Wyświetl temat - Obumarcie płodu w 8 tygodniu.

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 01 maja 2017 17:27 

Dzień dobry.
Jestem po 40 stce i od lat staram się pod kontrolą lekarza o ciążę. Stosowałam bromergon, clostybegyt, kwas foliowy. AMH z 10/2016r. to 1,42 ng/ml.
Ciężko było u mnie o owulację ale w lutym 2017r. udało się. Niestety straciłam ciążę w 8 tygodniu, jeszcze w piątek na usg biło serduszko a w poniedziałek w szpitalu serduszka nie było. Tak trudno mi się z tym pogodzić i tak bardzo chcę dalej się starać. Martwię się czy łyżeczkowanie nie będzie przeszkodą. Mój lekarz mówi że dopiero za 6 miesięcy mogę zacząć starania a ja myślę czy to nie będzie za późno. Czekam na wynik trombofilii i mutacji genu MTHFR, chcę też zrobić badanie toksoplazmozy.
Panie doktorze jakie jeszcze badania powinnam zrobić, czy w moim wieku jest choć mała szansa na ciążę po poronieniu i kiedy Pana zdaniem po abrazji mogę zacząć starania. Dziękuję.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 09 maja 2017 15:48 

Odebrałam dziś wynik badania z trombofilii.
Czynnik V Leiden, Czynnik V R2, protrombina/czynnik II, MTHFR 677C, PAI-1 uzyskane wyniki to prawidłowy.
MTHFR 1298A-C układ homozygotyczny uzyskany wynik to nieprawidłowy.
Panie doktorze co to oznacza, co mam teraz zrobić. Stosuję kwas foliowy 0,4 mg. i chcę podjąć starania o ciąże. Bardzo proszę o poradę. Dziękuję.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 18 maja 2017 12:30 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani

Po poronieniu we wczesnej ciąży zaleca się odczekanie 1 cyklu. W związku ze zmniejszającą się rezerwą jajnikową nie uważam że należy czekać dłużej i proponuję wznowienie leczenia. Mutacja MTHFR wymaga oznaczenia homocysteiny i rozpoczęcia przyjmowania metylowanych form kwasu foliowego (Femibion Natal 1 lub Actifolin, dodatkowo należy przyjmować metylowane formy witmain B12 (preparatem zawierająćym takie witaminy jest suplement o nazwie "Modulatory homocysteiny". DOdatkowo , po potwierdzeniu dodatniego testu ciążwego rozważa się włączenie leczenia heparyną drobnocząsteczkową.

Proponuję zwrócić się do kliniki leczenia niepłodności celem dalszej koordynacji Pani leczenia.

Z poważaniem

Piotr Pierzyński

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 01 lip 2017 10:46 

Pierwsze badanie homocysteiny: 11.05.2017r. wynik 11,20 umol/l.
Od 23 maja stosuję z Solgaru modulatory homocysteiny i folian w ilości po jednej tabletce.
Kontrola homocysteiny: 26 czerwca wynik 6,23 umol/l.
Cieszy mnie ten wynik, zastanawiam się tylko czy przy takim wyniku nadal stosować te suplementy czy mogę zamiast modulatora homocysteiny stosować prenatal uno, gdzie też jest witamina B.
Bardzo proszę o poradę. Dziękuję.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 21 sie 2017 09:15 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani,

Stosowanie leków typu modulatory homocysteiny zaleca się zwykle jeżeli ma się mutacje MTHFR i należałoby to zbadać. Oczywiście można sprawdzić jakie będzie stężenie homocysteiny po zmianie suplementu. Nie podała Pani żadnych innych informacji więc trudno mi napisać cokolwiek więcej

Z poważaniem

Piotr Pierzyński

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 11 lis 2017 21:09 

Od 22.07.2017r zamiast modulatorów homocysteiny stosuję prenatal uno. Pierwszą kontrolę homocysteiny po stosowaniu prenatalu zrobiłam 18 sierpnia i wynik to 7,27 umol/l. Kolejne badanie zrobiłam 07 listopada i wynik to 7,17 umol/l. Myślę że zastąpienie modulatorów homocysteiny, prenatalem uno nie jest niekorzystne. Proszę o poradę. Dziękuję. Ewa

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: 16 lis 2017 23:58 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani

Homozygotyczna mutacja MTHFR oznacza, że nie ma Pani odpowiedniej ilości enzymu metabolizującego ("przerabiającego") witaminy z grupy B i kwas foliowy.

Nie da się tego wyleczyć i jest to wskazanie do stałego przyjmowania preparatów tego typu (metylowany kwas foliowy, metylowane formy witamin z grupy B). Poza czasem starań o ciążę i ciążą można sprawdzić stężenie homocyteiny i ew stosować tylko metylowany kwas foliowy w dawce 1 mg dziennie.

Z poważaniem

Piotr Pierzyński

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]