Wyświetl temat - In vitro z nasienia dawcy- na co zwrócić uwagę

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC

[ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: wt paź 18, 2011 1:45 pm 
Awatar użytkownika
Witam Panie Doktorze,
Moje pytanie dotyczy ewentualnej potrzeby wykonywania badań genetycznych w programie in vitro nasieniem dawcy? Czy jest taka konieczność? Jesteśmy z meżem po 2 nieudanych próbach in vitro IMSI nasieniem meża. Mam wszystkie badania ale nigdy nie wykonywałam żadnych genetycznych. Czy w przypadku nasienia dawcy jest to wymagane bądź słuszne? Na co nalezy zwracać uwagę wybierajac nasienie? Czy są jakieś parametry nasienia dawcy, które warto wziąść pod uwagę przy wyborze i czy mrożenie nasienia wpływa na jego jakość ?Bardzo serdecznie dziękuje za Pana odpowiedź.

PostZamieszczono: śr paź 19, 2011 8:07 pm 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani,

Badania genetyczne dawców nie są obowiązkowe i z tego co wiem większość polskich klinik, które mają banki nasienia tych badań nie wykonuje. Wśród wymaganych badań dawców są markery infekcji - wirusowego zapalenia wątroby typu B, i C, HIV, kiły i ewentualnie - zakażenia Chlamydiami. Każdy dawca powinien być badany przez lekarza, typowy wywiad obejmuje szczegółowe dane na temat chorób wrodzonych w rodzinie. DO dawstwa kwalifikowani są młodzi, zdrowi mężczyźni o dobrych parametrach nasienia. Mrożenie zwykle nie wpływa niekorzystnie na prawidłowe nasienie. Generalnie, dawcę dobiera się pod względem grupy krwi oraz cech wyglądu zewnętrznego - dane te są zwykle podawane przez kliniki. Według mnie najlepiej jest zaopatrywać się w nasienie o jak najlepszej jakości, nawet jeżeli planowane jest leczenie IVF/ICSI. Warto też pomyśleć o zarezerwowaniu depozytu nasienia tego samego dawcy na ewentualną następną ciążę.

Z poważaniem

Piotr Pierzyński

PostZamieszczono: czw paź 20, 2011 12:23 pm 
Awatar użytkownika
Panie doktorze bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze jedno zapytanie- co oznacza współczynnik MOT podawany przy nasieniu? Pozdrawiam serdecznie i już z góry dziękuję za odpowiedź.

PostZamieszczono: pt paź 21, 2011 8:25 am 
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Szanowna Pani

Nie jest to standardowe sformułowanie, podejrzewam, że chodzi tu o odsetek ruchliwych plemników (od MOTility).

Z poważaniem

Piotr Pierzyński

[ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC