Wyświetl temat - prolaktyna a leczenie niepłodności

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 148  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: 21 lip 2004 09:44 
Awatar użytkownika
Członek Stowarzyszenia

June jak wcinam tylo pol (test tez wyszedl za wysoki), ale tez jestem juz spokojniejsza:D
A mowili Ci kiedy ponowic pomiar PRL? i czy odstawic ten bromergon?
Wiem ze temat krazy ale chyba jeszcze nikt nie odpowiedzila jednoznacznie?
Ita

Tytuł:
PostZamieszczono: 21 lip 2004 10:10 
Awatar użytkownika

Ja bym nie odstawiała bromergonu. W sumie musiałam odstawić, bo przez 2 cykle wcinałam Diane, no a te dwie tablety się wzajemnie wykluczają. Teraz znowu wcinam bromka. Ostatnio prl miałam mierzoną w styczniu, następny pomiar w grudniu no i do grudnia mam wypisaną kupkę recept. Wydaje mi się, że bromka się nie odstawia i bierze aż do ciąży.

Tytuł:
PostZamieszczono: 21 lip 2004 12:24 
Awatar użytkownika

Dziewczyny ja mam do Was pytanie, wiem ze Wy leczycie prolaktyne najczesciej jako przycyzne nieplodnosci.
Ja wiem, ze mam owulacje, zreszta bylam dwa razy w ciazy, druga obumarla w 9 tygodniu
A dzisiaj idebralam wyniki prolaktyny i progesteronu.
I tak: progesteron 6,35 ng/ml w drugiej fazie.
prolaktyna 17,00 ng/ml
a po obciazeniu az 329
I teraz moje pytanie, wiem ze ten 329 to za duzo. Kto wie moze to powod obumarcia ciazy.
Ale tak jesli miesiaczkuje, owuluje, mam dobra faze lutealna, ale tak wysoka prolaktyne po obciazeniu ile moze trwac leczenie i najlepiej co brac.
Bede dzwonic do lekarza, ale sie z nia zobacze tylko na chwile, bo ona wyjezdza na urlop a potem ja wiec dlugo sie nie bedziemy widzialy.
Mielismy zaczac starac sie pazdziernik- listopad, ale nie mam zielonego pojecia jak dlugo potrwa leczenie.

2009- Aniolek Maluszek- 9 tc

Tytuł:
PostZamieszczono: 21 lip 2004 12:50 
Awatar użytkownika

Pysiu, zdaje się , że mamy podobny problem. Ja proniłam trzy razy(dwie ciąże obumarłe), a prolaktynę miałam zawsze ok. 16-20. Mimo tego dosć wysokiego poziomu prolaktyny, zachodziłam w ciążę od razu, bez trudności. Kilka dni temu polecono mi zrobienie prolaktyny z obciążeniem. Prl- 17, za to po obciążeniu 260. Pani doktor zaleciła pół tabletki bromergonu przez trzy miesiące. Twierdzi, że to hiperprolaktynemia czynnościowa.... Patrzyłam na forum ekspertów, oni tego nie leczą i nie zawracają sobie tym głowy, skoro cykle są owulacyjne. Pani doktor twierdzi, że ta przypadłość, czyli za wysoka prl po teście z metaklopramidem może jednak mieć wpływ na niemożność utrzymania ciąży. Jestem totalnie zakręcona. Nie wiem, czy brać ten bromergon... Przy sprzyjających okolicznościach chcielibyśmy zacząć starania na jesieni, wczesną zimą. Napisz, co o tym sądzisz, zosia17

Tytuł:
PostZamieszczono: 21 lip 2004 12:51 
Awatar użytkownika
Członek Stowarzyszenia

Pysiu
Ja niezupelnie lecze "PRL" jako przyczyne nieplodnosci. Ja uproszczaja nie ma jajowodow i sie przygotowuje do ivf. I wlasnie"wyszedl" mi zle test. W ciazy bylam tylko ze pozamacicznej , trzymala sie ta ciaza rekami i nogami mozna powiedziec...
Z tego co wiem Prolaktyna podnosi cisnienie, wysokie cisnienie to stazenie sie endometrium i wlasnie skutkiem tego moze byc poronienie. Chyba lepjej porozmawiaj z jakims fajnym lekarzem
Ja nigdy nie uzyskalam odpowiedzi na "dlaczego" i chyba jej nie uzyskam ale mialam inny problem.
Trzymam kciuki Itka

Tytuł:
PostZamieszczono: 21 lip 2004 12:55 
Awatar użytkownika

Cisnienie mam tak niskie, ze nic go nie podnosi.
Dodklanie 110/70, czasem nawet 90/60. Endometrium oki. Ale wlasnie zobacze co powie moja lekarka. Bo jednak w leczeniu lub nie leczeniu prolaktyny po obciazeniu sa duze rozbieznosci.

