Wyświetl temat - Po orchidektomii

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 02 maja 2018 02:38 

Dzień dobry Panie Doktorze.

Jakiś czas temu przeszedłem przez ogromny stres i koszmar . Wykryto u mnie guza jadra które zostało usunięte i na szczęście zakończyło się na obserwacji :) postanowiłem po miesiącu od operacji gdzie byłem pod całkowita narkoza pójść zbadać nasienie i niestety brak plemnikow :( zrobiłem tez badania hormonów i testosteron w normie tak jak i estriadol. FSH 27.7 norma 12.4 LH 11.50 norma 8.60 i prolaktyna 15.3 norma 15.2 . Czy zrobiłem te wyniki za szybko po takim stresie i takiej operacji ? Mam zamiar za jakiś czas powtórzyć badania i udać się do androloga ale tak się stresuje tym wszystkim ze chciałbym od Pana juz chociaż coś się dowiedzieć. .. A jeśli to nie za szybko to czy mam szansę chociażby na in vitro ? Również dodam że nie staram się jeszcze o dziecko tylko gdzieś za 3 lata. Z góry bardzo dziękuję i jeśli będzie taka potrzeba to jestem w stanie u Pana się leczyć bo wiele osób poleca :) pozdrawiam Łukasz

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 02 maja 2018 21:14 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Witam!
Niestety, taka choroba to ogromny stres psychiczny i biologiczny, często odbija się na zaburzeniach gospodarki hormonalnej, co może mieć przełożenie na płodność.
Proponuję powtorzyć badanie nasienia po co najmniej 3 miesiącach od orchidektomii, o ile nie jest planowane leczenie uzupełniające.
Jeśli wynik będzie podobny, nalezy roważyć regularną diagnostykę andrologiczną.
Pozdrawiam
JK Wolski

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 11 lip 2018 17:02 

Witam ponownie Panie doktorze . Bardzo dziękuję za odpowiedź . Od operacji minęło już ponad 4 miesiące :) Dziś zrobiłem ponownie badanie hormonów po 3 miesiącach od ostatnich i FSH z 27.70 spadło odrobinę czyli 27.50. LH z 11.50 podskoczyło na 13.50 . Testosteron 3.36 na 4.57 no i prolaktyna gdzie wtedy miałem 15.30 norma 15.20a teraz nagle taki skok do 43.8 :/ co to może oznaczać ? W poniedziałek idę ponownie zbadać nasienoe a 23 idę do andrologia ale chciałbym już wcześniej od Pana czegoś się dowiedzieć bo nie daje mi to spokoju ta azospermia i te hormony :( dodam jeszcze że w tym jadrze które mi zostało są drobne zwapnienia (jak po przebytej śwince w dzieciństwie) tak napisał lekarz gdy miałem robione USG .czy to może mieć wpływ na moje słabe wyniki i czy jeśli tak to czy mam szanse aby znaleźć plemniki w biopsji lub m-tese ? Jestem w stanie zrobić wszystko aby mieć w przyszłości dziecko niekoniecznie droga naturalna. Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc w ciezkich znów chwilach . Pozdrawiam Łukasz

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 14 lip 2018 14:30 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Do rozważenia biopsja jądra.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 24 lip 2018 00:23 

Witam Panie doktorze. Jednak plemniki o dziwo się pojawiły :) pojedyncze ale to zawsze lepiej niż 0 . Było ich w sumie ponad 20 wraz z tymi po odwirowaniu i tylko 2martwe . Po dzisiejszej wizycie Androlog nie dał mi szans jak tylko in vitro a jego głównym współczynnikiem było podwyższone FSH i LH . Jeśli chodzi o prolaktyne to muszę zrobić kolejne badania w tym kierunku aby wykluczyć mikrogruczolaka. No i oczywiście powiedział
że powinienem mrozić nasienie i już w czwartek zaczynam to robić . Jak Pan Doktor sądzi czy powinienem coś jeszcze w tym kierunku zrobić ? Może jakieś suplementy na poprawę nasienie może jakieś inne badania ponieważ co do wiedzy tego androloga nie byłem tak przekonany jak do Pana . Z Góry po raz kolejny serdecznie dziękuję . Pozdrawiam Łukasz

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 26 lip 2018 23:10 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Powodzenia w staraniach !!!

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 27 lip 2018 18:43 

Witam ponownie. Przy mrożeniu pojawiło się więcej plemników :D w preparacie bezpośrednim 78 plemników. Plemniki o ruchu postępowym 27 . Niepostępowym 31. Nieruchome 20 w tym 9 martwych .

W osadzie suma plemników o ruchu postępowym 42% . Niepostępowym 18%. Plemniki nieruchome 40%. Plemniki żywe 80% martwe 20%.

Panie doktorze pytanie co mógłbym jeszcze zrobić oprócz mrożenia tych plemników ? Bardzo proszę o odpowiedź

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 31 lip 2018 17:29 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

In vitro

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]