Wyświetl temat - Co dalej, pomóżcie.

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 06 gru 2018 22:32 

Hej. Jestem po dwóch nieudanych transferach, z podstawowych badań wynika, ze wszystko jest ok. Ivf miałam za granica, teraz chce leczyc się w Polsce. I moje pytanie jaką klinikę i lekarza najlepiej wybrać Warszawa albo Łódź? Zastanawiam się tez czy nie isc wcześniej do immunologa i zrobić te badania bo czytałam ze w tym może coś być. Nie wiem jak to jest w Polsce, jak lekarze podchodzą do tego wszystkiego. Jak myślicie lepiej klinika niepłodności czy immunolog? Pomóżcie.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 07 gru 2018 00:30 
Awatar użytkownika
Dokarmiam bociana ;)
Moderator

Martyna004 witaj!
Zajrzyj do działu Gdzie się leczyć, który służy wymianie informacji i opinii między innymi na temat ośrodków leczenia niepłodności.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

25.07.2016 :love:
Piotruś
17.06.2019 :love: Michaś

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 30 gru 2018 18:09 

Hej jestem nowa na tym forum pisze bo juz sama nie daje sobie rady. Zaczne moze od poczatku . Pod gorke miałam od zawsze , ciagle cos bylo nie tak . W 2013 roku poznałam swojego przyszłego meza , dwa lata pozniej slub i tak staranie sie o dziecko, dodam ze nie zabezpieczalismy sie wogole i tak zlecial rok juz podejrzewalam ze cos jest nie tak ale ze mna gdyz jestem po usunieciu tarczycy no ale hormon w porzadku wiec lekarze twierdzili ze jesli tsh jest w porzadku to nie powinno byc klopotu . Kolejna wizyta u ginek. i okazuje sie ze 3 miesniaki no i dalej zapewnienia lekarza ze sa male i nie powinny przeszkadzac i starac sie . Po okolo pol roku wiedzialam juz ze to cos musi byc z mezem i doktorka zasugerowala zeby zbadac meza . No i szok oligozospermia bardzo ciezka wlasciwie zero plemnikow . I zaczelo sie bieganie po lekarzach okazalo sie ze maz ma zylaki powrozka nasiennego ,wiec lekarz zaproponowal operacje podwiazania zylakow . Poszukalismy profesora w Lublinie ktory przeprowadzil zabieg. Oczywiscie zaden lekarz nie dawal nam szansy na naturalne zaplodnienie proponowali tylko in vitro i to jeszcze z biopsja jadra. Jednak po trzech miesiacach od zabiegu okazalo sie ze ma wyniki prawie w normie i maly odsetek brakowalo do normy do tego jeszcze okazallo sie ze jestem w ciazy. Niestety poronilam . I tak od tamtej pory kolejna walka rok od poronienie nie moge zajsc w ciaze . Wyniki meza sa bardzo dobre jak u mezczyzny ktory nigdy nie mial takiego schorzenia jak on . Wiec zdecydowalismy sie na inseminacje i kolejna procedura przed nami . Posiewy , badanie droznosc , badania no i insemnacja , ktora odbyla sie 19 grudnia i wczoraj 11 dni po inseminacji zrobiłam test oczywsicie negatywny , do tego nie wiem czy po duphastonie ale czuje sie okropnie mdlosci ból glowy ciezka glowa i wogole wszystko nie tak ciezko wstac z łozka . Wiem ze pewnie nie udało sie bo bole jak na okres tez sie pojawily . I jestem zalamana ciagle leze i placze nie moge wstac z łózka , doszly lęki ze nigdy nie bede matką ze nigdy sie nie uda a juz nie wspomne o bezsennych nocach albo znowu o snach ktore sa koszmarami o dzieciach . Ten ostatni rok po poronieniu to jakas gehenna i nie wiem jak sobie z tym poradzic, czasami czuje ze poprostu zwariuje od tego . Moze ktos przeczyta moj post i cos podpowie jesli badania meza sa oki tsh 1,46 czyli tez oki to moze te miesniaki nie pozwalaja byc mama ? Prosze o pomoc :(

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 01 sty 2019 13:44 
Awatar użytkownika

Martyna004 jeśli chodzi o Łódź to polecam klinikę GAMETA i prof. Michała Radwana. Mnie również polecono tą klinikę i tego lekarza. Jestem bardzo zadowolona - po 3 latach nieudanych starań, in vitro zakończonym poronieniem i 2 nieudanych IUI trafiłam do Gamety i obecnie jestem w 8 miesiącu ciąży naturalnej! Oczywiście najpierw miałam wiele konsultacji u immunologa, który baaardzo nam pomógł (doc Jarosław Paśnik Z Lodzi).

05.2017 usunięty jajnik = szanse -50% :(
11.2017 transfer 2 zarodków -> ciąża bliźniacza
01.2018 obumarcie ciąży w 12tc [*][*] Rodzice 2 Aniołków.. na zawsze w naszych sercach!!
06.2018 ciąża naturalna!
10.07.2018 mamy ❤

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 08 sty 2019 15:42 
Awatar użytkownika
Dokarmiam bociana ;)
Moderator

zosia34 pisze:
Ten ostatni rok po poronieniu to jakas gehenna i nie wiem jak sobie z tym poradzic, czasami czuje ze poprostu zwariuje od tego
wiem jak trudny jest czas po poronieniu... przytulam mocno :glaszcze jeśli czujesz, że nie poradzisz sobie z emocjami może warto spotkać się z psychologiem?? Mogę również polecić Tobie kontakt z bocianową Linia Pomocy Pacjent dla Pacjenta. Być może pomoże Ci rozmowa z kimś, kto przeszedł podobną drogę i pamięta te trudne emocje.

Co do wyników badań, wskazówek co do dalszych kroków zachęcam Cię do skorzystania z pomocy Eksperta w dziale:
:arrow: Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku lub
:arrow: Poronienia - pytania do eksperta

powodzenia! :kciukiII:

25.07.2016 :love:
Piotruś
17.06.2019 :love: Michaś

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]