2009- Aniolek Maluszek- 9 tc

Tytuł:
PostZamieszczono: 21 lip 2004 13:04 

Pisałam już tu dwa miesiące temu kiedy odebrałam wyniki i moja prolaktyna wynosiła ponad 33. Przez miesiąc brałam bromka ( 2 razy po pół tabletki) i na kolejnym badaniu prolaktyna wyszła mi 10. Dalej biorę bromka i nie bardzo wiem co zrobić. Boje się, że jeśli go odstawię wynik znów pójdzie w górę. Ale z drugiej strony to nie witaminy żeby brac je profilaktycznie. Czy ktoś mógłby mi doradzić co powinnam zrobić?

Pozdrawiam wszystkich serdecznie
Zosia

Tytuł:
PostZamieszczono: 21 lip 2004 13:14 
Awatar użytkownika

Mnie też to pytanie nurtowało czy leczyc hiperprolaktynemie czynnościowa jeżeli podastawowa jest w normie??I wczotraj lekarz mi to wytłumaczył. Że tak bo skoro podstawowa jest w normie bo przychodze an badabie na czczo po śnei wypoczeta ale jak normalnei funkcjonyuję tzn. pracuję stresuje się sex to ona wtedy jest wysoka dlatego anleży ją leczyc. Bo powedzaiał ze jeżelui u 10 pacjentek nei ma ona wpływu an owulację a u 5 tak to nigdy nei wiadomo w którehj jestem grupuie i że lepiej zastosować leczenie niż nie. Co Wy o tym sądzicie/??Bo wiem, ze eksperci nei biorą tego wyniku pod uwagę Mi w novum dr Taszycka kazął leczyć dodamże podstawowa u mnei to około 13 a po metoklpramidzie 290

Tytuł:
PostZamieszczono: 21 lip 2004 14:39 
Awatar użytkownika

Pamiętam, że któraś dziewczyna na forum podstawową prolaktynę miała też w normie, jednak zbadała jej poziom w dzień owulacji i się okazało, że jest o wiele za wysoka no i dostała bromka.
Bromergon obniża ciśnienie tętnicze, więc uważajcie dziewczyny z niskim ciśnieniem, zdarzają się omdlenia...

Tytuł:
PostZamieszczono: 22 lip 2004 13:30 

Dziewczyny!!!!!
Proszę podajcie mi jakie są objawy podwyszonej prolaktyny.
Generalnie mam podwyszoną ale teraz jakos mi jest dziwienie, zawroty głowy, jakies lęki itd. czy to może powodowac podwyzszona prolaktyna??????

Bardzo proszę o odpowiedz.
pozdrawiam

Tytuł:
PostZamieszczono: 22 lip 2004 13:31 

Ale błędy, oczywiście chodzi mi o podwyższoną!!!!

Tytuł:
PostZamieszczono: 22 lip 2004 14:58 
Awatar użytkownika
Członek Stowarzyszenia

np. badanie krwi na to wskazuje hihiih
Poczytaj np:
http://www.nasz-bocian.pl/modules.php?n ... cle&sid=87
Ja osobiscie napewno mam nadcisnienie, tlusta cere, pms i jestem gruba (wreszcie moge na cos zwalic;) i czasami (np dzisiaj) lepek mnie boli

Ita

Tytuł:
PostZamieszczono: 22 lip 2004 16:10 
Awatar użytkownika

U mnie też cera, jakiś tam dziwny trądzik (który notabene zmniejsza się wraz z zażywaniem bromka), nadwaga, ale to najbardziej dokuczliwe to pms...

Tytuł:
PostZamieszczono: 27 lip 2004 23:22 

Dziewczyny powiedzcie czy podczas brania bromergonu można robić badania poziomu prolaktyny i czy będą one wiarygodne?
Czy macie jakieś doświadczenia z tym związane? :?

Tytuł:
PostZamieszczono: 28 lip 2004 13:10 
Awatar użytkownika

Z tego, co wiem, to w dzień badania i dzień przed badaniem nie bierzesz bromka, wtedy badanie jest wiarygodne.

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 148  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]