Wyświetl temat - Brudzenie przed okresem

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 27 mar 2009 22:29 
Awatar użytkownika

Witam,
w zeszłym roku poroniłam 2 razy (marzec, sierpień). Po drugim poronieniu okazało się, że mam zapalenie tarczycy (chorobę Hashimoto) oraz podwyższoną prolaktynę (pierwsze badanie krwi było ok, potem po metoklopramidzie prolaktyna wzrosła 22-krotnie). W chwili obecnej biorę Euthyrox N50 oraz Bromergon.
Brudzenie (o którym piszę w temacie wątku) po raz pierwszy pojawiło się przed pierwszą miesiączką po drugim poronieniu. Pojawia się ono 3-4 dni przed okresem. Do tej pory myślałam, że jest to normalny objaw, że tak widocznie teraz mam, ale.. gdy po raz trzeci nie zaszłam w ciążę (zaczęliśmy się znów starać od stycznia br.) zaczęłam szukać informacji w necie, okazało się, że jest ich bardzo mało, jednak mówią, że to nie jest normalne.
Tym razem myślałam, że na pewno będę w ciąży - miałam robione USG w terminie owulacji - okazało się, że była.
Nie wiem co robić, jestem załamana. Dzwoniłam do mojego lekarza, kazał nieco zwiększyć dawkę Bromergonu. Przez ten cały czas mam wrażenie, że coś robię nie tak, że w kółko zapominam o coś zapytać.

Proszę o pomoc, czy jeszcze na coś powinnam zwrócić uwagę, czy może powinnam poprosić lekarza o jakieś konkretne badania? :?:

Dwie poprzednie ciąże zachodziłam bez problemu, za pierwszym, czy drugim podejściem. Myślałam, że jak teraz biorę Euthyrox i Bromergon, będzie już wszystko ok.
Dziwne jest dla mnie też to, że w chwili obecnej moje miesiączki są jakieś krótkie. Dwa pierwsze dni są dość obfite (ale też bez przesady), a potem ok. 3-4 bardzo skąpe. Czy to jest normalne? :?:
Jak widać, już sama nie wiem, o co pytać :? i gdzie szukać przyczyny :(

Pozdrawiam i serdecznie dziękuję za pomoc..

Tytuł:
PostZamieszczono: 19 kwie 2009 03:55 
Awatar użytkownika

Dzień dobry,
jeżeli dobrze zrozumiałem - poronienia były bardzo wczesne.
Trudno jest wypowiedzieć się na temat Pani problemu. Czy robiła Pani pełny profil hormonalny? Zbyt niski poziom prolaktyny może zacząć blokować owulację. Czy to optymalny sposób ustalać dawkowanie telefonicznie?

Cytuj:
Dziwne jest dla mnie też to, że w chwili obecnej moje miesiączki są jakieś krótkie. Dwa pierwsze dni są dość obfite (ale też bez przesady), a potem ok. 3-4 bardzo skąpe. Czy to jest normalne? Question

Może być normalne - Pani lekarz powinien ocenić obecne cykle żeby to stwierdzić.

777megi pisze:
Jak widać, już sama nie wiem, o co pytać Confused i gdzie szukać przyczyny Sad

Z taką ilością danych, jakie mi Pani udostępniła, też czyję się zagubiony i nie wiem co mam odpowiedzieć.

Cytuj:
24.03.2008 (poronienie samoistne - 5 t.c.)
12.08.2008 (poronienie zatrzymane - 6 t.c.)

5-6 tydzień ciąży to właściwie ciąże biochemiczne.
Potrzeba więcej danych.

Pozdrawiam,
kl
Swoją drogą - ciekawy nick.
dlaczego 777 - czyli potrójna doskonałość i pełnia. Nie dość, że 7 to jeszcze 3 razy - czyli całkowite spełnienie.
Chciałbym kiedykolwiek móc się tak podpisać.

Forum zablokowane Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]