Wyświetl temat - Osobista styczność

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 07 mar 2008 19:53 
Awatar użytkownika

Witam proszę o radę.Jak ma się okres osobistej styczności w stosunku do Polskiego prawa na jakich prawach są w tym czasie rodzice.
Jak sobie radziliście w tym okresie jakieś urlopy,zwolnienia lekarskie jak to wygląda.Pozdrawiam

Tytuł:
PostZamieszczono: 07 mar 2008 22:09 
Awatar użytkownika

Za pierwszym razem byłam na urlopie, sąd był szybki i decyzję o preadopcji dostaliśmy w 2 dni, za drugim byłam na urlopie wychowawczym (na pierwsze dziecko), wiec teoretycznie obyło się bez problemu. Piszę teoretycznie, bo tym razem preadopcje dostalismy po ponad miesiacu (bardzo skomplikowana sytuacja prawna dziecka), więc kursowalismy miedzy domem a osrodkiem, który w dodatku jest od nas oddalony o 200 km. I tak bylismy szczesliwi, ze dostalismy zgode na stycznosc, bo nasze dziecko moglo byc z nami (w osrodku), a nie samo.

Tytuł:
PostZamieszczono: 10 mar 2008 10:43 
Awatar użytkownika

My jeździliśmy do naszego synka przez 1,5 miesiąca. W tym czasie byliśmy u niego we wszystkie weekendy oraz staraliśmy sie być we wtorki i czwartki tak żeby przerwy między naszymi spotkaniami nie były dłuższe niż 1 dzień. Było trudno i nie zawsze wychodziło, ratowaliśmy się pojedynczymi wolnymi dniami oraz urywaniem się z pracy np. 3 godziny wcześniej. Synek przebywał w innym mieście.

Tytuł:
PostZamieszczono: 12 mar 2008 09:43 
Awatar użytkownika

Ja przez ponad miesiac bylam na L-4 ale to z racji tego, ze zabieralismy malego na weekendy ( ja pracuje w ruchu ciaglym ) i przez caly okres swiateczno-noworoczny byl u nas urlopowany .

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]