Wyświetl temat - CHLAMYDIA

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 839 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 56  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: 17 cze 2009 14:41 
Awatar użytkownika

Dagmara_2016 pisze:
Rafi1 wymaz z cewki - to najbardziej wiarygodne badanie, najlepsza metoda. Słoiczek w ogóle nie wchodzi w grę. Możesz oczywiście zdecydować się na badanie krwi - ale nie daje ono pewności. Podrzucam linik http://www.diag.pl/Nasze-placowki.17.0.html - podzwoń i dowiedz się czy w Tychach wykonują posiew z cewki w kierunku chlamydia trachomatis.

Dziekuje za wypowiedz
chialbym jednak jej uscislenia jesli mozna
-czulosc metody wymaz z cewki daje z tego co czytalem 9x %
-czulosc metody badania krwi daje takze okolice 90% :?
-czułosc metody badania moczu daje wg roznych żrodel od 80 -94%

dla mnie to niewielka roznica ale jestem laikiem :? :oops:

z drugiej strony wymaz cewki nie daje 100%.....

- prosze jesli ktos wie niech poda czulosc poszczegolnych metod
- z moczu
- z krwi
- z wymazu z cewki

pytam gdyz z tej strony wychodzi ze czulosć np badan z moczu wynosi 93-95%
http://www.pzh.gov.pl/oldpage/przeglad_ ... 593_11.pdf
-str 6 - pierwszy akapit

Za to na badanie z krwi przewaza takze to ze mozna okreslic stopien namnozenia sie tej bakterii ?
czy z wymazu z cewki tez mozan okreslic stopien jej namnozenia ?

znalazlem taki przypis :

"Pełna diagnostyka zakażenia chlamydia trachomatis, najczęściej polega na oznaczeniu poziomu immunoglobulin IgM i IgG we krwi"

wynika z niego ze tylko z krwi mozan uzyskac pelna diagnoze w tej materii ....
wiec chyba badanie krwi jest najwlasciwsze ....?

Osobnym tematem pozostaje profilaktyka po wyleczeniu
jaka profilaktyke stosowac czy po wyleczeniu moge np poglaskac kota, psa
czy krolika ?
Pytam gdyz hoduje zwierzeta i bedzie mi b trudno uniknac z nimi kontaktu :?

Tytuł:
PostZamieszczono: 18 cze 2009 12:48 
Awatar użytkownika

Dagmara_2016 pisze:
Rafi1 W Diagnostyce robią wymaz z cewki metodą PCR- dlatego podałam ten adres. PCR jest pewniejsze niż metody serologiczne. Gdyby posiew moczu wskazywał na chlamydię to czułbyś ten problem dotkliwie :roll: Wymaz z cewki i metoda PCR wykrywa najwcześniej zakażenie - zanim przybierze rozmiary, ktorych nie życzyłbyś sobie.
Gdzie znalazłeś informację, że wymaz z cewki i ww. metoda daje najmniejsze prawdopodobieństwo stwierdzenia zakażenia? :-k

Co do zwierząt - mam kota. Nie mam i nie miałam chlamydii.

Witam czytalem rozne fora i rozne opracowania podalem mniej wiecej srednia z tych opracowan ktore przeczytalem -
mozna sie nia nie sugerowac na razie gdyz dopiero wgryzam sie w ten temat :oops:
co do samego badania zdecyduje sie jednak na badanie z krwi - ocenia ono rozne szczepy chlamydiii i nie tylko czy sa one obecne ale tazke stopien ich namnozenia - koszt w Gliwcach to 60 zł wspolczynnik igg i igm
czas oczekiwania -placówka
http://szukaj.sluzbazdrowia.pl/Zaklad-o ... 17516.html
7 dni

Jesli te bakteria stwierdza u mnie to wtedy po zastosowaniu leczenia zdecyduje sie na metode PCR :

co do celowosci okrslownych badan znalzlem takie stwierdzenie :

co do badan:

wymaz z cewki odpuscic bo niedosc ze bolesny to bardzo malo wiarygodny,wystarczy ze w pobranym materiale akurat ch.trachomatis siedziec niebedzie i wyjdzie zafalszowane wiec sens sredni
test elisa(przeciwciala) najlepiej w trzech klasach czyli igm-swierza infekcja,iga infekcja ktora troszke trwa i igg infekcja stara
ta metoda jest dobra do wykluczenia tzn zeby zobaczec czy sie tego niemialo
ale nienadaje sie do stwierdzenia jak jest po leczeniu poniewaz przeciw ciala utrzymuja sie w zaleznosci od klasy nawet do konca zycia dlatego:

Pcr-metoda genetyczna,najdrozsza ale moim zdaniem jesli ktos mial ch.trachomatis i chce zobaczyc czy aby napewno sie tego wyzbyl to najlepsza metoda do tego.

