Wyświetl temat - Utrogestan - działanie

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 13 gru 2002 13:12 
Awatar użytkownika

Jak właściwie ma działać ten lek? Już drugi raz zapominam zapytać lekarza w jakim celu go zażywam. :oops:
To znaczy podejrzewam, że chodzi o podtrzymanie ewentualnej ciąży, ale nie jestem pewna.
I jeszcze dwa pytania: Czy zawsze zażywa się go tylko przez pewien okres (chyba 10dni), i przerywa kilka dni przed datą, kiedy ma wystąpić miesiączka? Jeśli tak to dlaczego?:?:
I czy macie po nim jakieś "zmiany" :wink: a jak ta to jakie? Bo ja dostaję jakiś strasznych ataków głodu i to na dziwne rzeczy. :oops:

Pozdrawiam
Anuszka

Tytuł:
PostZamieszczono: 14 gru 2002 14:28 
Awatar użytkownika

Ja brałam ultrogestan po transferze zarodków przy in vitro. Działa on na takiej zasadzie jak luteina - progesteron dla podtrzymania ciąży. Brałam go przez 14 dni do zrobienia testu, który wyszedł negatywnie, ale gdyby okazało się że jestem w ciąży to brałabym go około 3 miesiące bez przerwy. Hehehehe a co do uczucia głodu na mnie wszystkie hormony tak działają :cry: :cry: :cry: :cry: puchnę jak po osie i jestem głodna.
Pozdrawiam Ania

Tytuł:
PostZamieszczono: 14 gru 2002 15:55 
Awatar użytkownika

Ufff, czyli to nie tylko ja tak mam - pocieszające choć te pomysły zeby zjeść śledzia, pure ziemniaczane, czy budyń o 11 wieczorem średnio mi się podobają. :roll:
Ale pocieszajace, ze przynajmniej nie puchnę.
Tylko czemu mam to przestać zażyważ po 10 dniach, wydaje mi sie to nie logiczne, chyba musze jednak przepytać lekarza...
Pozdrawiam

anuszka

Tytuł:
PostZamieszczono: 16 gru 2002 12:28 
Awatar użytkownika

hm, to dziwne co piszesz, utrogestan należy zażywac do dnia wykonania testu ciązowego i ewentualnie dalej jeśli jest ciąża, nie wiem gdzie się leczysz, ale moze Twoi lekarze stosują inną metodę, natomiast co do ataków głodu to ja miałąm to samo, po prostu to był jakis koszmar; inna sprawa,że wróciłam po prawie tygodniowym pobycie wszpitalu (ze względu na hiperstymulacje ) do domu i bylam starsznie wychudzona, ale bylo tak,zę zjadałm omlet z owocami i . czułam niesamowity głod, no to talerz kanapek i dalej . .. głód, trwało to chyba ze trzy dni i wróciło do normy

pozdr.

Tytuł:
PostZamieszczono: 16 gru 2002 13:48 
Awatar użytkownika

No nie wiem, mnie dawka kończy się dwa dni przed testem... :?:
A w jakich dawkach go przyjmowałaś? A może wiesz ile on kosztuje i czy sprzedaja w tych pojedynczych listkach po 5 sztuk?

Ale w międzyczasie "wielki głód" minął więc chyba wszystko wraca do normy. Ostatnim moim szaleństwem była wielka szarlotka na ciepło z jogurtem o 12 w nocy w piątek. :oops:
Ale, wstyd - po tych kilku dniach wagę raczej będę omijać z daleka! :wink:

Pozdrawiam
anuszka

Tytuł:
PostZamieszczono: 27 gru 2002 14:50 
Awatar użytkownika

Mam pytanie. Ile kosztuje jedno opakowanie Utrogestanu??? Czy faktycznie ma lepsze działanie od luteiny? Jak długo czeka się na realizację jego zamowienia w Ministerstwie Zdrowia????Przygotowuję się do transferu mroziaczkow i tym razem chciałabym brać Utrogestan zamiast luteiny.

Tytuł:
PostZamieszczono: 27 gru 2002 20:36 
Awatar użytkownika

Niestety nie mam pojęcia, ale może poproś po prostu lekarza prowadzacego zeby ci go zorganizował, a ty zapłacisz. Ja zawsze dostaje Utrogestan podczas wizyty, żadnego łazenia po aptekach i problemów z receptami :D , a w klinice i tak przeciez kupuja lekarstwa.
Pozdrawiam
Anuszka

