Wyświetl temat - Azoospermia a otyłość

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 19 cze 2013 20:52 

Witam serdecznie,
Piszę do Pana ponieważ nie dawno dowiedzieliśmy się że mąż ma azoospermie. Jako mały chłopiec miał ściągane jądro(mam nadzieje że dobrze napisałam, jeśli nie to przepraszam), był pod kontrolą lekarzy do 14 roku życia, którzy powiedzieli że wszystko jest ok i nie trzeba się martwić. Lekarz który go widział powiedział, że prawe jądro jest dobre, a lewe(to ściągane) jest minimalnie inne. I na tym lewym jest jakaś torbiel. FSH ma w normie, ale ma niski testosteron. W wieku 21 lat robił seminogram i wszystko było dobrze, ale ważył też wtedy coś ponad 90 kg. Teraz w wieku 29 lat wyszła azoospermia, ale mąż waży 118 kg podchodzi pod drugi stopień otyłości. Wziął się w końcu za siebie, ale moje pytanie jest takie czy to może coś zmieć? Czy jeśli zrzuci te nadprogramowe kilogramy, pojawią się jakieś plemniki? Czy jest dla nas jakaś szansa? Czy jakieś witaminy typu androvit czy axaren men pomogą coś? Serdecznie dziękuje za odpowiedź.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 19 cze 2013 22:17 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Witam!
Otyłość to tylko jedna z wielu przyczyn azoospermii. Myślę, że rozsądnie będzie poddać się diagnostyce andrologicznej.
Pozdrawiam
JK Wolski

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 19 cze 2013 22:26 

Oczywiście, mąż jest pod kontrolą androloga. Ma robić badania genetyczne i we wrześniu jeszcze raz badanie nasienia. Ale po prostu chciałabym tylko wiedzieć czy jest chociaż cień szansy, że jak zgubi te kilogramy to mogą się pojawić plemniki. I czy jest sens zażywać androvit bądź axaren men? Dziękuje za odpowiedź.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 19 cze 2013 23:14 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Nadzieja, zawsze...
Powodzenia
JK Wolski

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 20 cze 2013 15:22 

Dziękuje serdecznie za odpowiedź...
Wiem, że być może waga nie ma tu większego znaczenia, ale jednak będę miała nadzieję, że coś da spadek wagi :-)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 23 cze 2013 14:37 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Powodzenia
JK Wolski

Odpowiedz z cytatem  
Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]