Tytuł:
PostZamieszczono: 22 cze 2009 13:30 
Awatar użytkownika

Dagmara_2016 pisze:
Rafi1 podsumuję naszą rozmowę bo widzę, że nie mówimy o tym samym wbrew pozorom :lol:

Cytuj:
wymaz z cewki odpuscic bo niedosc ze bolesny to bardzo malo wiarygodny,wystarczy ze w pobranym materiale akurat ch.trachomatis siedziec niebedzie i wyjdzie zafalszowane wiec sens sredni

Chlamydia trachomatis to bakteria odpowiedzialna za choroby układu płciowo-moczowego - albo masz ten rodzaj chlamydii albo nie. Jasne, ze w cewce nie znajdziesz pneumonia :wink: - proponowałabym raczej wymaz z gardła. Także zależy jakiego rodzaju chlamydii szukasz :roll:

Chlamydia trachomatis - u mężczyzn materiał pobiera się z cewki moczowej, u kobiet z szyjki macicy. Metoda: PCR. Zalety: wynik wskaże na najświeższe i najdrobniesze zakażenie, etap kiedy bakteria nie jest jeszcze namnożona na tyle by wywoływać objawy kliniczne. Metoda: krew, klasy IgM oraz IgG. Zalety: mniej bolesne, określa stopień namnożenia. Wady: mało czuła metoda więc stopień namnożenia musi byc spory by uzyskać wynik.

Witam dziekuje za wypowiedz cos mi znow przejasnila :arrow:

Tytuł:
PostZamieszczono: 25 cze 2009 15:04 
Awatar użytkownika

Witam

przeszukujac internet znalazlem informacje (Anglia) ze prawd zakazenia partnera wynosi 80% - przyjeto wobec tego leczenie obydwu partnerow jako standart :roll:

Dodatkowo chlamydia stwarza zakłocenia w organizmie kobiety - zwieksza na wspoistnienie i rozszezanie sie innych infekcji niekorzystnych bakterii np Lactobacillus spp.ktore ( z tego co wyczytalem ) bedac w pochwie sa pozytywnym zjawiskiem natomiast liczne w szyjce macicy utrudniaja przejscie plemnikow wyzej do jajowodow.

Tytuł:
PostZamieszczono: 25 cze 2009 21:40 
Awatar użytkownika

pragnacadziecka
ja za badanie -wymaz z szyjki płaciłam 120 zł.
Niestety okazało sie ze mam chlamydie, mojemu M nikt nie robił badania, poprostu dostalismy antybiotyk Sumamed 500mg 1 x 2 tabl dla kazdego z nas. Dr stwierdził ze skoro ja mam to moj M napewno tez.
Zastanawiam sie czy taka dawka leku wystarczy?
Czytałam sprzeczne informacje że tylko w czasie stosunku oraz porodu można się zarazic. A w innych źrodłach ze toaleta, basen, sauna, kotek ... sama nie wiem co mam myśleć.

Tytuł:
PostZamieszczono: 28 lip 2009 11:22 
Awatar użytkownika

Witam
chlamydia zwalczona - wynik OK
dziekuje za wypowiedzi

Tytuł:
PostZamieszczono: 10 wrz 2009 12:37 
Awatar użytkownika

hej dziweczyny!
mój M miał badanie nasienia oraz na obecność chlamydii- wymaz z cewki- wynik dodatni. Od mojego lekarza dostaliśmy oboje AZITROX 500- 2 tabletki na raz i to ma wystarczyć.

viki75- mi dr powiedział, że Chlamydia trachomatis- czyli ta groźna dla nas, przenosi się tylko drogą płciową- odsetek zarażen inną drogą jest tak niewielki, że praktycznie nie bierze się tego pod uwagę

Tytuł:
PostZamieszczono: 10 wrz 2009 13:29 
Awatar użytkownika

witaj Karolinka84.
mnie tez dr powiedział ze z jego wiedzy i praktyki wynika tylko droga płciowa. Choc ja wyczytałam na necie ze moga byc inna zródła ale...
Tez dostaliśmy antybiotyk po dwie tabl. Sumamed 500mg i nie kazał mi tego skontrowac . Zastanawiam sie czy nie zrobic badania chociaz z krwi, choc powiem ze mam do dr zaufanie.

IUI - VII.09; IUI - X.09, IUI - XI.09r - nieudane
IMSI IV.2010 - nieudane
histero VI.2010-polip
crio VII.2010 nieudane

Tytuł:
PostZamieszczono: 10 wrz 2009 14:35 
Awatar użytkownika

mnie też zdziwiło, że mój gin nie karze robić kolejnego badania, ale chyba jednak zrobię, muszę mieć pewność, że pozbyliśmy się paskudztwa. mój M powiedział, że więcej wymazu zrobić sobie nie da, więc tym razem jak się poświęce, ale nie wiem po jakim czasie zrobić badanie (wymaz)?

