Wyświetl temat - szczepienie na WZW B a starania

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 07 lip 2004 08:43 
Awatar użytkownika

Mam zaszczepić się na WZW typu B szczepionką Engerix B (zalecenia z Novum) Czy któraś z Was brała tą szczepionkę i wie może w jakich odstępach bierze się kolejne dawki ? ( z nerw i roztargnienia zapomniałam zapytać :oops: )
Czytałam coś o o odstępach 7 dniowych a lekarz coś jeszcze mówił o pół roku :roll:
Będę wdzięczna jeśli ktoś mnie oświeci :D
dzięki serdeczne
Ola

Tytuł:
PostZamieszczono: 07 lip 2004 08:58 
Awatar użytkownika

hej tak jest..dokładnie nie pamietam,ale 1 dawka, potem za niedlugo kolejna i potem okres na 3-cią jest wydłuzony (za 6 miesiecy)...ale wiesz Olu mysle,ze jak bedziesz brala 1 dawke podpytaj jeszcze...spokojnie głowa do góry :wink:

Tytuł:
PostZamieszczono: 07 lip 2004 09:00 
Awatar użytkownika

Witaj
Jesli chodzi o terminy to zalezy. Ja chcac starac sie o ciaze wczesniej i chac wziac wszystkie trzy dawki mialam szybsze terminy jak przed jakims zabiegiem. A tak szczepi sie pierwsza dawke, druga miesiac od niej, a trzecia 6 miesiecy od pierwszej. Tak wyglada normalna procedura.
Ja z kolei szczepilam sie w takich terminach:
pierwsza
druga 14 dni po
trzecia 14 dni od drugiej
Tak szczepi sie przed zabiegiem. Odczekalam 3 miesiace do staran po szczepieniu. Niektorzy lekarze zalecaja miesiac przerwy przed staraniem.
Teraz zalezy jak kazal sie zaczepic lekarz czy w normalnym trybie czy szybszym.
Pozdrawiam

2009- Aniolek Maluszek- 9 tc

Tytuł:
PostZamieszczono: 07 lip 2004 09:02 
Awatar użytkownika

energix jest dosc bezpieczna ,bo na bazie drożdzy i mozna odczekac 2-3tyg..starac sie o bejbika :wink:
POWODZONKA kobitki

Tytuł:
PostZamieszczono: 07 lip 2004 10:15 
Awatar użytkownika

Dzięki dziewczyny za pomoc :D
Tylko mnie w trakcie tych szczepień wypadnie pewnie inseminacja a lekarz nic nie mówił, że trzeba przerwać starania.
Ale w Noyum z pewnością wiedzą co robią.
pozdrawiam
Ola

Tytuł:
PostZamieszczono: 09 lip 2004 18:20 
Awatar użytkownika

Ola, ja ponieważ też nie mam tego szczepienia , a niewiadomo czy nie będzie mnie czekało IVF , sama zdecydowałam że się zaszczepię. Ale żeby nie tracić cyklu w staraniach, pytałam się swojej pani Dr. dwa razy , czy to nie zaszkodzi ew. ciąży- powiedziała ,że nie.
Było mi mało, i jeszcze zadałam (niedawno zresztą) pyt. ekspertowi z Białegostoku- przeczytaj sobie. I trzecia rzecz, kiedyś na innym forum dziewczyna opowiadała, że zaszczepiła się p. WZW B , a zaraz potem okazało się ,że jest w ciąży. Poruszyła ponoć niebo i ziemię ,żeby upewnić się czy nic nie zagraża jej dzidziusiowi. Okazało się że, nie a pisząc o tym mówiła ,że jej słodki zdrowiusieńki bobas śpi sobie obok w łóżeczku :D .
Ja też jestem z tych strachliwych i mimo to, że nie ma przeciwskazań , dziś dowiedziałam się o (na szczęście ujemnym wyniku HBS), a więc jutro raniutko robię teścik ciążowy (na wszelki wypadek :?: ), żeby mieć pewność i robię pierwszą dawkę engerix.
Tylko zastanawiam się kiedy drugą , ale będę w środę u p. Dr. to się poradzę.
Dodam ,że też szykuję się do IUI, już drugiej ( i też w Nowum).
Pozdrawiam. :wink: .

Tytuł:
PostZamieszczono: 09 lip 2004 18:27 
Awatar użytkownika

Ola spokojnie napewno jest bezpieczna :bigok:

Tytuł:
PostZamieszczono: 09 lip 2004 21:05 
Awatar użytkownika

Ja w sierpniu podchodzę do ivf i dr przepisał mi szczepionkę: 1 dawka dzień 0, 2 dawka po 7 dniach, 3 dawka po 14 dniach od drugiej. Tez mi mówił, że nie ma przeciwwskazań w jej zastosowaniu nawet w trakcie ciąży w przeciwieństwie do szczepionki przeciw różyczce.

Tytuł:
PostZamieszczono: 09 lip 2004 21:34 
Awatar użytkownika

dokładnie ...Abril..mi tez właśnie pani w stacji epidemiologicznej (oprócz gina) zrobiła wykład na temat szczepionki ktore brałam p/rózyczce 3 miechy tzreba sie wstzrymac ze starankami o dzidzie,a p/wzw spokojnie..zalecane jak cos 2 tyg..ale sa kobietki ktore zachodza w ciąże po szczepieniu i nie wiedza o tym ("to te nie starające sie") pewnie ...a dzidzie zdrowe :D
Ola spokojnie p/wzw bezpieczna

Tytuł:
PostZamieszczono: 10 lip 2004 08:36 
Awatar użytkownika

Dzięki dziewczyny :D
Dla pewności zadzwoniłam do Novum i o wszystko wypytałam. Robi się trzy szczepienia 0-7-21 dni i można również w czasie ciąży :P
Pozdrawiam wszystkich
Ola

Tytuł:
PostZamieszczono: 12 lip 2004 21:32 
Awatar użytkownika

Ja dzisiaj robiłam pierwszą dawkę, a przy okazji pani w zabiegowym zapytała mnie ,kiedy zamierzam brać drugą .
Powiedziałm, że chyba standardowo - czyli druga za 1mc, (i ew. przypominajaca za 6 m-cy , ale to jakbym nie była dotej pory w ciąży,tfu,tfu) , pielęgniarka powiedziała ,że to dobrze , bo taki cykl daje większą pewność. Więc już jestem zdecydowana i spokojna.
W sumie jeśli nie ma przeciwskazań do szczepienia się w ciąży (nawet w ulotce engerixB) , to po co przspieszać ?
Pzdr. Kama30.

Tytuł:
PostZamieszczono: 13 lip 2004 19:49 
Awatar użytkownika

Ja byłąm zaszcepiona w terminach przyspieszonych (co 14 dni), ale po drugim szczepieniu miałam robione przeciwciała i lekarz powiesdził,że jestich tyle, ze już nie muszę szczepić się 3 raz...to zależy od organizmu. a poza tym co do starań lekarze (internista i ginekolog) powiedzielimi, ze ważne aby w czasie szczep[ienia nie byc w ciaży, ale potem od razu mozna sie starać.

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]