zgoda na ciasteczka

Wyświetl temat - hej.Jestem nowa i nie wiem gdzie umieścić temat

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 02 mar 2017 21:44 

Witam
słuchajcie mam dylemat.W październiku 2016 poroniłam. Wczoraj zrobiłam test wyszły dwie kreski. W dniu spodziewanej @ czyli dwa dni temu też. Dzis zrobiłam beta hcg i wyszlo <1,20. Jestem 4 ni po spodziewanym okresie. Możecie mi powiedzieć co jest grane? Byłam dziś u ginekologa i wykluczył ciążę, więc dlaczego testy wskazują inaczej?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 02 mar 2017 23:32 
Awatar użytkownika
Dokarmiam bociana ;)
Moderator

BetiG36 witaj na Forum.
Zachęcam do zadania pytania w dziale :arrow: Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku lub Ciąża po leczeniu niepłodności - pytania do eksperta

13.11.2015 - crio - 11 dpt :testI: 12 dpt->bHCG 148,2 -> 33dpt :love:
25.07.2016 przyszło na świat nasze Szczęście :love:

Piotruś

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 02 sie 2017 10:27 

Witam z tej strony kłania się Luiza Rybak. Chciałabym Was prosić o wszelką pomoc w temacie Starania o Adopcje. Po wczorajszej wizycie w Poznańskim Ośrodku Adopcyjnym jesteśmy z mężem załamani. Postaram się krótko opisać. Staramy się z mężem o dziecko biologiczne juz ponad 7 lat. Od leczenia farmakologicznego po inseminację in vitro operacje laparoskopia i histeroskopia. Mam zdiagnozowaną endometriozę i mikrogruczolaka w przysadce mózgowej. Jednak przez te 7 lat mam wrażenie że cały czas stoję w miejscu. Naprawdę coraz bardziej tracę siły wiarę ze Pan Bóg istnieje. Błagam o pomoc. Wczoraj byliśmy z mężem na pierwszym spotkaniu w Ośrodku Adopcyjnym w Poznaniu. Nie liczyłam po tym spotkaniu ze otrzymamy 100% kwalifikacje ale ze Pani opiekun i Pani psycholog pozwolą nam poznać się bliżej zaprosi na kolejne spotkanie/spotkania potem szkolenie itp. Podczas długiej rozmowy obie Panie wysunęły wnioski że muszą już na początku tej drogi zawiesić nasz proces ponieważ ja w rozmowie powiedziałam że jestem na etapie leczenia. Panie jednogłośnie przekazały nam że moje leczenie wyklucza nas z procesu tzn zawiesza ponieważ ja tym samym nie pogodziłam się z moją niepłodnością. Błagam proszę mi wytłumaczyć o co chodzi i kto zostaje tymi rodzicami adopcyjnymi. Ja nie mogę przerwać leczenia ponieważ mam niedoczynność tarczycy mikrogruczolaka po operacji po dwóch tygodniach ponownie narosła torbiel. Jeżeli ja przerwę leczenie to wszystko się posypie. Błagam dlaczego my z mężem nie możemy być rodzicami adopcyjnymi czy tylko z takiego błahego powodu. Naprawdę nic już nie rozumiem. Od wczoraj mam zapłakane oczy bo usłyszałam że mam przestać mieć nadzieję, przestać się leczyć. Ja naprawdę pogodziłam się z myślą że nie będę miała własnych dzieci ale na miłość Boską nie mogę przerwać leczenia bo ktoś uważa że to jest blokadą to bycia rodzicem adopcyjnym. Proszę o pomoc bardzo proszę. Luiza i Adrian Rybak.

-- 02 sie 2017 11:48 --

Przepraszam jeśli jestem troszkę chaotyczna ale nie mogę pozbierać myśli po wczorajszym spotkaniu. Pozwolę sobie jeszcze nadmienić że z mężem przygotowaliśmy się do tej rozmowy pod kątem przeczytania lektur obowiązkowych. Prowadziliśmy ze sobą długie rozmowy praktycznie cały czas rozmawiamy o byciu rodzicami adopcyjnymi. Mąż wczoraj sam zareagował po tym co usłyszał i powiedział że choć nie jest kobietą nie jest psychologiem nie może pojąć jak można kobiecie powiedzieć aby przestała mieć nadzieję. Zasugerował że kobietę można wyłączyć jak robota. To nie ludzkie. Proszę mi wierzyć straciłam ochotę do wszystkiego. Jestem w totalnej rozsypce. Naprawde proszę o pomoc błagam.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 02 sie 2017 18:57 
Awatar użytkownika
Dokarmiam bociana ;)
Moderator

