Wyświetl temat - 2 poronienia V leiden i mthfr

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 26 paź 2017 20:34 

Bardzo prosze o pomoc bo jestem bez silna :( jestem po dwoch poronieniach jedno po drugim we wczesniej ciazy bo obie 5 tydz. Po tym zrobilam badania i wyszla mutacja v leiden heterozygota i mthfr 1298 heterozygota i niedoczynnosc tarczycy. Biore leki euthyroks. Lekarz w ciazy zapisal clexan. wyniki homocysteiny w normie i kwasu po metylach bo wczesniej miaalm podwyzszone, co powinnam brac bo bylam na wizycie i mowilam ze biore metyl kwas 400 mg b 12 metyl w dawce 1000mcg wit b6 25mg i d3 2000 a lekarz kazal dorzucic femidion a tam syntetyki > co mam robic czy to brac bo czytalam i slsyzalam ze sie nie powinno uzywac tego i wczesniej miaalm podwyzszony kwas, co jeszcze powinnam zazywac? bo dostalam zielone swiatelko a mam 29 lat i normalnie wpadne w jakas depresje :( prosze o pomoc

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 29 paź 2017 18:40 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani

Heterozygotyczna mutacja Leiden rzeczywiście wymaga profilaktycznego przyjmowania heparyny drobnocząsteczkowej, na przykład Clexane już od dodatniego testu ciążowego. Natomiast heterozygotyczna mutacja MTHFR jeżeli stężenie homocysteiny jest prawidłowe nie wymaga dodatkowego postępowania z uwagi na fakt, że aktywność enzymu MTHFR w takiej sytuacji jest wystarczająca.

Dwa poronienia pod rząd mogą niestety się zdarzyć i warto całość sytuacji szczegółowo przeanalizować, jednak nie wygląda na to że zwiększanie ilości suplementów może zmienić sytuację. Proponuję omówić to szczegółowo ze swoim lekarzem.

Z poważaniem

Piotr Pierzyński

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 30 paź 2017 21:37 

lekarz zalecil brac acard z okresie staran a w ciazy odstawic go i brac clexan? wiekszosc pacjentow w takiej sytuacji korzysta zarowno z clexanu jak i acardu? jak sie Pan na to zapatruje?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 07 lis 2017 00:53 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani

Zalecenia opierające się na analizie dużej liczby przypadków mówią o rozpoczynaniu heparyny np Clexane po potwierdzeniu dodatniego testu ciążowego. Acard nie powinien w niczym przeszkadzać (czasami może opóźniać owulację).

Z poważaniem

Piotr Pierzyński

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 08 lis 2017 23:03 

czyli mysli Pan ze acard moze nie powodowac zadnych zlych skutkow jak bede go laczyc razem z clexanem? bo moj lekarz nie chce by laczyc tego

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 13 lis 2017 15:20 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani

Niektóre wcześniejsze zalecenia mówiły o łączeniu obu leków w takiej sytuacji, obecnie pisze się raczej o Clexane. Według mnie ryzyko krwawienia (bo o tym mówimy w przypadku połączenia leków) jest minimalne i można to rozważyć.

Z poważaniem,

Piotr Pierzyński

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 20 lis 2017 20:11 

ogolnie mieszkam w Dani niestety i mimo mutacji ktora ma ci dunscy lekarze nie chca mi wdrazyc zadnego clexanu ani acardu bo nie mialam wczesniej zadnego incydentu zakrzepu czy zatoru. Czym to moze sie skonczyc? i jeszcze jedno dosc wazne dla mnie pytanie Co znaczy wysoki poziom inmunoglobuliny igM i IgE
I co znaczy niska insulina we krwi?
bede wdzieczna za odpowiedz

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]