Wyświetl temat - POZNAŃ - IMMUNOLOGIA

Ogłoszenie!

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 277 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 11 lip 2003 23:51 
Awatar użytkownika

Witam ,
poszukuje informacji na teamt prof Kurpisza z Poznania. Wiem , ze to immunolog - konkurencja prof Malinowskiego z Łodzi.
Czy ktos leczyl sie badz leczy u niego ? Czy jest skuteczny ? Jak mozna dostac sie do niego na konsultacje ? Bylaby wdzieczna za kazda odpowiedż.
pozdrawiam,
Edith

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 15 lip 2003 18:36 
Awatar użytkownika

Prof Kurpisz współpracuje z Intermedicą i kiedys przyjmował też w Klinice Grunwaldzkiej (ale nie wiem czy teraz też).

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 28 lut 2004 01:15 
Awatar użytkownika

Profesor Kurpisz nadal przyjmuje w Klinice Grunwald
mam do niego numer telefonu
Gdybyś jeszcze potrzebowała to daj znać

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 01 cze 2006 12:36 
Awatar użytkownika

Kochane, znalazłam wątek o Kurpiszu i się b.ucieszyłam...ale chyba za szybko, bo nie znalazlam tu wiele opinii na jego temat. Moze mi pomozecie i dopiszecie wątki? BARDZO, BARDZO PROSZĘ!!!!
Ja właśnie poroniłam 3raz i chyba immunologia to jedyne co mnie urtauje...Choc wiem, ze zdania są bardzo podzielone.
dziekuje z góry za każdą odp.
C.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 03 cze 2006 12:19 
Awatar użytkownika

my kiedys odwiedzilismy prof Kurpisza w Poznaniu...musze przyznać, że bardzo dokładnie przejrzał cała teczke naszych badan i odpowiadał na wszelkie pytania...leczenie jakie proponuje to szczepienia z limfocytów dawcy, np brata lub ojca męża...wierzy w teorie, że zgodnośc zbyt duza tkankowa partnerów uniemozliwia donoszenie ciazy...zleca zrobienie bardzo drogiego badania HLA-zgodności tkankowej partnerów...ja sie nie szczepiłam, bo miałam autoprzeciwciała ANA, przy których wiem, że nie wolno sie szczepic, a mimo tego chciał mnie szczepić...zaznaczył, że po szczepionkach trudniej jest zajśc w ciążę...ja zdecydowałam sie na leczenie u dr Jerzak w Warszawie i miałam 2 wlewy z Sandoglobuliny, ale i tak nie jestem nadal w ciązy...

Synuś Zbyszek - ur. 12.05.10r. :)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 03 cze 2006 14:12 
Awatar użytkownika

Dziękuję ogromnie, że się odezwałaś!!!
Czytałam Twoje wątki już w róznych miejscach. Ja dopiero zdobywam wiedzę. Powiedz mi proszę dlaczego nie można się szczepić gdy ma się przeciwciała? Masz na to jakiś artykuł/opinie innego lekarza? I czy np. jeśli poziom jest na granicy normy np. słabododatni, to już raczej nie powinno się szczepic? Ja narazie czekam na wyniki krwi z przeciwciał. Ale po II stracie badałam antykardiolipiny i IGM wyszły mi na granicy normy -ujemny do 12, a ja miałam 12,5. Ciekawe jaki poziom będzie teraz? I jeszcze miałabym jedno pytanie co to są wlewy sandoimuglobiny i jak się je wykonuje- kroplówka? i kiedy zaleca? Po poronieniach czy problemach z zajściem? A dr JErzak zaleca także szczepionki czy raczej jest przeciwna?
całuski, Carola

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 08 cze 2006 15:01 
Awatar użytkownika

odpowiedziałam Ci na priva :lol:

Synuś Zbyszek - ur. 12.05.10r. :)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 08 cze 2006 21:01 
Awatar użytkownika

Dziewczyny dla zainteresowanych - Prof.Kurpisz przyjmuje teraz na ul.Podgórnej w ArsMedice. Wizyta kosztuje 120zł. Właśnie niedawno byłam i jestem b.zadowolona. Wizyta była długa i rzetelna. Zobaczymy czy i taka będzie diagnoza i leczenie. Całuski, C.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 10 cze 2006 08:29 
Awatar użytkownika

