Wyświetl temat - Cześć- i moja droga do forum

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 11 lip 2018 11:31 

Forum czytam od lutego tego roku, kiedy dowiedzieliśmy się o naszej bezpłodności. a teraz postanowiłam napisać i przywitać się. W sierpniu 2016 roku odstawiłam antykoncepcje hormonalną i zaczęliśmy starania. Nie martwiliśmy się nieudanymi próbami, ponieważ mieszkaliśmy daleko od siebie i nie zawsze udawało się nam spotkać w odpowiednim dniu cyklu, no a do tego moje hormony zaczęły szaleć i miałam bardzo długie plamienia przed okresem. Mnóstwo wizyt u endokrynolożki, odkryta lekka niedoczynność tarczycy- Euthyrox, i niewydolność ciałka żółtego- Luteina. Mimo faszerowania sie lekami, ciąży nie było. W międzyczasie zamieszkaliśmy razem, moje hormony ustabilizowały się do tego stopnia, że ginekolożka zaleciła odstawić wszystkie leki. Ale ciąży nadal brak, więc mąż wybrał się w końcu do androloga. I tutaj jak grom z jasnego nieba spadła na nas wiadomość, że nie ma żadnych plemników. Rozpacz, niedowierzanie, żal- wszystkie i wszyscy z Was, którzy tego doświadczyli, wiedzą pewnie o czym piszę. Zaczęliśmy czytać- tak trafiłam na forum- przeczytałam chyba cały internet. I dalej już standardowo, przy wynikach męża- lekko podwyższonym FSH i niskim- na granicy normy- testosteronie, kolejne badania- inhibina B- 80, genetyka- bez żadnych zmian. Czekamy na biopsje- we wrześniu- i mamy nadzieje na pojedyncze plemniki, które zamrozimy. Jedyną szansą dla nas jest IVF ICSI, dawcę wykluczamy. Ja miałam wiele wątpliwości dotyczących IVF, bardzo pomogła mi książka "In vitro. Bez strachu, bez ideologii" Anny Krawczak. Nadal jest we mnie wiele lęku- że nie będzie plemników, a jeśli będą, to że ICSI się nie powiedzie. Do tego martwię się reakcją moich rodziców- są bardzo wierzący i będą przeciwni procedurze- liczę się z tym, że doprowadzi to do zerwania naszych kontaktów. Mężowi i mnie jest bardzo ciężko, staramy się wspierać, jest różnie.
Uf, rozpisałam się.
Cieszę się, że to Stowarzyszenie i to forum istnieją- forum jest kopalnią wiedzy i może pomóc w trudnych chwilach.
Pozdrawiam wszystkie i wszystkich ciepło!

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 11 lip 2018 17:31 

Cześć Klaudia! Forum bardzo pomaga, kilkukrotnie podnosiły mnie na duchu historie opisywane przez innych użytkowników (i stawiały mnie do pionu).
Witaj i głowa do góry :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 12 lip 2018 00:22 
Awatar użytkownika
Dokarmiam bociana ;)
Moderator

Klaudia.kkff witaj na Forum =ooo*
zapraszam do zapoznania się z Forum w pigułce - to mini przewodnik po działach forum, który na pewno ułatwi odnalezienie swojego miejsca :)

Powodzenia :kciukiII:

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

13.11.2015 - crio - 11 dpt :testI: 12 dpt->bHCG 148,2 -> 33dpt :love:
25.07.2016 przyszło na świat nasze Szczęście :love:

Piotruś

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]