Wyświetl temat - ENDOMETRIOZA I IMMUNOLOGIA

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 01 paź 2003 00:45 
Awatar użytkownika

dziewczyny które przechodzą przez alloimunizację, czyli te szczepienia z krwi męża, napiszcie mi proszę jakie testy miałyście wykonane przed decyzją o tych szczepieniach. Ja wczoraj byłam u swojego prof i coś mi nie gra. Prawie rok temu zrobiłam test CBA PO KTÓRYM prof. stwierdził że te szczepienia mi nie są potrzebne, a teraz po dwóch nieudanych ivf stwierdził, że potrzebne są dodatkowe testy które stwierdzą czy muszę mieć te szczepienia, dodam że za te testy zainkasował 680 zł. Napiszcie proszę jakie badania Wy miałyście, a jeżeli tylko CBA to jakie wyniki tego testu wskazały na konieczność tych szczepień.

Tytuł:
PostZamieszczono: 01 paź 2003 20:23 
Awatar użytkownika

Cześć Anes
Ja mam taki sam mentlik w głowie jak ty,chyba leczymy się u tego samego profesora w Gamecie .Ja przed szczepieniami miałam robione :
ASA,ACA,IMK. Miałam złe ASA, IMK. Leczyłam się i zrobiłam badanie CD4/CD8, które podobno było dobre i zakwalifikowano mnie na szczepienia. Po szczepieniach zrobiłam CBA, w którym wyszło, że mam wyniki lepsze od normy.Nie wiem jak wynik, w którym norma mieści się w
przedziale (20-5000 pg/ml), u mnie w trzech pozycjach jest poniżej normy? No i zrobiłam INVITRO i nic z tego nie wyszło.
Profesor kazał zrobić mi jeszcze badanie LCT w którym wykryto przeciwciała limfocytotoksyczne. Znowu leczenie , znowu testy i złe wyniki.
Prof. powiedział że jestem rekordzistką w wynikach.Teraz kazał mi zrobić test na helikobakter. Nie wiem co o tym wszystkim mam myśleć. Zaczynam tracić cierpliwość i wiarę w to że będę zdrowa.
Jeśli robiłaś takie same testy jak ja i nie sprawi ci to kłopotu, napisz jakie miałaś wyniki?

Tytuł:
PostZamieszczono: 01 paź 2003 22:51 
Awatar użytkownika

Hej nanuni! Niestety nie lęczę się u tego profesora co Ty ale IVF miałam w Gamecie. Ja leczę się u Malinowskiego. Pierwsze badania jakie mi zrobił to były ASA U MNIE I U MĘŻA, ( WYNIK: 2,9 i 3,5) potem zrobił przeciwciała kardiolipinowe też w normie, .Potem leczył mnie na endometriozę bo innej przyczyny nie widział, teżnic z tego nie wyszło i po roku stwierdził że czas na ivf ale najpierw trzeba zrobić CBA, ITAK TEŻ ZROBIŁAM , ale czekając na wynik udałam się do Radwana ten odrazu zabrał się za stymulację a na moje pytanie a co z CBA powiedział ZACYTUJĘ " DAJ SOBIE SPOKÓJ" I STYMULACJA DALEJ TRWAŁA, ALE MNIE to nurtowało i odbierając wynik poprosiłam dziewczyny z rejestracji żeby pokazały mój wynik Tchórzewskiemu. Potem zadzwoniłam do niego a on na mnie z krzykiem kto mnie dopuścił do stymulacji z takim wynikem i najlepiej będzie jak przerwę stymulację.Wynik mój to 4500interferon,pozostałe to 1240,179,16,42,72. Myślałam że dostanę ataku serca z przerażenia co mam zrobić. Natomiast Radwan stwierdził to wtakim razie zamrozimy zarodki. Udałam się wtedy do Malinowskiego a on stwierził że przeciez wynik jest w normie i mogę mieć transfer no i się zdecydowałam. Tchórzewski mi powiedział że muszę mieć szczepienia a Malinowski powiedział że szczepienia mi nie pomogą obniżyc mi tego interferonu i zalecił lek (Noreal ) Po leczeniu wynik spadł do 1142, 539,143,5,10,33.Malinowski stwierdził że jest super i spokojnie mogę mieć drugi transfer, no i poszłam do Radwana a ten nawet się nie zapytał co z moimi wynikami czy biorę jakieś leki czy się wogóle leczyłam, Na domiar tego w dzień transferu kiedy byłam pełna nadzei że tym razem się uda on mi zadał pytanie " co zrobisz jak się nie uda" No i się nie udało!Teraz Malin. zalecił mi jakieś testy NIE PAMIĘTAM DOBRZE BO SKIEROWANIE ZOSTAŁO U PIELĘGNIAKI ATA, ANA , APA COŚ MI TEŻ MÓWIŁ O PRZECIWCIAŁACH PRZECIWJAJNIKOWYCH . PISZESZ COŚ O IMK , WIESZ CO TO JEST ?mIAŁAŚ KTÓREŚ Z TYCH TESTÓW? aLE SIĘ ROZPISAŁAM PRZEPRASZAM :roll:

