Wyświetl temat - Kiedy meldunek dziecka adoptowanego?

www.nasz-bocian.pl
http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/

Kiedy meldunek dziecka adoptowanego?
http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/viewtopic.php?f=83&t=8895
Strona 1 z 2

Autor:  chica4 [ 26 paź 2003 22:33 ]
Tytuł:  Kiedy meldunek dziecka adoptowanego?

Jutro zgłaszamy Oleńkę do lekarza. Bedziem czekac na wizyte poloznej. Pierwsza sprawa, która nie jest dla mnie do konca jasna to wypelnienie w zgłoszeniu rubryki adres zameldowania (dotyczy Olenki). Co należy tam wpisac? Kiedy zalatwia się sprawy meldunkowe dziecka, które najpierw jest w domu na zasadzie rodziny zastępczej, a po 6 tygodniach wyznacza się dopiero termin rozprawy adopcyjnej? I to samo odnośnie nazwiska i imienia. W książeczce zdrowia dziecka mamy już wpisane dane naszej Olenki, takie jakie będą po rozprawie. Ale przeciez w rzeczywistości nie figuruje ona jeszcze w dokumentach jako Aleksandra …

Autor:  sowa [ 26 paź 2003 22:38 ]
Tytuł: 

My nie byliśmy rodziną zastępczą ale dość długo po preadopcji czekaliśmy na rozprawę. U lekarza podawaliśmy wszystkie dane Weroniki nowe w tym adres zamieszkania. Meldunek jest automatyczny ale dopiero po wydaniu nowego aktu urodzenia.

Autor:  Madźka [ 26 paź 2003 23:47 ]
Tytuł: 

Sowa ma rację meldunek jest automatyczny po adopcji i wydaniu nowego aktu urodzenia. Przy rodzinie zastępczej musiałabyś sama załatwić meldunek najpierw w biurze meldunkowym, a później w Administarcji Osiedla (ja tak robiłam), ale niestety na stare nazwisko. W przychodni nie powinni wnikać w dane, bo macie już ksiazeczkę "na Was". Nie martw sie, w przychodni założą jej takie akta jaką ma ksiązeczkę. :)
A z medlunkiem poczekajcie, bo jeszcze domeldują wam dodatkowe dziecko. :hihi: Jak u nas :hihi: zorientowałam się po kilku miesiacach, ze mam trochę za duzy czynsz - a tam Ola i Olek. Jako rodzina zastępcza zameldowalismy Olę, a po adopcji automatycznie zameldowali nam Olka 8O

Autor:  chica4 [ 27 paź 2003 00:45 ]
Tytuł: 

Dzieki Sowa! Dzieki Madzka!! :lol:
Niezle Madzka, nasze polskie instytucje robia dobre interesy na naszych dzieciach :wink: :roll: Dziekuję Wam za informacje.

Autor:  kasiavirag [ 27 paź 2003 21:25 ]
Tytuł: 

Madźka,
jak to automatycznie. To sąd wysyła zawiadomienie do Urzędu Gminy czy co???? bo jakaś mało kapująca jestem...

Autor:  Madźka [ 27 paź 2003 21:48 ]
Tytuł: 

Sąd wysyła do USC postanowienie o przysposobieniu, które tak naprawdę jest treścią nowego aktu urodzenia dziecka. A w tym momencie USC działa już tak jako po urodzeniu i zarejestrowaniu dziecka - wyrabia akt i meldunek. Zwykle melduje tam, gdzie zameldowana matka, chyba że postanowienie mówi inaczej - pamiętajcie o tym, gdy każde z małżonków jest zameldowane gdzie indziej!

Autor:  Agna [ 28 paź 2003 00:25 ]
Tytuł: 

ale jazda, Madźka :hihi: może to prorocze? :hihi:

Autor:  Madźka [ 28 paź 2003 00:39 ]
Tytuł: 

Agna, jeśli myślisz o Oli i Olku, to oby, oby :!: :!: :!:

Autor:  Agna [ 28 paź 2003 08:47 ]
Tytuł: 

jasne :cmok:

Autor:  MMcia [ 05 lis 2003 00:15 ]
Tytuł: 

super!!!!!!!!! mam na mysli Olę i Olka :-)))))

Autor:  Mietek [ 09 lis 2003 01:57 ]
Tytuł: 

Chica moja rada jest taka - wszelkie problemy formalne odsuń od siebie tak daleko jak to tylko możliwe. Zapomnij że dziecko miało inne dane, one przestały być ważne w chwili gdy powiedziałaś TAK swojemu dziecku. Te wszystkie problemiki typu brak peselu, brak metryki, brak meldunku to są sprawy zupełnie nie istotne i niech się o nie martwi administracja a nie Ty. Zupełnie nie warto tym się przejmować.
Jak zaszliśmy do przychodni na badania to panie z rejestracji chciały ode mnie jakieś tam duperelki typu pesel dziecka czy jakiś inny wymysł. Powiedziałem że nie mam i nikt nie ma , a za 10 min. mam badania więc niech się starają. Zwołały "konsylium" i coś wymyśliły, nawet nie wiem co bo to nie było dla nas ważne tylko dla nich. Biurokrację należy olewać.

Autor:  BEAZAR [ 09 lis 2003 11:35 ]
Tytuł: 

Witajcie !
Może to, o co chcę zapytać trochę odbiega od spraw meldunkowych ale...
Kiedy otrzymuję dokumentację "medyczną" dziecka, tzn. kartę szczepień, książeczkę zdrowia i RUM. Czy dopiero po adopcji czy po zabraniu dziecka np. z DD ?
Pozdrawiam !

Autor:  chica4 [ 09 lis 2003 11:39 ]
Tytuł: 

Karte szczepien i ksiazeczke zdrowia otrzymalismy prosto ze szpitala w dniu odbioru naszej coreczki.
A czegos takiego jak RUM nie mamy, czy to jakis rejestr uslug medycznych, czy cos innego?
Pozdrawiam! :lol:

Autor:  natabocian [ 09 lis 2003 11:48 ]
Tytuł: 

My książe czkę zdrowia i kartę szczepień dostaliśmy dopiero po orzeczeniu sądu, że jesteśmy rodzicami :? Przez cały okres preadopcji prawie 2 miesiace książeczki były w DMD.

Autor:  BEAZAR [ 09 lis 2003 18:46 ]
Tytuł: 

Chica !
Pisząc RUM miałam na myśli książeczkę usług medycznych, tę z żółtymi kuponami z którą chodzimy do lekarza.

Strona 1 z 2 Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/