Tytuł:
PostZamieszczono: 27 gru 2002 23:18 
Awatar użytkownika

Anuszka,
1. Z tego co wiem to Utogestan nie jest w Polsce zarejestrowany (sprawdzałam min. w bazie danych na stronach Clinika.pl) i nie dostaniesz go w normalnej aptece (tylko takiej która realizuje import docelowy). Nie bardzo więc wiem na jakiej zasadzie kupujesz go u swojego lekarza, ale delikatnie mówiąc to chyba jest niezgodne z polskim prawem farmaceutycznym. Oficialnie na polskim rynku rynku dostępne sa odpowiedzniki tj. Luteina - tabletki dopochwowe i Progesteronum - zastrzyki. Jeśli się mylę, daj znać
2. Pomijając to co powyżej, w czym jest lepszy urogestan od np. duphastonu. Wiem ,że ten drugi jest pochodzenia syntetycznego, ale co się z tym wiąże? Zasadnicze działanie mają przecież takie samo.
3. Ja akurat biorę duphaston i gdy mam wykonać test poprostu biorę go do momentu uzyskania wyniki (jak dotąd zawsze negatywnego :cry: ). Wydłuża mi to cykl o 2-3 dni i tyle. Miesiączka jak w zegarku - zawsze trzy dni po odstawieniu. A napadów głodu nie zaobserwowałam :)

pozdrawiam Sylwestrowo
dorota

Tytuł:
PostZamieszczono: 30 gru 2002 13:22 
Awatar użytkownika

Prawdę powiedziawszy nie wiem dlaczego jest :?: lepszy, ale też kilkakrotnie spotkałam się z tą opinią, i to od niezaleznych lekarzy. Jednak nie potrafię ocenić czy to prawda, najlepiej jeśli cię to nurtuje zapytaj w "Pytaniach do eksperta". Ja uznałam, ze nie mam podstaw w to nie wierzyć, dlatgo też nie wnikam specjalnie w zasady dawania mi tego lekarstwa przez lekarza. Ja jestem zadowolona.:D

A może ktoś inny napisze jak kupuje Utrogestan?
I czy sa z tym problemy?

Pozdrawiam
Anuszka

Ostatnio zmieniony 30 gru 2002 14:16 przez anuszka, łącznie zmieniany 1 raz

Tytuł:
PostZamieszczono: 30 gru 2002 13:48 
Awatar użytkownika

Ja kupowalam w wigilie
1. Dostalam recepte od lekarza
2. W rejestracji wystawili mi na odp. formularzu zapotrzebowanie
3. Udalam sie do apteki (mialam do wyboru dwie)
4. pokazalam zapotrzebowanie i recepte
5. Lacznie z innymi lekami(drobnica) zaplacilam 92 zl za dwa opakowania
6. w opakowaniu jest 30 kapsulek
7. na to zapotrzebowanie moge kupic 10 opakowan

Jesli jeszcze moge pomoc to prosze pytajcie :lol: :lol: :lol: :lol:

Tytuł:
PostZamieszczono: 30 gru 2002 14:29 
Awatar użytkownika

Dzięki!
To się nazywa przejzysty sposób działania! :D

A jak długo jest ważne takie zapotrzebowanie?
Nie wiesz przypadkiem skąd mozna wziąć spis aptek, które w danym mieście mogą je zrealizować?

Pozdrawiam :D
Anuszka

Tytuł:
PostZamieszczono: 30 gru 2002 15:05 
Zarząd Stowarzyszenia
Awatar użytkownika
Zarząd Stowarzyszenia
Członek Stowarzyszenia

Zajrzyj tez na forum Sprzedam/oddam tam czasami pojawiają się ogłoszenia, że ktoś ma nadwyżki np. utrogestanu.
A tak na marginesie w MZ podpis dostaje się "od ręki". Ponadto jak dowiedział się mój mąż, będąc właśnie w Ministerstwie, receptę z wnioskiem na utrogestan można też oddać w aptece i aptekarze sami załatwiają taki podpis. Trwa to wówczas o 1 dzień dłużej. Tak przynajmniej jest w Warszawie.
Pozdrawiam

Bacha

Tytuł:
PostZamieszczono: 30 gru 2002 15:11 
Awatar użytkownika

Wydaje mi sie, ze zapotrzebowanie jest ilosciowe, a nie terminowe. Tzn jest wazne tak dlugo dopoki nie wykupisz 10 opakowan, natomiast termin realizacji jest (chyba) uwarunkowany data na recepcie, bo przeciez bez niej ani rusz. Recepta jest wazna 30 dni, a na antybiotyki tylko 7 dni.

Niestety nie wiem nic o spisie aptek, ja dostalam namiary na apteki od lekarza. Jesli jestes z trojmiasta to moge pomoc

pa

Tytuł:
PostZamieszczono: 30 gru 2002 15:18 
Awatar użytkownika

Dzięki!
Nad morze mam baaardzo daleko... :wink:

Pozdrawiam
Anuszka

Tytuł:
PostZamieszczono: 30 gru 2002 15:22 
Awatar użytkownika

Dziękuję dziewczyny. Potrzebuję Utrogestan na luty, ale chcę załatwić sobie już teraz. Myślałam, że jest jeszcze droższy. Wtedy pozostałabym przy luteinie.
I jeszcze jeden problem. Jak dotąd przy braniu duphastonu (wyregulowanie cyklu), jeszcze podczas brania dostawałam plamienia;-((( a po odstawieniu obfitej (!!!) miesiaczki. Podobnie przy luteinie. Czy może to być spowodowane????

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]