Wyświetl temat - endometrioza po cięciu cesarskim

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

[ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 26 mar 2004 10:24 
Awatar użytkownika

Czy może mi ktoś poradzić .Trzy lata temu miałam cesarkę i teraz okazało się że poniżej blizny mam guzka ok2,5cm.jak narazie dokucza mi tylko w tym miejscu ale mam ogromnego stracha że to nie koniec?Proszę o poradę może ktoś miał podobną sytuację.Mam dołek !!!!POMOCY!!!!!!!!!

Tytuł:
PostZamieszczono: 26 mar 2004 10:55 
Awatar użytkownika

Hej Emonika,

Ja osobiście nie zetknęłam się z takim przypadkiem. Ale z racji, że mam endometriozę, trochę o niej czytałam. Kiedyś natknęłam się na angielski artykuł, który mówił o takim przypadku. Także bądź dobrej myśli i szybciutko na usg, szkoda się denerwować.

W artykule kobieta uskarżała się na ból brzucha, przez jakiś czas lekarze nie byli w stanie nic powiedzieć. Wszystko ruszyło w chwili gdy kobieta wyczuła jakieś zgrubienie w okolicy blizny, lekarze zaczęli się zastanawiać co to może być. Badania potwierdziły, że w czasie cesarki doszło do "przeszczepienia" endometriozy.

Mam nadzieję, że choć troszkę Ci pomogłam.

Zrób badanie CA-125 (oznaczenie robi się z krwi). To badanie jest pomocne w diagnozowaniu endometriozy.

Pozdrawiam i trzymam kciuki, aby wszystko się dobrze skończyło :D
Oczko

Tytuł:
PostZamieszczono: 26 mar 2004 11:19 
Awatar użytkownika

Witaj EMONIKO

Ja też jestem po cesarce którą jednak miałam 7 lat temu.
I dlatego mam pytanie czy ten guzek jest w jednym miejscu czy na całej bliznie?Ja się ostatnio własnie zastanawiam czy mi tego też nie przeszczepili.Chociaż miałąm laparoskopie ale to było z innego względu.Lekarz króry mi robił zabieg mówił ze nie mam tego.Ale ja mam bolesne miesiączki i mnie boli przed(chociaż ja tak mam od zawsze).
Ja jak dotykam blizny to na całej długosci mam zgrubienie.Przez tyle lat ta blizna się nie wygładziła.Czy to jednak może być endometrioza?
A u ciebie jak to wygląda????

Pozdrawiam

Czekamy na ciebie kochana kruszynko...czy jeszcze długo? Chcemy żebyś już z nami była!!!!

Tytuł: Gorące dzięki
PostZamieszczono: 26 mar 2004 11:39 
Awatar użytkownika

Witaj Oczko!
Bardzo ci dziękuję za słowa pocieszenia.Badanie ca-125 wykonałam we własnym zakresie (choć lekarz nie kazał)wynik-14,3u/ml.ponoć norma jest do21u/mlbadanie robiłam 29 01 2004r. usg dopochwowe robiłam 3 lutego wtedy miał wielkość 2,5cm ale na dzień dzisiejszy mam wrażenie że się powiękrzyło.Serdecznie pozdrawiam !Do usłyszenia

Tytuł:
PostZamieszczono: 26 mar 2004 11:48 
Awatar użytkownika

Witaj Tyśka!
W moim przypadku jest to zmiana tylko w jednym miejscu w postaci guzka.Pobolewania mam właśnie przed okresem aż do samego końca przyznam że teraz się coraz bardziej nasilają,miałam robione tylko usg dopochwowe w lutym i ono wykazało tą zmiane a o laparoskopi lekarz nawet nie wspomniał.Zasugerował kolejną ciążę i wówczs przy cięciu cesarskim usunięcie tego.Pozdrawiam!!!

[ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]