Tytuł:
PostZamieszczono: 02 paź 2003 00:36 
Awatar użytkownika

Hej dziewczyny ja tez walczę z endo, leczę sie diphereliną. Czytam i czytam o tej immunologii i ciągle nie rozumiem jak ma się to do endometriozy. Czy jak udam sie do prof Malinowskiego i powiem ze mam endo to on zleci mi jakieś konkretne badanie czy da skierownaie na cały pakiet badań immunologicznych ?

Tytuł:
PostZamieszczono: 02 paź 2003 18:24 
Awatar użytkownika

Cześć!
no właśnie , dziewczyny, jak to jest z immunologią (szczepienia) i z endometriozą ? co na endometriozę prof. Malinowski?

Tytuł:
PostZamieszczono: 02 paź 2003 20:06 
Awatar użytkownika

Cześć Anes.
Cieszę się że się rozpisałaś , przeczytałam to jednym tchem. Badanie ATA jest to badanie na obecność przeciwciał przeciwtarczycowych, ja miałam właśnie teraz robione te badanie i nie wykryto ich. Ale zrobiłam ASA i mam przeciwciała przeciwplemnikowe 42,0 (N<20).
IMK jest to badanie limfocytów dokładnie nie wiem jak to wytłumaczyć, wiem , że w tym badaniu mam za dużo jakiś komórek czy limfocytów które nazywają się NK (natural kiler) i one zabijają wszystko co napotkają w moim organiźmie obcego np. zygotę. A tak wogóle to ja się leczę u Tchórzewskiego , sympatyczny człowiek ale widzę że też zaczyna sobie nie radzić z moim przypadkiem ,narazie szuka ,bo jego leczenie nie dało pozytywnego skutku.
Napisz proszę jaka jest norma na przeciwciała antycardiolipidowe, ponieważ u mnie w wyniku została poprawiona korektorem norma
IgG z12 na 10
IgM z 6 na10 nie wiem co o tym myśleć.
Wiesz czasami wydaje mi się że lekarzom ginekologom chodzi o to aby taśmowo robić te stymulacje , nie zagłębiając się w przyczynę niepłodności. Oni to traktują przedmiotowo uda się, nie uda się. Ja to odczułam na własnej skórze. Zakwalifikowano mnie do zapłodnienia pozaustojowego ponieważ powiedziałam że przeszłam w dzieciństwie rozlany wyrostek robaczkowy .Po usłyszeniu tego odrazu powiedzieli że mam niedrożne jajowody. Pewien lekarz (znany wszyskim bocianowiczom) robił mi badanie HSG, ponieważ próbował kilka razy wkładać mi tą aparaturę aby wtłoczyć kontrast ,zamiast kontrastu wtłoczył mi powietrze i tak zrobił zdjęcie .Stwierdził że oba jajowody są niedrożne.
Wtedy robili mi INVITRO trzy razy i dwa mrozaki. Nie interesowało ich jaka jest przyczyna że nie zachodzę w ciążę. Pytali się mnie czy mam pieniądze i cierpliwość.
W końcu trafiłam do lekarza, który nie proponował mi stymulacji tylko badania immunologiczne- strzał w 10. Zrobił mi laparoskopię i okazało się, że jednak mam jeden drożny jajowód. Może uda mi się jakoś dojść do celu.
Widzisz ja też się rozpisałam, ale dobrze że można się czasami komuś wyżalić. Przepraszam za błędy ale nie patrzę na monitor.

Tytuł:
PostZamieszczono: 02 paź 2003 22:17 
Awatar użytkownika

nanuni !
Podaję ci normy jakie ja mam na swoim wyniku przeciwciał kard....
IgG <20GPL U/ml
IgM <7 MPL U/ml
ale podobno w różnych laboratoriach mogą się trochę różnić.
Czy mogłabyś napisać mi jaki miałaś dokładnie wynik CBA przed i po szczepieniu? ile minimum szczepień musi być? Coś mi się wydaje że niezależnie od wyników tych wszystkich nowych testów ja i tak będę miała te szczepienia i denerwuję się tym zmarnowanym czasem na czekanie na wynik , potem na wizytę itd...

