Wyświetl temat - Proszę o pomoc w interpretacji wyniku

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 08 lut 2018 19:38 

Dzień dobry.
Panie doktorze, czy wynik badania histopatologicznego może wskazać przyczynę poronienia? Trafiłam do szpitala z powodu silnych bóli podbrzusza, tam okazało się,że nie mam już szyjki i mam pełne rozwarcie, później zaczęłam krwawić. Podawano mi leki rozkurczowe, jednak w 21 tc urodziłam, dziecko było żywe. Opis badania: Łożysko w dwóch fragmentach, brak pępowiny. Błony płodowe niepołyskliwe. Mikroskopowo: Błony płodowe-zapalenie ropne. Łożysko- structura histologica normalis. Dodam, że od kilku lat leczyłam się z powodu braku owulacji oraz niedoczynności tarczycy. Jakie powinnam wykonać badania, aby na przyszłość wiedzieć więcej? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 11 lut 2018 21:04 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani,

Opis odnoszący się do błon płodowych wskazuje na zakażenie wewnątrzmaciczne.

Można w takiej sytuacji zastanowić się nad wykonaniem posiewów z szyjki macicy. Z Pani opisu nie wynika by miały miejsce inne nieprawidłowości. W kolejnej ciąży warto zwracać uwagę na stopień czystości pochwy oraz zastanowić się nad założeniem profilaktycznego szwu szyjkowego.

Z poważaniem,

Piotr Pierzyński

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]