Wyświetl temat - Żylaki powrózka nasiennego

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 31 mar 2019 21:28 

Witam
Mam żylaki powrózka nasiennego obustronne (po lewej wyczuwalne 4.5mm oraz jądro jest mniejsze po prawej widoczne na usg 4mm) parametry nasienia powyżej normy poza morfologią- 2% do 4%. Leczymy sie z żoną w jednej z lubelskich klinik. Nasz lekarz prowadzący (ginekolog) uznał żebym nie wykonywał zabiegu usunięcia żpn a parametry nasienia są ok. Skupił się na stymulacji żony która wszystkie badania ma w porządku. Jesteśmy już po 2 próbie IUI nieudanej. Wyczytałem na forum że można przeprowadzić badanie fragmentacji DNA ale nasz lekarz uznał że to niepotrzebne.
1. Czy przy żpn często się zdarza że DNA plemnika jest uszkodzone ?(jeśli u mnie byłby ten problem to marnujemy tylko pieniądze i cenny czas a przyznam że tracę zaufanie do lubelskiej kliniki)
2.Czy żylaki nawet jakby doszło do zapłodnienia i ciąża byłaby donoszona mogą powodować większe zagrożenie wystąpienia wad u dziecka?
3. Zaczynam myśleć wbrew temu co mówi nasz lekarz o zabiegu usunięcia żpn metodą mikrochirurgiczną - słyszałem że po zabiegu nie można przegrzewać jąder więc czy lepiej poczekać z zabiegiem do jesieni kiedy będzie chłodniej? (W lecie mimo wszystko trudno unikać wysokich temperatur) Czym ewentualnie groziłoby przegrzanie po zabiegu?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 02 kwie 2019 21:48 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Witam!
1. Warto rozszerzyć badania nasienia o aspekty genetyczne
2. Operacja tak, najlepiej mikroskopowa zgodnie z wytycznymi EAU/PTU
3. Pora roku nie ma znaczenia, ponieważ np. zimą siedzi się przecież w ogrzewanych pomieszczeniach !!!

Czas - to uznany czynnik niekorzystny !!! I tu androlodzy na świecie są zgodni - nie warto czekać, to tylko pogarsza funkcję jąder.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]