09.13- IUI :(
11.13- Aniołek 6tc [*]

synuś
MY

Tytuł:
PostZamieszczono: 23 wrz 2009 20:22 
Awatar użytkownika

Witam Was forumowiczki.
Dołączam do elitarnego grona posiadaczek sławetnej chlamydii :(
Nie badałam się ale zrobił to mój facet - on ma więc i ja muszę mieć. W sumie to do badania skłoniły nawracające infekcje układu moczowego. Choć u mnie w posiewie zawsze wychodziła e. coli i wiadomo było co leczyć to jednak sytuacja nie dawała mi spokoju. Aktualnie jestem podczas kolejnej antybiotykoterapii na e. coli a dopiero po niej zawezmę się za chlamydie. Ręce mi opadły kiedy się o niej dowiedziałam.
W związku z tym moje pytanie. Czy któraś z was robiła badanie DNA na obecność tego paskudztwa? Zdaje się być ono najbardziej wiarygodnym wynikiem.
Pozdrawiam

Tytuł:
PostZamieszczono: 24 wrz 2009 20:33 
Awatar użytkownika

owszem badanie dna jest wiarygodnym wynikiem, pod warunkiem, że zrobisz wymaz z miejsc, gdzie ona bytuje (cewka, szyjka)
ja robiłam przeciwciała p\ko chlamydii z krwi - IGG i IGM, (wyszły dodatnie) a wymaz z szyjki był ok,
temat chlamydii przestudiowałam na sobie- jak będziesz miała pytania- pisz na pw
pozdrawiam

Tytuł:
PostZamieszczono: 10 paź 2009 08:24 
Awatar użytkownika

hej!
Dostałam skierowanie na wymaz z cewki moczowej na obecność Mycoplasmy, Ureaplazmy i Chlamydii i mam wątpliwość... Otóż już kiedyś robiłam to badanie, ale był to wymaz z szyjki macicy... i teraz nie wiem, czy to pomyłka na tym skierowaniu, czy faktycznie tak też się wykonuje? i czy to jest tak samo wiarygodne?

Pozdrawiam

Tytuł:
PostZamieszczono: 04 lis 2009 21:09 
Awatar użytkownika

Ja tez jestem posiadaczką Chlamydii we wkrwi wyszedł mi wynik w kloasie IgM i IgA ujemny a w klasie IgG slabo dodatni zrobilam sobie wymaz z cewki moczowej wynik ujemny i z szyjki macicy wynik dodatni :( lekarz mi przepisał unidox na 20 dni dla mnie i męża nie wiem czy to wystarczy?wiecie cos o tym, antybiotyku?pozdrawiam

Dodane po: 1 minucie:

i jeszce badanie ponowne po 2 miesiącaqch strasznie długo, troche mnie to zdziwiło

Tytuł:
PostZamieszczono: 14 sty 2010 12:54 

Witam!

W temacie chalmydii (oraz przy okazji ure i mycoplasma).
Moja żona miała wykonywany wymaz z szyjki macicy i nic nie wyszło, wynik testu stwierdził, że przeciwciał nie ma.
W związku z tym ja też się nie badałem ale jednak....

Czytałem w necie, że u mężczyzn to badanie również jest wskazane bo zapalenie może mieć postać ukrytą i przebiegać bezobjawowo.
W związku z tym mam pytanie : czy któryś w waszych mężów miał wykrytą chlamydię?
Jeśli tak to w jaki sposób :
- wymaz z cewki?
- badanie z moczu?
- badanie z krwi?

Żona raz poroniła..niestety, po poronieniu wykonane było badanie u niej w kierunku chlamydii i tp ale nic nie wykazało.
Teraz u mnie jest kłopot z morfologią i ruchliwością plemników.

Jest bardzo niski odsetek prawidłowych plemników 3-4%.
Ilość po witaminach wzrosła mi kilkakrotnie.
Ruchliwość też poszła do góry ale w klasie A czyli tych najbardziej ruchliwych jest nadal mało, tylko 5%.

Poczytałem w necie, że u mężczyzn, którzy mają problem z morfologią oraz ruchliwością trzeba badać chlamydię i te pozostałe bakterie.
Mnie tego nikt nie zlecił.

Posiew nasienia wyszedł dwa razy jałowy.
Inne p/ciała ANA, ASA wyniki ujemne....

Czy po wyleczeniu Waszych mężów wyniki im się poprawiały?

Aha, zona brała w grudniu Sumamed ale na inną infekcję. Wbił chyba wszystkie bakterie jakie miała bo nawet wypryski na plecach poznikały jak ręką odjął :).

Tytuł:
PostZamieszczono: 27 sty 2010 15:29 
Awatar użytkownika

hej dziewczyny a wiecie co może oznaczać wynik słabo dodatni?
bo nie bardzo się orientuję - do gin idę za tydzień a chciałabym już wiedzieć

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 839 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 56  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]