Wyświetl temat - RODZINY ZASTĘPCZE

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: 23 lis 2005 16:03 
Awatar użytkownika

Słuchajcie bo za chwilę OSZALEJĘ !!!!!!!!!!!!!! 8O

Teraz to dopiero wpadłam w PANIKĘ :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Jestem osobą samotną i będę od stycznia starać się o adopcję ale już wiem że raczej dostanę propozycję zostania RZ...no i właśnie się doczytałam że dziecko do 3 lat nie może być z opiekunką....oczywiście rozumiem że najważniejsze jest to dziecko to jest jasne i nie podlega dyskusji.........ale co ja mam teraz zrobić???? Miałam nadzieję, że będę mogła dać wszystko rodzeństwu gdzie starsze dziecko będzie miało około 5 lat no i drugie młodsze - może około 2-3....no i co teraz......POMÓŻCIE BO ZWARIUJĘ !!!!!!

iakl

Tytuł:
PostZamieszczono: 01 mar 2006 01:58 
Awatar użytkownika

art. Dzieci nadal szukają domu

Tytuł:
PostZamieszczono: 02 mar 2006 11:07 
Awatar użytkownika

Wydrukowałam ten artykuł.....zagłębię się w niego w domu...bo teraz to jestem w pracy 8)

Obrazek

PostZamieszczono: 17 kwie 2006 21:04 
Awatar użytkownika

Podrzucam linki o rodzinach zastępczych http://www.rozterki.sylaba.pl/. Ten to forum, gdzie jest można znaleźć dużo informacji na ten temat http://www.forum.epomoc.pl/index.php

W Mazowieckim rusza oddział Stowarzyszenia Rodzin Zastępczych, jak coś więcej będę wiedzieć napiszę.

Tytuł:
PostZamieszczono: 17 kwie 2006 21:36 
Awatar użytkownika

Madźka,
może słyszałaś czy funkcjonują u nas w Polsce, jakieś programy terapeutyczne dla dzieci z rodzin zastępczych. :?:

Tytuł:
PostZamieszczono: 21 kwie 2006 23:15 
Awatar użytkownika

sorry gong, że dopiero teraz :oops: nie zuważyłam...

Nie znam jakichś specjalnych, zarejestrowanych programów terapeutycznych oprócz FAStrygi i SPUR-u. Ale są Ośrodki, które mają własne autorskie, w większości funcjonujące na zasadzie grupy wsparcia.
W Łodzi jest Ośrodek Lokomotywa, który realizuje tematyczne szkolenia dla juz istniejących rodzin zastępczych, głównie tych zawodowych.
Sama też mam taki jeden opracowany program - całoroczny ( 1 spotkanie w miesiącu).
Niestety mam tez takie doświadczenie, że trudno zmobilizować rodziny zastępcze (niewszystkie oczywiście) do dokształcania, szukania nowych rozwiązań i pomysłów do bycia z dzieckiem. Wymigują sie brakiem czasu, a reagują dopiero, jak się nawarstwią problemy i szukają wówczas "złotej pigułki - szybkiej i skutecznej.

gong, myślisz nad czymś? :wink: :)

Pozdrawiam serdecznie

PostZamieszczono: 29 gru 2006 23:37 
Mateczka
Awatar użytkownika
Mateczka

adch2006, dnia 29.12.2006 pisze:
www.deja-chorzow.com.pl/
Chciałbym poznać Państwa opinię na temat materiałów jakie powinny być
dostępne o tematyce rodzin zastępczych. Opinia ta pomoże wypracować oraz
rozszerzyć nową stronę, które spełniać będą wszystkich oczekiwania.
Andrzej

Dodane po: 26 sekundach:

andrzej.deja@inetia.pl
[b]