Witajcie

A ja znam Wiktorka - chłopiec ma 2 latka. Jego istnienie rodzice zawdzieczaja profesorowi Kurpiszowi - po szczepieniach limfocytami z krwi brata męża. Chłopczyk jest cudowny. (wczesniej jego rodzice stracili 3 maleństw :cry: )

Pozdrawiam i zycze powodzenia

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 10 cze 2006 10:18 
Awatar użytkownika

Dziękuję Ci Agati, dałaś mi wielką nadzieję!!!! :D A orientujesz się może, czy ta szczęśliwa już Mamusia robiła przed szczepieniem bad.na przeciwciała i czy je miała? I ile trwała kuracja? Całuski C.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 10 cze 2006 10:42 
Awatar użytkownika

Wiem, że robiła wszystki ebadania jakie jej kazano. Wcześniej inni lekarze rozkładali ręce, nie potrafili odczytać wyniku. Stwierdzano jedynie, że każde z nich może mieć dzieci - ale nie ze sobą. Proponowano jej IUI z nasienia dawcy. Dopieri Kurpisz zaproponował limfocyty. Dostała ona zaledwie 3 szepiomki w odstepach miesiecznych. Profesorek dawał im 80% na powodzenie - i udało się....... Teraz jesli chodzi o kolejne dziecko, bez konieczności powtażania całej procedury mają 70% a w przypadku powtórzenia szczepień 80%.
I jeszcze jedno porównując ceny innych zabiegów (IVF) leczenie u Kurpisza było naprawde tanie - oczywisnie nie uwzględniając badań - bo one troche kasochłonne są.

Ale przytulając Wiktorka wiem, ze było warto - KAŻDE PIENIĄDZE - i sama czekam na taki dzień............. może kiedys nastąpi

Pozdrawiam

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: ?
PostZamieszczono: 08 lip 2006 11:54 
Awatar użytkownika

Dziewczyny trzymajcie kciuki- w poniedziałek ide z wynikami do Kurpisza. W sumie to chyba chcialabym, zeby okazalo się ze to problem immunologiczny- wtedy szczepionka albo wlew i powinno mi się w końcu powieść;))) Z drugiej strony boje sie okropnie...Wyniki przeciwciał ujemne poza antykardiolipiną IGM- słabopozytywny...Czy w tej sytuacji zostaje mi tylko wlew? C.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 09 lip 2006 10:40 
Awatar użytkownika

carroline 1 powodzenia za wizytę u prof., daj znać po, co Ci powiedział, ja na razie jestem po teście limfocytotoksycznym , wynik negatywny a więc nie jestem " uczulona" na męża , moze być w razie czego dawcą limfocytów dla mnie

pozdrawiam :)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: 10 lip 2006 14:43 
Awatar użytkownika

Hej dziewczyny

Byłam też u prof. Kurpisza w sierpniu 2005r. wybrałam jego, chociaż novum sugerowało kogoś innego. Ale honorują wyniki i diagnozy prof. Też myślałam że w wynikach immunologicznych coś się znajdzie i to będziw wytłumaczenie dlaczego 3 icsi (3 razy świeżaki i 2 mrożone) nie wyszły, komórki się dziela ale żadna nie zostaje chociaż raz stwierdzono ciaże biochemiczną, ALE niestety badania nie wykazały żadnych nieprawidłowości ani u mnie ani u męża. Niewiem na ile prof. jest dobry ale przynajmniej nie naciąga na kasę i nie zleca wszystkim jednakowych b.drogich pakietów badań - dopasowuje je do konkretnej pary.
No w każdym razie 3 icsi które miałam w marcu dalej bez rezultatów zostały mi jeszcze 3 eskimoski ale aż boję się zdecydować na kolejną próbę , psychicznie czuję się strasznie i kolejne rozczarowanie może mnie dobić

III icsi - novum (+1 crio) nieudane
histeroskopia - ok
5 (aid) nieudane
hsg - oba jajowody zarośniete
IV icsi - novum (15dpt beta 32 a potem już tylko w dół)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: badania
PostZamieszczono: 10 lip 2006 20:54 
Awatar użytkownika

Hej dziewczyny1
Czy prof Kurpisz konsultuje prywatnie czy w jakiejś poradni jak to sie odbywa, ile kosztuje wizyta i jakie macie zdanie na ten temat?
Pozdrawiam

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 277 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]