Wyświetl temat - Wypłata z tytułu urodzenia dziecka

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: 21 cze 2005 17:44 
Mateczka
Awatar użytkownika
Mateczka

Księciu, zapytaj BEZPOŚREDNIO w Inspektoracie PZU Życie, czy jako pracująca na umowę zlecenie możesz ise "podpiąć" pod taką "grupową" umowę.

Tytuł:
PostZamieszczono: 01 lip 2005 19:31 
Awatar użytkownika

Ksieciu- uważam, że mogłabyś się dołączyć do tego grupowego ubezpieczenia. Porozmawiaj z agentem, który podpisał grupowe ubezpieczenie z waszą firmą na pewno coś ci doradzi.

Endometrioza, niedoczynnośc tarczycy. Staranka od IV 2004. II kreski na teście w I 2006. 29.08.2006- Zuzia waga 3 800 g. Ponowne staranka od VIII 2009. II kreski już w X 2009. 15.06.2010 - Bartuś waga 4 280 g.

Tytuł:
PostZamieszczono: 12 lip 2005 20:59 
Awatar użytkownika

My również mamy ubezpieczenie grupowe z zakładu pracy w PZU. W grudniu zostaliśmy rodzicami 2,9 chłopca i 1,3 dziewczynki. W marcu odbyła się sprawa o przysposobienie a w kwietniu otrzymaliśmy nowe akty urodzenia. Zaczęliśmy ubiegać się o świadczenie ale stwierdzono, że nie należy się z racji tego, że nie byliśmy ubezpieczeni w PZU w czasie kiedy dzieci rzeczywiście fizycznie się urodziły. Ale nawet gdybyśmy byli to co to ma za znaczenie? Dla mnie to bez sesnu bo na logikę wtedy przecież nie mielibyśmy do nich żadnych praw. Więc odmówiono nam świadczeń. No cóż nie załamałam się z tego powodu :wink: choć przyznam że przy dwójce dzieci byłoby jak spożytkować dodatkowe pieniążki.
Pozdrawiam.

Tytuł:
PostZamieszczono: 17 lip 2005 22:29 

mondi78 pisze:
Zaczęliśmy ubiegać się o świadczenie ale stwierdzono, że nie należy się z racji tego, że nie byliśmy ubezpieczeni w PZU w czasie kiedy dzieci rzeczywiście fizycznie się urodziły.

Dlaczego rodziny adopcyjne dzieci starszych mają być poszkodowane? Polecam się odwołać. Jak sobię policzą jeszcze pół roku karencji przed urodzeniem to juz mało komu wypłacą. :evil:

My mieliśmy podobna sytuację. Polisa od X 2002, Natalka urodzona trzy miesiące później. Decyzja o adopcji - V 2004, adopcja X 2005. Normalnie pół roczna karencja - żeby nie podpisywać umów będąc juz w ciąży.
Z tą różnicą,że jesteśmy ubezpieczeni w firmie Allianz. Byłam pewna,że nie dostaniemy świadczenia. Ale mówię - warto spróbować. Fakt, że dołączyliśmy postanowienie sądu o przysposobieniu i jako date powstania szkody ( hehe - ale mi szkoda) wpisaliśmy datę przysposobienia. Na dodatek wytipeksowałam na ksero postanowienia sądu poprzednie dane Natalki - to miał byc tylko dowód adopcji. I dostaliśmy pieniadze bez problemu. Wiadomo, że się przydały. Na dziecko. I należą się.
Dosyć tej dyskryminacji.

Spróbuj mondi78 się odwołać. Jedno pismo ....... a może będzie na rowerki, czy inne atrakcje. Trzymam kciuki.

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]