Wyświetl temat - Słowa?

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Słowa?
PostZamieszczono: 03 gru 2002 17:57 

Ostatnio dużo myślę o tym jak mówimy o dziecku. Jak mówią o tym inni.
I jakoś średnio podobają mi się pewne sformułowania np. dostaniemy dziecko, hmm....jakoś dziwnie to brzmi, no bo jak można kogoś dostać. Albo, chcemy posiadać dziecko, no tez nie bardzo można kogoś posiadać.
Ja np. lubię myśleć w taki sposób - kiedy zamieszka z nami dziecko, albo kiedy rodzina będzie większa. Nie mogę powiedzieć, że nigdy nie użyłam wcześniejszych zwrotów, ale one nie są najlepsze. Jak często używamy słowa posiadam, choć by np. posiadam żonę, fuj ja tam bym nie chciała by tak mąż o mnie powiedział.
Nie wiem, czemu mnie naszło na takie ględzenie, może jesienna chandra, a może.......
Naprawdę pisząc to nie chciałam nikogo urazić, a ni nic wytykać. Sama popełniam sporo takich wpadek słownych. A potem mi wstyd :oops:
Proszę tylko nie bijcie :?

Tytuł:
PostZamieszczono: 03 gru 2002 18:04 
Awatar użytkownika

doruniu, w ktoz tu moglby cie bic :P no cos ty. co do slow, to jedrek kiedys napisal, zebysmy nazywali TO jak chcemy: wzieciem dziecka, dostaniem, adoptowaniem czy jak tam, byle BYLA W TYM MILOSC. i ja sie z tym zgadzam- w koncu ty dostajesz dziecko, najwspanialszy prezent, dar od Boga, losu. tak jak bilogiczni (tacy "normalni") rodzice dostaja dziecko, nic nie zrobili, a maja. pozdrawiam.

Tytuł:
PostZamieszczono: 03 gru 2002 18:42 
Awatar użytkownika

A my mówimy "jak będziemy mieli dziecko", słowa są jak klucze do naszego JA. Myślę, że ważne jest to, co czujemy, bo to co czujemy wypowiadamy najczęściej "między wierszami."
Co Wy na to??? :lol:
Coco - Ilonka :P

Tytuł:
PostZamieszczono: 04 gru 2002 10:13 
Awatar użytkownika

Jeżeli Wy będziecie "mieli dziecko", a dziecko będzie "miało Was" to jest w porządku.
Rozumiem Doruniu Twoją troskę o słowa, bo nie jest bez znaczenia jak nazywamy różne rzeczy i wydarzenia w naszyn życiu, ale też podtrzymuję to o czym piszesz Małgosiku, parafrazując św Augustyna: kochaj i mów co chcesz.
jędrek

Tytuł:
PostZamieszczono: 04 gru 2002 11:49 
Administrator
Awatar użytkownika
Administrator

Dorunia, dlaczego nie?
Dostac to przeciez nie tylko dostac po glowie lub dostac okres,

dostac to tez dostac DAR, PREZENT... :)

jak powiesz z miłością "dostałam moje dziecko" to wg mnie bardzo ładnie to brzmi :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 04 gru 2002 12:51 
Awatar użytkownika

Myślę, że każde określenie jest dobre a ważny jest także kontekst zdania, cel całej wypowiedzi. My mówimy "mamy synka" lub gdy musimy określić termin np. "od kiedy Michałek jest/mieszka z nami"
Wydaje mi się że nie używamy zwrotu "dostać" tylko "przywieźliśmy dziecko", "zamieszkaliśmy razem".
To chyba jednak nie najważniejsze, tak jak Małgosik uważam, że wszystko zabrzmi dobrze, gdy JEST W TYM MIŁOŚĆ!
Martyna

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]