Wyświetl temat - kiedy transfer po poronieniu

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 17 lis 2017 15:43 

Panie doktorze,

moje pytania dotyczy tego kiedy moge podejsc do kolejnego transferu? w 10 tyg nastapiło obumarcie ciązy, o czym dowiedziałam się 3 tyg później. Miałam wywoływane poronienie i nie było konieczności łyżeczkowania ( poronienie całkowite jednoczasowe). Czy w takim razie moge podejsc do transferu po najbliższej miesięczce?
Czy przyczyną poronienia mogłbyć słaby na poczatku wzrost betaHCG i początkowy opóźniony wzrost zarodka( później zarodek odpowiadał wiekowi ciązy) ? Czy też może mutacja MTHFR?
I ostatnie pytanie: czy wg. Pana w tej sytuacji rozsądnym byłby transfer dwóch dobrych blastocyst? Czy ewentualna ciąża bliżniacza powoduje znaczny wzrost ryzyka poronienia?

Z góry dziękuje za odp na wszystkie pytania

09.2017 AZ (3AA) 9t4d [*]
20.01.18 AZ- 4AA/3AA. 6dpt:72; 9 dpt:275; 11 dpt:840; 23dpt: 2 serca<3<3

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 26 lis 2017 22:08 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani

Rzeczywiście wystarczy odczekać 1 cykl i jeżeli nie ma dolegliwości i jama macicy jest prawidłowa w USG można wówczas planować transfer zarodków.

Po jednym poronieniu zwykle nie planuje się wykonywania badań w kierunku trombofilii, jednak jak widzę ze stopki Pani wiadomości, leczenie niepłodności trwa już od jakiegoś czasu. W takiej sytuacji rozważa się wykonanie badań takich jak w nawracających poronieniach.

Ciąża bliźniacza wiąże się z nieco większym ryzykiem poronienia niż ciąża pojedyncza.

Z poważaniem

Piotr Pierzyński

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]