Wyświetl temat - Kwalifikacja przy drugiej adopcji, w innym Ośrodku???

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 02 sty 2010 01:04 
Awatar użytkownika

Witam proszę bardzo proszę o odpowiedź.
Jesteśmy rodziną adopcyjną, mamy jedno dziecko adoptowane i w związku z adopcją otrzymaliśmy kwalifikacje, nie uczestniczyliśmy jednak w szkoleniu. Sąd po otrzymaniu kwalifikacji orzekł pełną adopcję. Ponieważ mieliśmy w planach powiększenie naszej rodzinki to postanowiliśmy przejść przez szkolenie. Zapisaliśmy się do OAO innego niż to w którym otrzymaliśmy kwalifikacje w związku z pierwszą adopcją ponieważ tutaj były olbrzymie kolejki. Nikt w OAO gdzie się szkolimy nie poinformował nas że skoro raz mieliśmy kwalifikacje to nie musimy ich ponownie przechodzić. I tu właśnie moje pytanie - czy musimy ponownie przechodzić przez testy i kwalifikacje jeśli już raz je robiliśmy ? Bo już sama nie wiem co o tym myśleć i zaczęliśmy mieć wątpliwości

Tytuł:
PostZamieszczono: 02 sty 2010 02:49 
Awatar użytkownika

witaj!
my orzy drugim dziecku przechodziliśmy prawie normalne procedury i kwalifikacje.
pozdrawiam

http://wanilia39.blox.pl/html

Tytuł:
PostZamieszczono: 02 sty 2010 11:09 
Awatar użytkownika

W naszym OAO powiedziano nam, że będziemy mieć kilka spotkań z psychologiem i pedagogiem i póxniej kwalifikacje czy możemy adoptować drugie dziecko. Jak nam wyjasniono teraz jestesmy inną rodziną- mamy już już dziecko więc trzeba sprawdzić czy starszak na adopcji kolejnego dziecka nie ucierpi.

Bączek- tp 23.11.2012

PostZamieszczono: 02 sty 2010 14:35 
Awatar użytkownika

Gantos pisze:
Jesteśmy rodziną adopcyjną, mamy jedno dziecko adoptowane i w związku z adopcją otrzymaliśmy kwalifikacje, nie uczestniczyliśmy jednak w szkoleniu.
(...)
Nikt w OAO gdzie się szkolimy nie poinformował nas że skoro raz mieliśmy kwalifikacje to nie musimy ich ponownie przechodzić. I tu właśnie moje pytanie - czy musimy ponownie przechodzić przez testy i kwalifikacje jeśli już raz je robiliśmy ? Bo już sama nie wiem co o tym myśleć i zaczęliśmy mieć wątpliwości

Witaj,
1. Każdy Ośrodek ma swoje zasady. Jeden rekwalifikuje rodzinę na podstawie papierka o kwalifikacji z innego Ośrodka, a inny chce sam poznać rodzinę i przeprowadza swoją procedurę.
2. Zmieniliście Ośrodek. Gdybyście pozostali w pierwszym, to On już Was zna i wie dlaczego dał kwalifikację, drugi musi się o tym przekonać i jesteście dla niego nową parą, choć to już dla Was druga adopcja, to w tym Ośrodku - pierwsza.
3. Tak, jak napisała Sasetka - teraz już jesteście innymi kandydatami - przed pierwszą byliście bezdzietnym małżeństwem po leczeniu niepłodności, teraz jesteście rodziną z dzieckiem. I teraz trzeba zobaczyć jak funkcjonuje ta rodzina z dzieckiem. Stąd ponowna procedura kwalifikacyjna.

W naszym Ośrodku, przy kolejnej adopcji, rodzina ma spotkanie z psychologiem i testy dotyczące ich rodzicielstwa, wywiad w domu no i kwalifikację. Nie przechodzi drugi raz szkolenia, chyba, że jakieś superekstraspecjalne - tematyczne. :)

Pozdrawiam

Tytuł:
PostZamieszczono: 03 sty 2010 17:14 
Awatar użytkownika

Dziękuję bardzo za odpowiedz :) choć mam jeszcze wątpliwości . W sumie to ośrodka nie zmieniliśmy bo w pierwszym mieliśmy tylko robione kwalifikacje czyli testy i sprawdzenie warunków bez szkoleń ale to było na wniosek sędziego. Do drugiego zgłosiliśmy się kiedy podjęliśmy decyzję o tym że będziemy chcieli adoptować w przyszłości jeszcze dziecko.. a nie zgłosiliśmy się do tego pierwszego bo były tam kolejki rzędu 2 lat :( .

Tytuł:
PostZamieszczono: 05 sty 2010 22:33 
Awatar użytkownika

2 lata - miałam na myśli kolejkę na szkolenia a nie wiem czy chcieliby nas wziąć pod uwagę w oczekiwaniu na drugie dziecko bez szkoleń z samymi kwalifikacjami... raczej wątpię. Więc na samo szkolenie czekalibyśmy 2 lata a w naszym oao czekaliśmy zaledwie 3 miesiące :)

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]