Wyświetl temat - "Adopcja jest darem" - dorosły adoptowany...

www.nasz-bocian.pl
http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/

"Adopcja jest darem" - dorosły adoptowany...
http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/viewtopic.php?f=81&t=94621
Strona 1 z 1

Autor:  JankowskiKamil [ 29 gru 2016 14:21 ]
Tytuł:  "Adopcja jest darem" - dorosły adoptowany...

Witam forumowiczów!

Dostałem dziś prywatną wiadomość na Facebooku, dotyczącą mojego wywiadu udzielonego dla "Chcemy być rodzicami". Dotarło do mnie, że wielu z Was określa mój wywiad jako idealizowanie rodziny biologicznej, oraz chłodne podejście do rodziny adopcyjnej. Wydaje mi się osobiście, że możecie mieć problemy z interpretacją moich słów. Zastanawiam się też nad tym, czy aby nie spróbować stworzyć z Panią Kasią czegoś dodatkowego, wyjaśniającego. Takie opinie, w moim przekonaniu, wynikają z niezrozumienia przekazu. Z chęcią wyjaśnię Państwu wszystko, choćbym miał interpretować zdanie po zdaniu ;)

O mnie pisał nie będę, bo wszystko już zapewne wiecie. Szczęśliwy adoptowany, otwarty na rozmowę, stały bywalec inowrocławskich DD oraz bydgoskiego OA oraz przeciwnik adopcji jawnych. Służę także pomocą adoptowanym w poszukiwaniach swoich korzeni, z racji pracy detektywistycznej i genealogicznej.

Pozdrawiam,
Jankowski Kamil

Autor:  megi71 [ 31 gru 2016 00:02 ]
Tytuł:  Re: "Adopcja jest darem" - dorosły adoptowany...

Witaj :)
Głowa do góry , jesteś wartościowym młodym człowiekiem .
Gratuluje otwartości i ciesze się , ze tak się udzielasz w temacie adopcji .
Jestem mama adopcyjną i czytałam ten WYWIAD - jak dla mnie super .....myślę ze ci co źle zrozumieli twoje intencje ,tak naprawdę pisali o SWOICH STRACHACH ....tak do tego podejdź . .....Czasami rodzice adopcyjni tez muszą dojrzeć :)

pozdrawiam :)

Autor:  Wula [ 31 gru 2016 00:33 ]
Tytuł:  Re: "Adopcja jest darem" - dorosły adoptowany...

Hej :-) jak dla mnie ten wywiad też był bardzo wartościowy, cieszę się, ze dorośli adoptowani otwarcie mówią szczerze o swoich doświadczeniach, bo jest to dla nas, rodzicow adopcyjnych, dobra lekcja a przynajmniej okazja do refleksji nad tym, co dzieje się w naszych rodzinach. Zawsze jest tez pole do różnych interpretacji, bo każdy czyta to przez pryzmat własnych doświadczeń ale też ma inną wrażliwość na użyte słowa, określenia itp, nie ma co chyba dzielić włosa na czworo ;-)
Fajnie, jakbyś mógł napisać czemu z jednej strony jestes przeciwnikiem adopcji jawnych a jednocześnie wydajesz się dość mocno zaangażowany w poszukiwania, nie tylko swojej rodziny biologicznej, ale i pomoc innym w tym zakresie. Spytam przewrotnie - czy nie łatwiej byłoby NIE MUSIEĆ szukać przy pomocy skomplikowanych metod (w tym genealogii)? chyba ze bycie detektywem to Twój ulubiony zawód... ;-)

Autor:  alutkaw [ 24 sty 2017 16:32 ]
Tytuł:  Re: "Adopcja jest darem" - dorosły adoptowany...

Pewnie, że wyjaśnij :)
Czasem ktoś nie miał złych intencji, a po prostu nie zrozumiał.

Autor:  Go30 [ 22 kwie 2017 23:45 ]
Tytuł:  Re: "Adopcja jest darem" - dorosły adoptowany...

Zostały już ostatnie dni na rozliczenie PIT-ów. Pamiętajcie o Naszym Bocianie przy przekazywaniu 1% =ooo*
Dla ułatwienia mamy dla Was program do rozliczania :arrow: 1% DLA BOCIANA

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/