Wyświetl temat - kiedy owulacja po CLO??

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 17 paź 2003 09:55 
Awatar użytkownika

Mam pytanie wczoraj wziełam pierwszą tabletkę CLO (5 d.c.), biorę pierwszy raz i na razie bez monitorowania. Cykle mam 29-32 dniowe, regularne. Na ulotce jest napisane, że owulacja zwykle występuje między 11 a 15 d.c. Ja zwykle owulację mam między 15 a 18 d.c. czy to znaczy, że po CLO skróci mi się cykl? Czy powinnam założyć, że owulacji mam się spodziewać kilka dni wcześniej?
miki

Tytuł:
PostZamieszczono: 17 paź 2003 10:47 
Awatar użytkownika

Cześć
Nie wiem czy moja rada na coś sie przyda ale służy tym co wiem.
Otóż skoro masz owulacje to dlaczego bierzesz clo?.
Jeśli chodzi o ulotki to lepiej ich nie czytaj. Najlepszym sposobem na sprawdzenie owulacji jest jej monitoring.
Wtedy masz obraz jak pęcherzyki rosną i kiedy w przybliżeniu należy sie spodziewać owu.
Pozdrawiam

Tytuł:
PostZamieszczono: 17 paź 2003 10:58 
Awatar użytkownika

mam zawsze skok temperatury czyli dwie fazy i wszystko jest regularne ale ginekolog powiedzial, że nie oznacza to, że na pewno jest owulacja. Poczytałam sobie trochę wątków na bocianie i doszłam do wniosku, ze faktycznie nie moge mieć pewności, ginekolog przepisał mi clo i powiedział, że mogę sobie spróbować czy coś pomoże (2 lata staramy sie o malucha, przedtem raz na początku ciąży poroniłam). Nie robiłam jeszcze badań hormonalnych ani monitorowania, postanowiłam jeden cykl spróbować to CLO. Stąd moje wątpliwości kiedy owulacja.
Dziwczyny proszę powiedzcie jak to jest u Was?
pozdr
miki

Tytuł:
PostZamieszczono: 17 paź 2003 11:03 
Awatar użytkownika

Ja brałam Clo przez 6 miesięcy, pomimo tego, że wcześniej też miałam owulację. Clo brałam po to, żeby mieć więcej jak jedno jajeczko, ale niestety się nie udało. Cykle u mnie też trwały 30-33 dni, ale przy Clo wcałe się nie skróciły, owulacja dalej wystepowała między 15-17 dniem cyklu.
Lekarz zadecydował, że w 14 dniu cyklu kiedy jajeczko będzie już ładne i duże dostanę zastrzyk Biogonadylu, żeby pękło.
Pozdrawiam

Tytuł:
PostZamieszczono: 17 paź 2003 11:04 
Awatar użytkownika

Miki słoneczko ja tez brałam clo.,ale to jak działa to zależy od odpowiedzi jajników na lek.Dziwię się, że nie masz monitoringu, skąd lekarz wie jak twój organizm na to działa, a jak za bardzo zadziała? U mnie to było tak ,że zanim sie leczyłam tez mi sie wydawało, że mam owulację, czułam, temperatura rosła, a potem przy monitoringu okazało sie że ta owulaca była do bani...... Potem clo., ale tez nie za bardzo rosły i póżno maiłam owulacje bo około 18,20 dc.

PostZamieszczono: 20 paź 2003 15:37 
Awatar użytkownika

cześć !!
Ja też brałam CLO, tyle że u mnie problem był trochę inny!! owszem miałam pęcherzyki tyle że one nie pękały !! clo było po to aby zwiększyć ich liczbę Dziwi mnie tylko dlaczego nie masz monitorowanego cyklu !! przecież to podstawa przy braniu takiego leku jak clo !! inaczej nie sprawdzisz jak działa i czy wszystko jest ok !! lepiej skonsultuj się z innym lekarzem !! tak dla własnego spokoju !
Pozdrawiam i życzę powodzenia

Tytuł:
PostZamieszczono: 22 paź 2003 13:11 
Awatar użytkownika

bardzo Wam dziwczyny dziękuję za odpowiedzi
a monitorowania nie mam bo wciąż mi nie po drodzie do lekarza :( nie żebym nie miała jak tylko zmusić się nie mogę
czy przy CLO bierzecie w drugiej fazie Duphaston? bo z ulotki wynika, ze potem jest za mało progesterony i mogą być kłopoty z zagnieżdżeniem i należy brać Duphaston (a może już coś pokręciłam nie pamiętam)
no i czy powinno się wziąść ten pregnyl (czy jak to się tam pisze) by pękł pęcherzyk czy niekoniecznie? Bo jeśłi tak to bym musiala iść jednak do lekarza bo jak byłam przed wakacjami to mi tylko CLO przepisał (teraz zdecydowałam się w końcu wziąść te tabletki i spróbować no i już jestem po 5 więc czekam na owulację :) )

