Wyświetl temat - Problem z treningiem czystości u dziecka adoptowanego

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC

[ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: czw cze 06, 2019 8:21 pm 

Witam, od 10 miesięcy jestem mamą adopcyjną chłopca, który obecnie ma 3,5 roku. Po kilku tygodniach mieszkania z nami rozpoczęliśmy trening czystości, do tej pory nosił tylko i wyłącznie pieluchy. Na początku czytaliśmy książeczki, kupiliśmy nocnik, sam chętnie zaczął z niego korzystać, z robieniem kupy od razu załapał, gorzej jest z sikaniem. Początkowo był smutny, gdy nie zdążył zrobić siku do nocnika, wszystko przebiegało spokojnie. W miarę upływu czasu jego zachowanie uległo dużej zmianie, zaaklimatyzował się w domu, nabrał pewności siebie, zaczął nas testować.... Inne zachowania, które temu towarzyszyły np. plucie, bicie nas, nieposłuszeństwo, udało sie opanować, jednak z sikaniem jest problem nadal. Nie zdarza mu się to absolutnie w nocy, tylko w dzień i mam wrazenie jakby robił to specjalnie np. przychodzi mówi że ma mokro i nie chce pójść do toalety. Dodam że w domu mamy jeszcze młodsze dziecko 1,5 roczną siostrę biologiczną naszego synka (oboje są z nami tyle samo czasu). Nie pomagają ani nagrody, ani tłumaczenie ani zakazy czegoś co lubi. Staram się poświęcać mu dużo czasu, bo myślałam że może jest zazdrosny o siostrę i próbuje zwrócić na siebie uwagę takim zachowaniem. Czuję się bezsilna....

[ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC