Wyświetl temat - Dużo nadprogramowych zarodków

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 06 sty 2013 16:48 
Awatar użytkownika
Zarząd Stowarzyszenia
Dokarmiam bociana ;)
Administrator
Członek Stowarzyszenia

chulada pisze:
Chyba nie przeczytałaś mojej ostatniej wypowiedzi ze zrozumieniem

Byc moze. W takim razie prosze o przyblizenie tego, czego nie zrozumialam.

26.03.09. o 13:06 urodził sie mój sliczny synek.
10dpt w chmurach zobaczyłam dwie krechy.
25.09.11. o 4:36 i 4:37 urodziły sie moje sliczne, malutkie córeczki.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 06 sty 2013 17:39 
Awatar użytkownika

Monek pisze:
chulada pisze:
Chyba nie przeczytałaś mojej ostatniej wypowiedzi ze zrozumieniem

Byc moze. W takim razie prosze o przyblizenie tego, czego nie zrozumialam.

Proszę:
05.01.2013, 17:53:
chulada pisze:
Absolutnie nie kwestionuję potrzeby regulacji prawnych dot. swobody wyboru - każdy powinien móc kierować się swoim światopoglądem/sumieniem.

06.01.2013, 15:01:
Monek pisze:
Poza wszystkim, ale w sumie to najwazniejsza rzecz, czyli last but not least, regulacje prawne sa niezbedne. Pacjenci bowiem, nawet Ci najabardziej refleksyjni nie sa w swoich dzialaniach osamotnieni. Towarzysza im lekarze, pielegniarki, caly zespol ludzi, ktory tez powinien byc zobowiazany do okreslonego zachowania i przestrzegania wlasciwych standardow.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 06 sty 2013 18:45 
Awatar użytkownika
Zarząd Stowarzyszenia
Dokarmiam bociana ;)
Administrator
Członek Stowarzyszenia

chulada, dzieki. Fragment, na ktory sie powolujesz rowniez pojawil sie w moim poscie w formie cytatu, nie zostal wiec niezauwazony. Dla mnie jednak w kontekscie calej Twojej wypowiedzi (pisalam wczesniej o swoich odczuciach), mial zdecydowanie slabszy wydzwiek niz:
chulada pisze:
Wg mnie potrzebne tu nie są nawet regulacje prawne tylko refleksja osób, które decydują się na procedurę IVF
. To bardzo konkretna wypowiedz. Zawezylas w niej grupe osob zaangazowanych w IVF do pacjentow, wyrazilas opinie, ze regulacje prawne nie sa tu az takie wazne, a ja wyrazilam zdanie odwrotne. Nie mialam ambicji uswiadamiania Cie ani przekonywania do swoich racji. Wyrazilam jedynie swoja opinie, mozesz sie z nia zgodzic lub nie.
Byc moze jednym z moich deficytow jest umiejetnosc czytania ze zrozumieniem, ale uwagi na ten temat nie sa ani mile, ani merytoryczne.

26.03.09. o 13:06 urodził sie mój sliczny synek.
10dpt w chmurach zobaczyłam dwie krechy.
25.09.11. o 4:36 i 4:37 urodziły sie moje sliczne, malutkie córeczki.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 06 sty 2013 19:07 
Awatar użytkownika

Monek pisze:
Byc moze jednym z moich deficytow jest umiejetnosc czytania ze zrozumieniem, ale uwagi na ten temat nie sa ani mile, ani merytoryczne.
Uwaga o czytaniu ze zrozumieniem dot. tego, że nigdzie nie kwestionowałam potrzeby regulacji prawnych. Ponadto kilka razy wyjaśniłam swoją - początkowo skrótową - (cytowaną przez Ciebie) wypowiedź.

Monek pisze:
Wyrazilam jedynie swoja opinie, mozesz sie z nia zgodzic lub nie.
amen

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 06 sty 2013 20:52 
Awatar użytkownika
Członek Stowarzyszenia

chulada: nie bardzo rozumiem co masz na mysli, piszac o traktowaniu zarodka jak czlowieka. Zarodek, ktory powstal w wyniku IVF nalezy niewatpliwie do gatunku Homo Sapiens ale co to znaczy "traktowac jak czlowieka" ?: zarodek ma inne potrzeby i mozliwosci niz wyksztalcony czlowiek?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 06 sty 2013 21:01 
Awatar użytkownika

Ita pisze:
nie bardzo rozumiem co masz na mysli, piszac o traktowaniu zarodka jak czlowieka
Pisałam, że dla mnie zarodek=człowiek. Czy to jest dla Ciebie niezrozumiałe?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 06 sty 2013 22:56 
Awatar użytkownika

Przestaje mi się podobać ton tej dyskusji :( zaczyna się robić nieprzyjemnie. gwiazdka1 zaczęła wątek, bo ma problem i chciała się nim z nami podzielić i podyskutować. Tymczasem temat niebezpiecznie zbacza ku ideologii i wyrzucaniu sobie różnych rzeczy, bo się różnimy w ważnych kwestiach.

chulada przedstawiaś swój pogląd i masz do tego pełne prawo, tylko dlaczego w swoich wypowiedziach zaczynasz atakować innych? Przeczytaj jeszcze raz to co i jak napisałaś i odpowiedz sobie na pytanie, czy chciałabyś żeby ktoś tak się odnosił do Twoich decyzji i poglądów.

Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem,nie trać nigdy światła nadziei....Donde una puerta se cierra, otra se abre...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 06 sty 2013 23:33 
Mateczka
Awatar użytkownika
Mateczka

Zgadzam sie z inez_rubia. Trzymajmy sie merytorycznej dyskusji, bez wycieczek slownych w strone naszych osobistych przekonan etycznych/religijnych.

I, jesli moge cos zasugerowac, to zamknijmy temat tej nieszczeliwej wypowiedzi chulady:
chulada pisze:
Wg mnie potrzebne tu nie są nawet regulacje prawne tylko refleksja osób, które decydują się na procedurę IVF.
ktora rozpetala te burze. chulada to sformulowanie bylo ponizej pasa, przykro to czytac. Staramy sie tu omawiac problem od strony merytorycznej, nie etycznej. Rozwiazan prawnych dot mozliwosci dysponowania nadprogramowymi zarodkami brak, a sa one bardzo, bardzo potrzebne - o czym swiadczy miedzy innymi ten watek.
Na rozmowy o tematyce etycznej swoich wyborow zapraszam na przyklad tutaj. =ooo7

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 07 sty 2013 00:47 
Awatar użytkownika

inez_rubia pisze:
chulada przedstawiaś swój pogląd i masz do tego pełne prawo, tylko dlaczego w swoich wypowiedziach zaczynasz atakować innych?
Proszę Cię, pokaż mi gdzie ten atak? Nie rozumiem. To ja mogę się poczuć atakowana ćwiartowaniem mojej wypowiedzi i wezwaniami do tablicy.
Wątek dotyczy "nadprogramowych zarodków". Szczerze współczuję autorce i innym z podobnymi dylematami. Mam ogromne szczęście, że nie muszę się mierzyć z podobnymi.
Witryfikacja oocytów to temat, który baaaardzo rzadko pojawia się na Forum Bociana (wątek przeze mnie założony trafił swego czasu do archiwum). Uznałam za ważne przy okazji tego wątku wspomnieć o tym rozwiązaniu, które może być wyjściem z tej sytuacji dla osób o podobnym do mnie światopoglądzie.
Nie będę po raz kolejny dowodzić tego, że nie miałam na celu nikogo nie obrazić. Nie oceniam, bo tak naprawdę życie (a najbardziej właśnie niepłodność) nauczyło mnie nieoceniania innych.
Nie odżegnuję się też od tego niefortunnego zdania (teraz być może sformułowałabym je inaczej, bardziej zrozumiale), co więcej wg mnie refleksja nad sobą i światem powinna nam towarzyszyć na codzień. Przecież dla jednych wynikiem refleksji nad podejściem IVF będzie decyzja o podejściu z mrożeniem zarodków, dla innych przeciwnie. Ważne, żeby to była decyzja świadoma!
W żaden sposób nie zamierzam wchodzić w dyskusje dot. etyki/moralności itp. ani tu, ani nigdzie indziej. Także Ita, jeśli Twoją intencją była takowa, to ja się z niej wycofuję.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 07 sty 2013 02:04 
Awatar użytkownika

chulada pisze:
Proszę Cię, pokaż mi gdzie ten atak? Nie rozumiem.

Proszę bardzo, w moim odczuciu tutaj:
chulada pisze:
Wg mnie potrzebne tu nie są nawet regulacje prawne tylko refleksja osób, które decydują się na procedurę IVF.
pomyślałaś może o tych osobach, które całkowicie świadomie zamroziły zarodki i w chwili ich mrożenia byli zdecydowani je odebrać ale nie przewidzieli sytuacji losowych (śmierć partnera, rozwód, ciężka choroba dziecka/partnera, pożar domu, powódź która zabrała cały dorobek życia...), które uniemożliwiają im podejście do crio. Jak oni się czują czytając taką wypowiedź?
Muszę przyznać, że jak sama to podkreślasz, masz ogromne szczęście, że nie masz dylematów takich jak założycielka wątku. Inni nie mają tyle szczęścia ale czy tylko dlatego, że się wystarczająco nie zastanowili czy też dlatego, że ludzkie życie czasami nie biegnie tak jak byśmy tego chcieli?

Co więcej- mnie osobiście się nie podobał ton ani sposób dyskusji z Monkiem ale podkreślam jest to tylko i jedynie moje zdanie. Być może inni uważają inaczej.

Na tym chcę zakończyć, bo daleko odbiegamy od tematu.
Dobranoc

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 07 sty 2013 09:35 
Awatar użytkownika
Członek Stowarzyszenia

chulada pisze:
W żaden sposób nie zamierzam wchodzić w dyskusje dot. etyki/moralności itp. ani tu, ani nigdzie indziej. Także Ita, jeśli Twoją intencją była takowa, to ja się z niej wycofuję.

Moja intencja bylo dowiedzenie sie co to znaczy "traktowac zarodek jak czlowieka". Napisalabym wiecej ale sie powstrzymam.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 07 sty 2013 10:24 
Awatar użytkownika

Ita pisze:
chulada pisze:

Moja intencja bylo dowiedzenie sie co to znaczy "traktowac zarodek jak czlowieka". Napisalabym wiecej ale sie powstrzymam.
ah, no tak, czyli chodzilo o jednak o slowka :)

Inez_rubia, no wlasnie, wspolczuje tym osobom, ale to sa konsekwencje ich wlasnych dzialan. Bo swiadomie tzn. godzac sie z tym, ze nie mogac przewidziec co stanie sie w przyszlosci, dopuszcza sie sytuacje niewykorzystania wszystkich zamrozonych zarodkow.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 07 sty 2013 10:41 
Awatar użytkownika
Członek Stowarzyszenia

o slowka??? 8O

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 07 sty 2013 10:47 
Awatar użytkownika

Ita pisze:
quote]

dlaczego się powstrzymujesz? ja też bym chciała wiedzieć

chulada pisze:
wspolczuje tym osobom, ale to sa konsekwencje ich wlasnych dzialan. Bo swiadomie tzn. godzac sie z tym, ze nie mogac przewidziec co stanie sie w przyszlosci, dopuszcza sie sytuacje niewykorzystania wszystkich zamrozonych zarodkow.
Mam do Ciebie pytanie zasadnicze - czy Ty jesteś w stanie wszystko w swoim życiu przewidzieć? Rozważasz wszystkie możliwości? Jesteś pewna, że zawsze będziesz zdrowa i będziesz miała możliwość zapewnienia swoim dzieciom wszystkiego czego będą potrzebować?

Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem,nie trać nigdy światła nadziei....Donde una puerta se cierra, otra se abre...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 07 sty 2013 10:51 
Mateczka
Awatar użytkownika
Mateczka

dziewczyny, serio.. =ooo7

chulada pisze:
Witryfikacja oocytów to temat, który baaaardzo rzadko pojawia się na Forum Bociana (wątek przeze mnie założony trafił swego czasu do archiwum). Uznałam za ważne przy okazji tego wątku wspomnieć o tym rozwiązaniu, które może być wyjściem z tej sytuacji dla osób o podobnym do mnie światopoglądzie.
Jak najbardziej! I jestem za tym, by kontynuowac temat. Ale bardzo prosze, ale bez wycieczek w strone swiatopogladow. Opcje witryfikacji oocystow moze wybrac osoba kompletnie nie identyfikujaca sie z okreslonym swiatopogladem.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]