Tytuł: clo.c.d.
PostZamieszczono: 22 paź 2003 13:39 
Awatar użytkownika

Witam !!!
Jeśli chodzi o mnie to po clo, dostałam zastrzyk z pregnylu !! Jeśli chodzi o Twoje pytanie to wydaje mi się że wszystko zależy od tego jaką diagnozę postawi ci lekarz. Tyle że na pewno nie postawi słusznej jeśli nie będzie monitorował !! Biorąc clo. i monitorując widzą jakie są pęcherzyki czy urosły i ile ich jest. U mnie nie chciały pękać, mimo tego że dostałam pregnyl :( problem jest jeszcze jeden jeśli weźmiesz pregnyl a pęcherzyki ci nie pękną to mogą sie wytworzyć cysty lub torbielki, które trzeba usunąć innymi lekami !! Mam nadzieję że już teraz wiadomo po co jest monitorowanie cyklu :) Każda osoba reaguje w inny sposób na przyjmowane leki i dlatego każdy przypadek trzeba dokładnie "poobserwować" :D
pozdrawiam 8)

Tytuł: Clo
PostZamieszczono: 22 paź 2003 13:41 
Awatar użytkownika

Droga Miki2003, nie chcę cię straszyć ale stymulowanie się na własną rękę jest niebezpieczne, jak ocenisz wielkość jajeczka i kiedy podać pregnyl? Jak ci przerosną jajeczka to mogą rozerwać jajniki. Idz koniecznie do doktorka na monitorowanie, aj chodzę co drugi dzień a zmiany są nie samowite, sama nie byłabym w stanie ocenić jakie rozmiary mają jajeczka i jak ja reaguję na Clo. To co robisz jest bezmyślne, niebezpieczne nawet dla życia.

Tytuł:
PostZamieszczono: 22 paź 2003 14:02 
Awatar użytkownika

Paola, muszę przyznać, że mnie nastraszylaś. Dziś dzwonię do lekarza i umawiam się na wizytę. Ale dlaczego przepisał mi CLO i powiedział, że jak chcę najpierw mogę w ten sposób sobie spróbować? tj zanim rozpocznę jakiekolwiek badania i monitorowanie
nawet mi do głowy nie przyszło, że to może być niebezpieczne w takim sensie, że pęcherzyki mogą urosnąć za duże lub nie pęknąć
dzięki, że mnie zmobilizowałaś do szybkiej decyzji dziś jest 12 d.c. więc myslę, że nie jest jeszcze za późno na rozpoczęcie monitorowania (żeby tylko lekarz miał czas mnie dziś albo jutro przyjąć)
pozdr
miki

Tytuł:
PostZamieszczono: 22 paź 2003 14:39 
Awatar użytkownika

Ja również brałam CLO bez monitorowania cyklu tzn. na początku co miesiąc chodziłam na USG. Moja P.doktor była zadowolona zadowolona z wyników bo pęcherzyki mi rosły i pękały po zastosowaniu zastrzyków z menogonu. Potem kazała mi brać przez kilka miesięcy, ale już bez monitorowania, więc może nie musisz aż tak panikować :wink:

naturalny cudzik Szymon ur. 01.10.2012r.

Tytuł:
PostZamieszczono: 22 paź 2003 14:46 
Awatar użytkownika

ale pewnie masz w odpowiednim momencie zastrzyki albo jakieś leki a ja wziełam CLO zupełnie w ciemno i miałam nadzieję, że to wystarczy no i teraz się wystraszyłam
dzowniłam do lekarza ale go nie ma, udało mi się jednak na jutro zarejestrować gdzie indziej, kurcze, aż mi się gorąco zrobiło

PostZamieszczono: 22 paź 2003 15:03 
Awatar użytkownika

a zapomniałam o jeszcze jednej rzeczy mianowicie jak masz monitorowany cykl to wiesz kiedy pęcherzyki pękły i wiesz kiedy musisz dostarczyć do brzusia plemniki :lol: ja miałam wyliczony praktycznie co do godziny ten moment, troche to stresujące ale wtedy wiesz że trafiłaś idealnie :wink:

Tytuł:
PostZamieszczono: 22 paź 2003 23:53 

Ja właśnie teraz wróciłam od lekarza, z wiadomością że od przyszłego miesiąca będę stymulowana clo, ale od 9 dnia cyklu będę się pojawiać u doktorka przynajmniej co drugi dzień, żeby mógł się zorientować czy rosną pęcherzyki i czy pękają , żeby mógł określić czy to wogóle pomaga, ja nie zgodziłabym się brać jakiekolwiek leki w ciemno gdyż one mogą nie pomóc a nawet zaszkodzić. Przekonałam się o tym na własnej skórze, gdyż pani doktor do której poszłam na pierwszą wizytę, przepisała mi duphaston( nie kierując na żadne badania hormonalne), okazało się potem(gdy się przeniosłam do innego lekarza), że leki te nie były potrzebne, to co mi po nich zostało to 15kg więcej. Ja bym uważała na twoim miejscu.
Pozdrawiam !!!!!!!! Sara
8)

Tytuł:
PostZamieszczono: 24 paź 2003 08:09 
Awatar użytkownika

No i byłam na tym monitorowaniu, to był 11 d.c. największy pęcherzyk miał 14 mm więc lekarz powiedział, że na następny raz w poniedziałek a tu dziś okazało się, że mam skok temperatury (13 d.c.). Oczywiście pójdę dziś na monitorowanie by sprawdzić czy faktycznie pękł pęcherzyk ale jeśli tak, to znaczy, że chyba mam za małe te pęcherzyki :( ciekawa jestem czy temperatura mogła skoczyć w związku ze stresem? bo od dwóch dni walczymy o życie małego kociaka i mam za sobą dwie zarwane nocki i sporo nerwów. Cóż wszystko się okaże na dzisiejszym monitorowaniu ale dzięki, że tak bardzo mnie zmobilizowałyście do tdziałania
pozdr
miki

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]