Dulineczka37 witaj na Forum =ooo*
Zapraszam do zapoznania się z Forum w pigułce - na pewno ułatwi poruszanie się po Forum i pomoże w znalezieniu swojego miejsca :)
Szczególnie polecam Tobie działy adopcyjne:
:arrow: Adopcja - wymieńmy informacje
:arrow: Pogadajmy o adopcji

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

13.11.2015 - crio - 11 dpt :testI: 12 dpt->bHCG 148,2 -> 33dpt :love:
25.07.2016 przyszło na świat nasze Szczęście :love:

Piotruś

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 02 sie 2017 21:51 
Awatar użytkownika
Członek Stowarzyszenia

Dulineczka37

idźcie do innego ośrodka. Leczenie nie musi wykluczać rozpoczęcia procedury adopcyjnej, niestety niektóre ośrodki wyznają taką (niepopartą przepisami) zasadę. Innym to zupełnie nie przeszkadza.
Powodzenia!

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 08 wrz 2017 13:32 

Witajcie,
jestem nowa w tej trudnej tematyce. Dlatego zjawiłam się na tym forum.Nasz problem to azoospermia. 12lat temu, u narzeczonego stwierdzono raka jądra. Usunięto je. Uzupełniono leczenie radioterapią. Nikt młodemu człowiekowi nie wyjaśnił, nie doradził, by zabezpieczyć na przyszłość geny.... Teraz stoimy na początku drogi, walki o dzidziusia. Polecono nam się udać do prof. Kuli w Łodzi. Jesteśmy po pierwszej wizycie. Profesor przejrzał wyniki badań (badanie nasienia wykazało 0 plemników; badanie hormonów: poziom FSH 31,36 mIU/ml przy dopuszczalnym poziomie 12.40, PRL 15,85 przy maksymalnym poziomie 15,20 ng/mL) i po informacji o przejściu naświetlania w toku leczenia, stwierdził, że nie ma możliwości odbudowania struktury uszkodzonego jądra i może jedynie zalecić zażywanie przez trzy miesiące Inofolicu, a następnie powtórne badanie nasienia. Proszę o poradę czy nie ma jeszcze jakichś sposobów poszukania plemników (biopsja, itp.0)??? Czy zgodnie z zaleceniem stosować wspomniany środek, czy nie tracić czasu i od razu szukać pomocy gdzie indziej?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 09 wrz 2017 13:12 
Awatar użytkownika
Moderator

hej Mayashi zachecam do zapoznania się z Forum w pigułce ułatwi Ci to poruszanie się po Forum.

zachecam cie do napisania w dziale eksperckim - nieplodnosc meska
a takze do dzialu o plemnikach znajdziesz tematy związane z niepłodnością męską.

zycze powodzenia

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 11 wrz 2017 14:03 

Cześć jestem zupełnie nowa tutaj a niestety w termacie niepłodności stała bywalczynia od 7 lat.
Jestem po 3 nieudanych invitro. Za pierwszym razem miałam tranfer zarodka 7B w 3 dobie, kolejny w czerwcu tego roku - nie doszło do transferu, czekalismy do 5 doby i wszystkie 3 zarodki zdegenerowały w 5 dobie, zmienilismy klinikę na invicte w Gdańsku. Dzisiaj mialam mieć transfer, niestety powtórka - ponownie 3 zarodki zdegenerowały w 5 dobie.. czy któraś z Was miała podobną sytuację, szukam od kilku godzin czegokolwiek na ten temat ale jest mało informacji..co dalej nas czeka czy cokowliek, czy tylko ewentualnie dawca, ale nigdzie nie moge nic znależć.
Zaznacze tylko ze do zapłodnienia dochodzi bez najmniejszego problemu, mąż ma super nasienie, oboje kariotypy prawidłowe. Lekarz wspomniał, że moja komórka jest za słaba, teraz szłam dlugim protokołem, a tu historia się powtórzyła..
Chciałabym wiedzieć, czy któraś z Was tak miała..?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 11 wrz 2017 14:21 
Awatar użytkownika
Moderator

Paulaxxx zachecam do zapoznania się z Forum w pigułce ułatwi Ci to poruszanie się po Forum.

zachecam cie do napisania w dziale eksperckim - nieplodnosc zerknij tutaj do linkowni
a takze do dzialu jak sie leczyc.
Na luzniejsze ale takze powazniejsze pogadanki zapraszam cie na forum pogadajmy o niepolodnosci
zycze powodzenia

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 14 wrz 2017 14:17 

Czesc

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]