapis w karcie ciazy o in vitro daje taka mozliwosc? Czy potrzebne jest np. zaswiadczenie z kliniki nieplodnosci o naszej medycznej przeszlosci i wskazan do in vitro itp.? Wczesniej prowadzil moja ciaze do 26tygodnia doktor z kliniki nieplodnosci. Czy jego ewentualna opinia bylaby przydatna w szpitalu? Niestety wiem po pobycie w szpitalu w miejscowosci gdzie mieszkam,ze niestety nie wszyscy doktorzy powaznie traktuja problem nieplodnosci. Bede wdzieczna za odpowiedz, za co juz z gory bardzo dziekuje.
Z powazaniem- Dominika.

Autor:  Tomasz Zbroch [ 31 sie 2012 13:20 ]
Tytuł:  Re: Rekomendacje odnośnie sposobu zakonczenia ciazy po in vi

Zalecenia dotyczące zakończenia ciąży po in vitro znajdują się w rekomendacjach Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego (PTG), wynika z nich że ma Pani jak najbardziej prawo zwrócenia się do lekarza wnioskując o operacyjną drogę jej zakończenia poprzez cięcię cesarskie. Wsparciem Pani prośby może być zaświadczenie/skierowanie, w którym lekarz prowadzący ciążę (znający Pani drogę od koncepcji do porodu) może to sprecyzować medycznie. Oczywiście karta informacyjna z kliniki w której się Pani leczyła jes dodatkowym uzupełnieniem aby niewielka informacja, często skrótowa, zamieszczona w karcie ciąży nie umknęła w nerwowych i pełnych emocji chwilach rozpoczętego porodu.
Co do poważnego traktowania lub nie problemu niepłodności :cry: przykro słuchać.

Autor:  glamourek [ 31 sie 2012 20:13 ]
Tytuł:  Re: Rekomendacje odnośnie sposobu zakonczenia ciazy po in vi

Bardzo dziękuję Panie Tomaszu za odpowiedź. To dla mnie cenne informacje bo bardzo zależy mi na bezpieczeństwie naszego dziecka w trakcie porodu jak również naszym spokoju wewnętrznym,że mogę czuć się bezpiecznie. Pozdrawiam serdecznie!!!

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/