Wyświetl temat - Od czego zaczac poszukiwania rodziny biologicznej?

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 22 sie 2016 13:57 

Witam. Zwracam się z prosba o pomoc, poniewaz jestem zupełnie bezradna, nie znam tez nikogo, kto mialby wiedze w jaki sposób zabrać się za poszukiwania biologicznej rodziny. Zaczne od tego ze wiedze na temat adopcji i biologicznej rodziny mam żadna i dowiedzenie się tego od rodzicow jest niemożliwe. Nigdy nie powiedzieli mi ze mnie adoptowali. Dowiedzialam się tego przypadkiem bo uslyszalam rozmowe mamy z ciocia (kilka lat temu). Wiem tylko ze urodziłam się w Wroclawiu, i prawdopodnie tam miała miejsce adopcja, oraz ze ma rodzenstwo. Adopcja była pelna wiec mam zmieniony odpis aktu urodzenia. Rodzice mimo ze już się dowiedziałam, wszystkiego się wyparli i stwierdzili ze na pewno cos mi się pomylilo :? . Skrocony odpis aktu urodzenia byl sporządzony kilka lat po moim urodzeniu, czy to znaczy,ze rok, który jest na odpisie to rok w którym odbyla się adopcja? Czy mam realnie jakies szanse na odnalezienie rodziny?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 22 sie 2016 14:49 
Awatar użytkownika

Olga1995 oczywiście, że masz realne szanse.
W momencie ukończenia 18-go roku życia masz prawo wglądu w zupełny odpis aktu urodzenia, gdzie będzie adnotacja o adopcji i o pierwszym akcie urodzenia, który jest utajniony, a w nim są Twoje dane sprzed adopcji (imię, nazwisko, miejsce urodzenia) i powinny być wpisane dane rodziców biologicznych - imiona i nazwiska, a co najmniej imię i nazwisko MB.
Na tej podstawie możesz szukać.
Możesz też, jeśli masz podejrzenie co do miejsca swojej adopcji, pytać w ośrodkach adopcyjnych.
Szkoda, że Twoi Rodzice mają takie podejście, jednak im też na pewno nie jest łatwo.
Trzymam kciuki.

Cuda czasami przybierają formę, jakiej się nie spodziewaliśmy, o jaką nie prosiliśmy, jaka może nas niekiedy przerażać. Ale nadal są cudami, odpowiedzią na nasze modlitwy... A może po prostu wynikiem naszej pracy...
Miniek już Miniulowy :love:
Nela81 :bigok:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 22 sie 2016 15:05 

Dziekuje :-D. Czy ten odpis zupełny aktu urodzenia można dostać w każdym urzędzie, czy tylko w tym w miejscu urodzenia? Wiem tylko, ze urodziłam się we Wroclawiu i ze tam miała miejsce adopcja. Nie wiem w którym ośrodku adopcyjnym. Z rodzicami niestety nigdy się nie dogadywalam i teraz mamy dość luzny kontakt. :(

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 23 sie 2016 11:51 

Tak - tylko w miejscu urodzenia.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 23 sie 2016 18:37 
Awatar użytkownika

W tej chwili jest elektroniczny system danych rejestrowych. Możesz udać się do dowolnego USC i wnioskować o wydanie aktu. Przy danych ściąganych z urzędu może to potrwać kilka dni.

22.12.2015 - czekamy na rodzeństwo
    13.06.2017 - :telefon:-mamy córeczkę

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 23 sie 2016 20:52 
Awatar użytkownika

https://obywatel.gov.pl/zgon/uzyskaj-od ... stwa-zgonu

Cuda czasami przybierają formę, jakiej się nie spodziewaliśmy, o jaką nie prosiliśmy, jaka może nas niekiedy przerażać. Ale nadal są cudami, odpowiedzią na nasze modlitwy... A może po prostu wynikiem naszej pracy...
Miniek już Miniulowy :love:
Nela81 :bigok:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 24 sie 2016 18:37 

Dziekuje bardzo za pomoc :-D

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]