Tytuł:
PostZamieszczono: 12 sty 2007 23:38 

Madźka poradź jeżeli możesz :) (sorry że takie długie)
moja koleżanka skończyła szkolenie dla rodzin zastępczych w CPR, od kilku tygodni odwiedza ich mały 5letni chłopiec i właśnie są w trakcie przygotowań do złożenia wniosku w sądzie o ustanowienie ich rodzina zastępczą, mały ma tylko matkę, ojciec nie żyje, matka natomiast pije i znęcała sie nad dzieckiem i nie zajmowała się nim, małego znalazła policja gdzieś na ulicy w środku nocy , umieszczono go w pogotowiu rodzinnym i sąd postanowił o umieszczeniu w RZ, i tu moje pytania
1. czy tej matce nie można odebrać praw? i czy jej czyny kwalifikuja ja na odebranie praw czy tylko ograniczenie?
2. kto może wystapic z wnioskiem o odebranie - czy CPR czy pogotowie rodzinne czy RZ?
3. czy koleżanka może zostać RZ małego a potem starać się o adopcję, czy też np. ktoś inny może go adoptować?
4. czy automatycznie RZ zostaje opiekunem prawnym? chodzi mi o to żeby mieli RZ mozliwośc leczenia, wyrobienia paszportu itp. bez zgody matki biologicznej?
5. czy jeżeli matka znęcała sie nad dzieckiem m.in. próbowała go zabić to czy sąd może wyrazić zgodę na to aby nie spotykała się z dzieckiem? wiem że często matki nie chcą sie spotykać z dziecmi w RZ ale gdyby chciała to można jej jakoś zabronić?
i ostatnie podstawowe pytanie - jak ma wyglądać wniosek składany do sądu o ustanowienie ich RZ? co ma zawierać itp.
bardzo dziekuję

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 sty 2007 13:43 
Awatar użytkownika

śliwa pisze:
Madźka poradź jeżeli możesz :)
spróbuję. :)

mały ma tylko matkę, ojciec nie żyje, matka natomiast pije i znęcała sie nad dzieckiem i nie zajmowała się nim, małego znalazła policja gdzieś na ulicy w środku nocy , umieszczono go w pogotowiu rodzinnym i sąd postanowił o umieszczeniu w RZ, i tu moje pytania

śliwa pisze:
1. czy tej matce nie można odebrać praw? i czy jej czyny kwalifikuja ja na odebranie praw czy tylko ograniczenie?
jej czyny teoretycznie kwalifikują się do odebrania władzy rodzicielskiej, ale... Sąd musi wszystko sprawdzić, żeby podjąc ostateczną decyzję - co było przez te 5 lat, czy były wczesniej zgłoszenia, czy dziecko ma więź z matką, jakie są szanse na powrót do matki itd. itp.
Byc może, że matka juz jest ograniczona we władzy. Nie wiem jak brzmi postanowienie, ale czasami samo umieszczenie w Pogotowiu lub w placówce jest ograniczeniem władzy, a teraz z urzędu toczy się sprawa o pozbawienie bądź (to się tak nazywa) w przedmiocie władzy rodzicielskiej.
Trzeba sprawdzić w sądzie czy jest taka sprawa.

śliwa pisze:
2. kto może wystapic z wnioskiem o odebranie - czy CPR czy pogotowie rodzinne czy RZ?
Każdy może, jesli sa podstawy, wnieść wniosek o "wszczęcie z urzędu sprawy o pozbawienie władzy rodzicielskiej". W Łodzi zajmują sie tym Osrodki Adopcyjno - Opiekuńcze.

śliwa pisze:
3. czy koleżanka może zostać RZ małego a potem starać się o adopcję, czy też np. ktoś inny może go adoptować?
Może byc RZ, a poźniej się starać o adopcję, bedzie miała pierwszeństwo (gdyby ktoś tez chciał) ze względu na więź i czas spędzony razem) chyba, że ktoś z rodziny biologicznej się odezwie, to wtedy oni maja pierwszeństwo, ale liczy się PRZEDE WSZYSTKIM DOBRO DZIECKA!

śliwa pisze:
4. czy automatycznie RZ zostaje opiekunem prawnym? chodzi mi o to żeby mieli RZ mozliwośc leczenia, wyrobienia paszportu itp. bez zgody matki biologicznej?
Nie zostaje się automatycznie.
Zależy od sędziego i od chęci RZ. Trzeba o to poprosić we wniosku o RZ.
Ale opiekun prawny jest dopiero wtedy, gdy jest całkowite pozbawienie władzy rodzicielskiej.

