Wyświetl temat - okno życia

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: okno życia
PostZamieszczono: 11 sty 2017 10:00 

Witam. Jestem mamą adopcyjną 13 letniej córki i 8 letniego synka. Mam pytanie jak odpowiadać na pytania synka dotyczące biologicznej mamy.Syn jest dzieckiem znalezionym w oknie życia . Z dziećmi rozmawiam na temat adopcji otwarcie i staram się odpowiadać na zadawane pytania . W przypadku córki jest mi łatwiej .Córkę zaadoptowaliśmy w wieku 2 miesięcy i mamy podstawowe informacje na temat biologicznej rodziny. Nie chcę skrzywdzić synka nieumiejetną odpowiedzią . pozdrawiam

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: okno życia
PostZamieszczono: 13 sty 2017 00:04 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Dobry wieczór,
w tej sytuacji zbyt wiele powiedzieć się nie da, bo niczego nie wiadomo na pewno. Różne historie pochodzenia Państwa Dzieci mogą rodzić różne emocje, bo często brak wiedzy o sobie samym jest równie bolesny, co trudna wiedza. W rozmowach, które Państwo prowadzą, z pewnością nie należy fantazjować, ani oceniać matki biologicznej (co Państwo na pewno wiedzą, skoro temat jest dla Dzieci otwarty). Jeśli mają Państwo jakąkolwiek wiedzę, nawet szczątkową, warto ją dziecku przekazać, w momencie jego gotowości do poruszania tematu. Moim zdaniem podkreślenie, że mama biologiczna chciała zadbać o Syna, dlatego zostawiła go w ciepłym i bezpiecznym miejscu, gdzie od razu mogli się nim zaopiekować inni ludzie, a następnie Rodzice, jest bardzo ważne. Proszę nie bać się odpowiadać, że wiele Państwo nie wiedzą. Trudno przewidzieć, jak Syn będzie sobie dalej radził z tematem swojego pochodzenia, ale Państwa wsparcie i akceptacja z pewnością będą nieocenione.
Proszę pisać, gdyby Pani miała dalsze pytania.
Pozdrawiam serdecznie,
Magda Kruk-Rogucka

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]