Wyświetl temat - Adopcja komórki oraz nasienia dawcy

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 09 maja 2018 13:19 

Cześć, jestem tu nowa, nie bardzo jeszcze umiem poruszać się po tym forum. Chciałam zapytać pary, które adoptowały komórki jajowe, wykorzystały nasienie dawcy lub adoptowały zarodki, jak do Waszego wyboru ustosunkowała się rodzina? Mam tutaj chyba duże obawy, jestem jak najbardziej za jawnością, nie wyobrażam sobie dźwigania tajemnicy, jednak bardzo się martwię czy dziecko nie będzie traktowane jako "inne", mąż ma spore rodzeństwo, wszyscy już mają dzieci - biologiczne, boję się stygmatyzowania, porównywania. Jak to u Was było, jest?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 09 maja 2018 23:56 

Witam. Niedawno podjęliśmy decyzję o inseminacji nasieniem dawcy. U nas o całym problemie od początku wiedzą rodzice męża. Powiedzieliśmy im głównie dlatego, że mieszkamy w jednym domu. Informacja o bezpłodności męża bardzo ich zdołowała, długo wierzyli, że to jakaś psychiczna blokada. Ja nie miałam siły im tłumaczyć, że problem jest bardziej poważny. Wyniki badań genetycznych dopiero wszystko wyjaśniły. Tak jak my, z czasem pogodzili się z tym. Decyzję naszą rozumieją. Moi rodzice i brat wiedzą tylko ogólnie że mamy problem. Mąż nie ma rodzeństwa. Jestem zdania, że w takiej sytuacji im miej osób wie tym lepiej.

05.2018 Decyzja o AID

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 10 maja 2018 12:25 

Hej wszystkim
Mój problem polega na tym że od 21 r.ż mam stwierdzoną menopauze i przedwczesne wygaśnięcie funkcji jajników.Obecnie mam 30 lat i jestem na HTZ( przyjmuje Femoston).Marzymy z mężem o dzidziusiu, trochę poczytałam o adopcji komórki jajowej i chcemy spróbować w klinice Invimed.Pytanie co Was czy ktoś miał podobny problem , jak wygląda kwalifikacja w klinice, czas oczekiwania , czy wogole mam jakiekolejek szanse.Strasznie się boję kolejnym rozczarowaniem...
Pozdrawiam

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 10 maja 2018 23:13 
Awatar użytkownika
Dokarmiam bociana ;)
Moderator

Witajcie na Forum =ooo*
Nowe Forumowiczki zachęcam do zapoznania się z Forum w pigułce

Decyzja o adopcji prenatalnej na pewno nie jest łatwa... myślę, że warto mieć przy tym wsparcie rodziny i nie ukrywać tego. Zajrzyjcie do działu "pogadajmy" na któryś z wątków:
:arrow: Dawczynie biorczynie razem skutecznie do celu
:arrow: Adopcja zarodka-szansa na maluszka
:arrow: Kobiety Bezplemnikowców ROK 2015/2016
Znajdziecie tam osoby, które są na podobnym etapie, lub już przeszły już drogę adopcji komórki/zarodka/nasienia. Na pewno podzielą się swoimi doświadczeniami, "wysłuchają", doradzą, wesprą i potrzymają kciuki :)

Kamila Kaminska pisze:
chcemy spróbować w klinice Invimed.Pytanie co Was czy ktoś miał podobny problem , jak wygląda kwalifikacja w klinice, czas oczekiwania , czy wogole mam jakiekolejek szanse
zapraszam Cię do działu Gdzie się leczyć, który służy wymianie informacji między innymi na temat ośrodków leczenia niepłodności. Nie napisałaś, w którym Invimedzie chcecie podjąć leczenie - w dziale Gdzie się leczyć znajdziesz oddzielne wątki kilku filii kliniki (m.in. Warszawa, Gdańsk, Poznań, Bydgoszcz). Być może zainteresuje Cię również wątek ADOPCJA KOMÓREK JAJOWYCH- NAJLEPSZE KLINIKI

powodzenia! :kciukiII:

25.07.2016 przyszło na świat nasze Szczęście :love:

Piotruś
27.09.2018 - crio - 9 dpt :testI: 11 dpt->bHCG 102,3 -> 33dpt :love:
TP 15.06.2019

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]