Wyświetl temat - 10 latek problemy wychowawcze

www.nasz-bocian.pl
http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/

10 latek problemy wychowawcze
http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/viewtopic.php?f=87&t=97408
Strona 1 z 1

Autor:  marcinsgdz [ 23 paź 2018 10:46 ]
Tytuł:  10 latek problemy wychowawcze

Dzień dobry,
w wieku 2,5l adoptowaliśmy syna będącego synem dziewczyny, która również przebywała w tej placówce. W wieku 2l pozostawiła go - po skończeniu 18 lat.
Z synem są różne problemy - to typ buntownika :)
Ale do meritum.
Syn nie stosuje się do żadnych zasad. Mówimy mu już od wielu lat i nic. W szkole to samo.
Dokucza dzieciom i je zaczepia (mimo, że jest lubiany). W domu dokucza psu - tylko zwraca uwagę czy nie patrzymy (może czasami z 10 razy dziennie). I mimo naszych próśb za chwilę robi to samo. Żadne nagrody (nawet te atrakcyjne) nie sprawiają, że się kontroluje, to samo z karami.
W szkole to samo - nie słucha co mówią nauczyciel (traktuje ich jak powietrze).
W domu są pewne zasady i obowiązki np. zrobienie łóżka, umycie zębów, zakręcanie pasty do zębów itd. - codziennie trzeba mu to przypominać.
Tak samo siadanie na krześle - ma zakaz podwijania nóg (poradnia wad postawy), za każdym razem podwija i trzeba zwracać mu uwagę, gdzie się buntuje.
Czasami "ucieka" gdy coś do niego mówimy co mu się nie podoba i to w dziwny sposób: na kolanach idzie do swojego pokoju jak 2 latek.

Jak do niego trafić? Może to jakaś choroba?

Autor:  marcinsgdz [ 25 paź 2018 07:24 ]
Tytuł:  Re: 10 latek problemy wychowawcze

Zastanawiamy się czy to nie jest ADD. Wszystko go rozprasza.

Autor:  Magdalena Kruk [ 26 paź 2018 12:45 ]
Tytuł:  Re: 10 latek problemy wychowawcze

Dzień dobry,
w sytuacjach podobnych do Państwa zachęcam na ogół do rozmowy osobistej ze specjalistą, na ogół terapeutą rodzinnym, bo dzieci w tym wieku są umocowane w rodzinie i to najlepsze źródło oddziaływań na nie.
Z sytuacji, które Pan opisał, większość jest płynna, tzn. można je w zależności od natężenia wytłumaczyć albo usposobieniem dziecka, wzmacnianiem ich przez zewnętrzne czynniki (np. sytuacja rodzinna, szkolna), albo cechami, które świadczą o pewnych nieprawidłowościach w zachowaniu (jak chociażby zaburzenia więzi, czy bardziej skrajnie cechy osobowości socjopatycznej), czy jeszcze inne. Z każdą inaczej można sobie radzić. Mam za mało informacji, aby cokolwiek sugerować, mimo, że dużo Pan napisał, a też nie chciałabym dalszych informacji wyciągać na forum.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Kruk-Rogucka

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/