śliwa pisze:
5. czy jeżeli matka znęcała sie nad dzieckiem m.in. próbowała go zabić to czy sąd może wyrazić zgodę na to aby nie spotykała się z dzieckiem? wiem że często matki nie chcą sie spotykać z dziecmi w RZ ale gdyby chciała to można jej jakoś zabronić?
Ze względu na bezpieczeństwo dziecka i rodziny zastępczej czasami sąd zabrania kontaktów. Ale o to tez trzeba poprosić we wniosku lub na sprawie, albo za posrednictwem kuratora.

śliwa pisze:
i ostatnie podstawowe pytanie - jak ma wyglądać wniosek składany do sądu o ustanowienie ich RZ? co ma zawierać itp.
uuuu.... gdzies powinien byc na Bocianie. :roll: POszukam, albo napisze poźniej.
Podobnie, jak o przysposobienie tylko ma tytuł o ustanowienie rodziny zastępczej.

śliwa pisze:
moja koleżanka skończyła szkolenie dla rodzin zastępczych w CPR,
... na tym szkoleniu to wszystko powinno być, a osoby szkolące powinny pomóc w przygotowaniu dokumentów do Sądu!!!

Polecam poradnik:Sądowy tryb umieszczania dziecka w RZ
tam też jest wzór wniosku - trzeba dostosować do sytuacji.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!!!!

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 sty 2007 22:49 

bardzo serdecznie dziękuję Madźka jestes wielka!!
wiem że to wszystko powinno byc na szkoleniu, ale PCPR który ich szkolił jakoś tak duzo zrzuca na nich, a sam niewiele robi,
a wniosek już znalazłam, także dzięki :D

Tytuł:
PostZamieszczono: 16 sty 2007 12:35 
Awatar użytkownika

prosze mi powiedziec, bo za bardzo nie rozumie i wydaje mi sie , że w przepisach nie jest to określone ile może byc dzieci w rodzinie zastępczen niespokrewnionej niezawodowej?

Tytuł:
PostZamieszczono: 16 sty 2007 13:17 
Awatar użytkownika

aguska78 pisze:
prosze mi powiedziec, bo za bardzo nie rozumie i wydaje mi sie , że w przepisach nie jest to określone ile może byc dzieci w rodzinie zastępczen niespokrewnionej niezawodowej?

... nie jest określone, ale gdy masz więcej niż 4ro dzieci to opłaca się zostać rodziną zawodową wielodzietną - mieć umowę o pracę i dostawać wynagrodzenie. W końcu rodzicielstwo to bardzo ciężka i odpowiedzialna praca!!! :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 16 sty 2007 18:02 
Awatar użytkownika

wiecej niz czworo tzn. wiecej niż czworo dzieci, dla których jesteś RZ, czy wiecej niz czworo wraz z tymi, które sie juz ma?
my dopiero dojrzewamy do takiej decyzji, zastanawiamy sie, ale żeby móc się zdecydowac trzeba dużo na ten temat wiedziec. Dzieki za odpowiedzi

Tytuł:
PostZamieszczono: 23 sty 2007 23:40 
Awatar użytkownika

Witam.Jestem tu nowa. Czekamy na dzieciątko dla którego moglibyśmy być rodziną zastępczą. MOPR sprawdził nas i zakwalifikował na szkolenie w OAO. Kurs PRIDE ukończyliśmy 10 miesięcy temu. Nasz OAO twierdzi, że nie ma dziecka którym moglibyśmy się zaopiekować. My nie stawialiśmy żadnych warunków - OAO zdiagnozował nas i określił jakie dziecko czułoby się dobrze w naszej rodzinie. Przestrzegano nas jednocześnie przed samodzielnym szukaniem np. w DD. Od zgłoszenia się do MOPR minęło już 16 miesięcy. Naprawdę nie wiemy co o tym sądzić i co robić. Pozdrawiam.

Tytuł:
PostZamieszczono: 04 lut 2007 23:50 
Mateczka
Awatar użytkownika
Mateczka

Mag28, dnia 04.02.2007 pisze:
Dużo jest o adopcji mniej o rodzinach zastępczych, a my właśnie taką chsemy utworzyć. czy ktoś nam pomoże?

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]