Wyświetl temat - Czy któras z Was zna sie na wynikach MLR??

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 28 lut 2004 14:54 
Awatar użytkownika

Dziewczyny, mam wielką prośbę, napiszcie mi prosze jesli wiecie jakie sa normy MLR. Moje wyniki to :
1. Obecność przeciwciał blokujących ALLO-MLR 11,0% hamowania.
Komentarz: Przeciwciała blokujące nieobecne.

2. Wynik testu cytotoksycznego:
Wsurowicy nie stwierdzono obecności przeciwciał cytotoksycznych przeciwko wyizolowanym limfocytom partnera.
Kontrola pozytywna: 100% komórek martwych
kontrola negatywna: 4% komórek martwych
Surowica badana: 6% komórek martwych
Norma od 0%- 10% komorek martwych.

Czy któras z Was miała do czynienia z takimi badaniami i potrafi mi powiedziec cos na temat tych wyników. Dodam, że jestem po 3 poronieniach :( i szukam przyczyny. Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdarawiam.
Monika

Tytuł:
PostZamieszczono: 28 lut 2004 14:59 
Awatar użytkownika

MLR jest dobre, jeśli jest powyżej 40%. Jeśli jest niższe, trzeba się zaszczepić i sprawdzić jeszcze raz. A co do szczepień, to sa różne opinie i na forum jest kilka wątków na ten temat.
Pozdrawiam,
Lidka

Tytuł:
PostZamieszczono: 28 lut 2004 15:03 
Awatar użytkownika

To ja juz nic z tego nie rozumiem, tez tak słyszałam, ze ma byc powyzej 40%, a lekarz na forum napisał mi, ze wyniki sa w normie... :(

Tytuł:
PostZamieszczono: 28 lut 2004 18:00 
Awatar użytkownika

Widziałam, ze ekspert napisał Ci, że ten wynik jest dobry. Nie wiem, co o tym myśleć. Najlepiej będzie, jak zadzwonisz tam, gdzie robiłas badania i zapytasz o interpretację wyników. Ja kieruję sie tym, co mówią w Łodzi u Malinowskiego, ale może sa jakieś inne jednostki, czy sposób określania procentów? Myślę, że u źródła dostaniesz najbardziej wiarygodne uinformacje.

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]