Tytuł:
PostZamieszczono: 02 paź 2003 22:25 
Awatar użytkownika

dove !
Jak się udasz do Malinowskiego, to jażeli nie miałaś laparoskopii to napewno będzie chciał ci zrobić, inne badania też zleci , u mnie zaczął od ASA I przeciwciał kardiolipinowych.

Tytuł:
PostZamieszczono: 02 paź 2003 23:30 
Awatar użytkownika

Cześć Anes
Jestem po alloimunizacji skierowanie do Immunologa dostałam od mojego lekarza po zrobieniu badań
-P.ciała p.jądrowe(ANA1)(IIf,Hep-2) wynik-dodatni
-Przeciwciała antykardiolipinowe IgG i IgM
Klasa -IgG =6.8GPL/ml
Klasa -IgM -3.9MPL/ml
-Przeciwciała p;plemnikom-ujemny
-P.ciała p.antygenom łozyska -ujemny
-P.ciała anty-TPO - 96.1
to są wszystkie badania jakie robiłam przed wizyta u Immunologa
Pani immunolog kazała zrobic badanie na obecność przeciwciał blokujących ALLO-MLR wyniki moje -42%
Jeszcze robiłam Test Cytotoksyczny
_Kontrola pozytywna 100%-komórek martwych
_Kontrola negatywna 2% -komórek martwych
_surowica badana 3% -komórek martwych
NORMA OD 0%-10%KOMÓREK MARTWYCH
Jeśli masz jakieś pytania to prosze napisz na priwa
Pozdrawiam Anka

Tytuł:
PostZamieszczono: 03 paź 2003 00:16 
Awatar użytkownika

anes,
miałam laparo 3 m-ce temu, wynik endometrioza III stopnia, chodzi o to że nie chce robić wszystkich badań, chciałabym tylko te które można powiązać z endometriozą a ja po prostu nie wiem jakie to badania, kóre przeciwciała powstają przy endometriozie :roll: no i nie wiem jak przebiega leczenie, bo jak jedyną drogą jest wywołanie menopauzy to ja juz dziękuję bo własnie ją mam.

Tytuł:
PostZamieszczono: 03 paź 2003 19:23 
Awatar użytkownika

Droga Anes
Ja miałam robione CBA tylko po szczepieniu, oto moje wyniki:
IFN-y 50
TNF-alfa 135
IL-10 12
IL-5 11
IL-4 24
IL-2 12
Miałam robione 3 szczepienia ,potem test CBA pozytywny i powiedziano mi że mam rok na zajścię w ciążę ale musiałam się doszczepiać co 4 miesiące .
Byłam dzisiaj u swojego ginekologa , zobaczył moje wyniki immunologiczne i powiedział ,że jak tak dalej mój organizm nie będzie reagował na leczenie i wyniki się nie zmienią będzie mnie namawiać na następną próbę . Chyba go wczoraj za bardzo pochwaliłam.

Tytuł:
PostZamieszczono: 03 paź 2003 19:29 
Awatar użytkownika

Dove
Jak poszłam do immunologa z podstawowymi badaniami immunologicznymi ,to prof. zapytał się czy miałam robioną laparoskopię żeby wykluczyć endo . Powiedział że jeżeli będę miała endo to najpierw muszę ją wyleczyć, żeby móc być zakwalifikowana do szczepień.

Tytuł:
PostZamieszczono: 03 paź 2003 19:38 
Awatar użytkownika

Dziewczyny

Też bywałam u Malinowskiego w zeszłym roku od maja, zrobiłam wszystkie możliwe testy u niego (2 tysiące złotych pękło od razu!!!).
Wyniki raczej w porządku, żadnej diagnozy, tylko mieliśmy się szczepić i tak też robimy.
Po co to wszystko - nie wiem, w ciąży nie jestem :cry:
wieloraczek

Tytuł:
PostZamieszczono: 03 paź 2003 19:59 
Awatar użytkownika

Ja mam wrażenie że pan prof szuka po omacku najpierw endo i miała być ciąża , potem CBA, niby dobre ale trochę za wysokie, obniżone i miało się udać a tu dalej nic , no to nowe teściki może coś wyjdzie albo nie i tak czas leci , pieniążki też, a dzidziusia ani widu ani słychu. Jak tak czytam wasze odpowiedzi , każda miała trochę inne badania , jedne tylko cba, inne jakieś inne testy, teraż już całkiem zgłupiałam. jak mogą tak bardzo różnić się wyniki badań które lekarze uznają za dobre lub niedobre? Ale cieszę się że znalazłam bociana i mam chociaż z kim o tym pogadać a to jest mi bardzo potrzebne.

Tytuł:
PostZamieszczono: 03 paź 2003 20:09 
Awatar użytkownika

nanuni dzięki kochana, o to własnie mi chodziło :D

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]